Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párommal szeretnénk első...

Párommal szeretnénk első kutyust lakásba, szerintetek megoldható ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Elég sokat beszélgettünk a témáról, tudjuk hogy óriási felelősség lenne egy kiskutya. Mindketten dolgozunk általában 8-tól 5-ig.


Reggel munka előtt és után fél / 1 órás séta lenne, illetve mindketten külön-külön 1-1 hét szabadságra eljönnénk mikor elhoznánk. Illetve én ebédszünetben egy fél órára rátudnék nézni.


A bichon havanese-re gondoltunk.



2017. márc. 11. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Napi 2x vinnétek csak le? Nem gondoljátok, hogy kevés? Az nem elég, hogy csak ránéztek ebédszünetben. És azt se higyjétek, hogy 2 hét alatt szobatiszta lesz a kutya, mert oda komoly oda figyelés kell. Amikor látod, hogy bepiszkít, akkor fegyelmezni kell, és levinni azonnal, hogy mégis tudja hova kell a dolgokat végezni.


Én nem vállaltam volna a párommal lakásba kutyát, ha csak reggel- és este tudtuk volna csak levinni. Édes kevés, egy energiabomba kutyáról beszélünk.

2017. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak kétszer vinnénk le, csak 8-tól 5ig nem tudnánk vele lenni mert dolgozunk.
2017. márc. 11. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
De udvaron nem lehetne?
2017. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs udvar sajnos, a lakás elött közvetlenül vagy egy nagy park illetve kutyafuttató.
2017. márc. 11. 21:58
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A kezdeti időszakban a két hét kevés - sokkal nehezebb lesz így szobatisztaságra szoktatni.

Ettől függetlenül a napi kétszeri nagysétával meg az ebédszünetes ránézéssel nincs gond, de tény, hogy a kezdeti időszak és a nevelése nehézkes lesz. Anno én két hónapig voltam otthon, mikor kölyökkutyát szereztünk be - szerencsésen jött ki a dolog.

Ettől függetlenül ne mondj le róla, csak tudd, hogy több munkával fog járni a kezdeti időszak, szobatisztaság, stb.

Arra meg ne hallgass, aki udvarra tenne egy bichont, kis szőrmók, kifejezetten _nem_ udvari kutya. :)

2017. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy érdemes, ha az első időben sokat tudtok vele foglalkozni: beszoktatás, szokjon meg titeket, a lakást, majd egyre több időre magára hagyni, hogy megszokja. Ha hirtelen történnek ezek, ugyanúgy "bediliznek", mint az emberek.


Később érdemes elmenni vele kutyaiskolába is. Főleg lakásban tartott kutyáknál fontos, hogy "értelmes" legyen (tehát tanuljon), mert kis helyen kell veletek együttélnie és gondolom amikor leviszitek, más kutyákkal is találkozna.


Nézzetek utána, milyen "típushibái" vannak ennek a fajtának, tehát mire érdemes odafigyelni (pszichés dolgok, viselkedés).

2017. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, csak ne 8 hetes kutyát hozzatok el, hanem 4-5 hónaposat. Én 3 hetet voltam otthon (szakvizsgára tanulni) és elég volt. Megszokta az új otthonát és jórészt szobatiszta lett.

Ha meg tudjátok oldani az ebédidőben hazaugrást, akkor hamar szobatiszta lesz. Jó kutyázást.

2017. márc. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Bicikliző Jézus Krisztus! 2 hónapig szabin lenni egy kölyökkutya miatt?? Félreértés ne essék, szerintem nincs a Földön olyan ember, aki nàlam jobban szeretné az àllatokat,na de 2 hónap??

Mi anno egy szombati napon hoztunk el párommal egy keverék kutyust (3 hónapos), hétvègèn otthon voltunk vele,de hétfőn mentünk mindketten dolgozni. Ja, lakásban éltünk. És igen, a kutya az első hèten egyedül volt 11-től 6-ig minden nap. És mégis szobatiszta lett kb 2 hét alatt. Eszembe se jutott hogy szabit vegyek ki emiatt.


Szerintem ez ìgy totàl jó kérdező, bàr igaz hogy a napi 2 séta kevés. Mi pl úgy csinàltuk hogy levittük reggel 4-5 között, éppen mikor ébredtünk, meg mondjuk meló előtt 7-kor.

2017. márc. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is kb úgy csináltuk mint a #8-as, szép kis szeparációs szorongása lett a kutyánknak. Szerencsére már megoldottuk. Minden kutya más attól hogy nektek szerencsétek volt nem biztos hogy a kérdező kutyája is rögtön szobatiszta lesz és sz. szorongás sem fog kialakulni nála. Felesleges ilyesmivel álltatni, mert megütheti a bokáját.
2017. márc. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8 Én vagyok a két hónapos válaszoló :) Nekem szimplán úgy alakult a dolog, hogy érettségi után lett kutyám, nyilván szeptemberig nem sok dolgom volt - mikor meg nyaralni, egyéb helyen voltam, akkor akadt más családtag, aki otthon volt.

Nem mondom, hogy ez a kötelező, és természetesen normális körülmények között ezt én sem tudnám megtenni, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy nekünk így minden gördülékenyen ment - míg abban az esetben, ha nem tud az ember otthon lenni, akkor jóval nagyobb eséllyel csúszik be valami gikszer, tehát nehezebb dolguk lesz minden valószínűséggel. Egy picike kölyökkutya nem lesz idomított tündérke két hét alatt, lássuk be, ez tény.

2017. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!