Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese a lakásban működhet?

Havanese a lakásban működhet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy havanese kutyust, de lakásban élek és egyedül, szóval ha én megyek dolgozni őt itthon hagynám magára. Ez így működő képes lehet vagy inkább állatkínzás?
2020. dec. 12. 11:20
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A működés alatt azt értem, hogy nem szedi szét a lakást, nem nyüszít egész nap, hanem csak úgy nyugodtan el lenne magádban.
2020. dec. 12. 11:21
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány órát dolgozol?
2020. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
8 órát plusz az utazási idő, amennyire magára lenne hagyva.
2020. dec. 12. 11:30
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
Isten látja lelkem hogy nem szoktam ilyeneket írogatni de neked tényleg a plüss állat való. Azt otthon hagyhatod napi 10 órára, nem nyüszít, nyugodtan elvan magában, nem kér enni, nem pisil be.
2020. dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Akik lakásban tartanak kutyát és dolgoznak, akkor azok hogyan oldják meg?
2020. dec. 12. 11:42
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

Home office, hazajárnak hozzá napközben, vagy mondjuk nem egyedül élnek hanem egy család, és beosztják egymás között, elviszik napközibe, kutyapanzióba, etc, így.


Irreális dolgokat nem lehet a kutyáktól sem elvárni.

2020. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Működni csak úgy fog, ha szobatisztaságra neveled és fokozatosan hozzászoktatod az egyedülléthez.


Egyetlen kutya sem születik úgy hogy egyből jól nevelt, szocializált, minden helyzetben tudja mi a dolga.

2020. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát ez nálam sajnos nem így van :( egyedül élek és segítségem sincs jelenleg, ezért is szeretnék állatot magam mellé. A szabadidőm vele telne el, etetés, séta, utazás, pénz nem gond csak hogy egyedül kellene itthon hagynom, mert olyan helyen dolgozok ahova nem vihetem be, pedig amúgy azt tenném.

Gondolkoztam macskám is, azok azért függetlenebbek, de nem érzem magam cicásnak.

2020. dec. 12. 11:49
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Miről beszéltek, ti hol éltek? Minden normális ember dolgozik, de ne mindenkinek van társa, főleg nem feltétlen dolgoznak más időben. Simán hozzászoktatható, ha előtte-után lefárasztod, foglalkozol vele, akkor szépen megtanulja, hogy abban az idősávban neki pihennie kell, vagy csendben elfoglalnia magát vmi játékkal. Eleinte biztosan tiltakozni fog ellene, sírni fog és valószínűleg be is fog pisilni, de ha nagyobb lesz és megszokja már a napirendet, akkor már semmi baja nem lesz. Max fél éves koráig hisztisebbek, utána ivartalanítani kell és rendben lesz. Az első 1-2 hétben legyél vele otthon, hogy legalább a környezetet és Téged megszokjon, aztán kész.

Bár hozzátenném, hogy én a helyedben biztosan menhelyről fogadnék örökbe fiatal felnőtt kutyát, mondjuk 1-3 évest.

2020. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondolkozom menhelyes kutyában, amelyik már pár éves, hogy ezt a kölyökkori csínytevéseket és aktivitást áthidalnám, viszont onnan ugye nem biztos hogy egy havanese lesz, ami szintén nem nagy baj lenne, csak ha más fajta a kutya, karakteréből adódóan lehet nem passzolna hozzám, illetve egy lakásba, tipikus panel életbe.
2020. dec. 12. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!