Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóbénulásból felépülhet a...

Tacskóbénulásból felépülhet a kutyám?

Figyelt kérdés
3 éves tacskókeverékről van szó. Október végén teljesen lebénult a két hátsó lába. Most December 12. Van és kétségbe vagyok esve. Azonnal kihívtuk az állatorvosi, szteroidok szurit kapott, két hétre rá még egyet. Masszírozzuk, törnáztatjuk a lábát, ami teljesen el van ernyedve. Bepisil, bekakil. Sajnos kinti kutyus, nem engedik szüleim, hogy behozzam. A lábát húzza maaa után a betonon, és teljesen le van horzsolva, hiába fertőtlenítés, kenem sudocremmel és költözöm neki vastagon. Leszedi, mert kényelmetlen neki, naponta így 2x-3x is bekötöm. Azt mondta az állatorvosi, hogy műtét nem szükséges, mert 10 ből 9 kutya felgyógyul nélküle, persze hosszadalmasabb a folyamata. Azt mondta 2 hónap alatt nagyjából rendbe jön, sajnos én nagyon kicsi javulás látom, de szinte semmit. Nagyon szeretem, és a legjobbat akarom neki. Valakinek van tapasztalata benne? Nektek mennyi idő alatt, és hogyan gyógyult meg? Szüleim azt mondták, hogy elkéne altatni, de én szeretném hinni,hogy meggyógyulhat. Nagyon életvidám, és egyáltalán nem viseli meg a betegség, makk egészséges, ezért nem szeretném:( segítő válaszokat előre is köszönöm.

2020. dec. 12. 19:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Igy nem fog meggyogyulni, az fix. Normalis allatorvoshoz, felszerelt rendelobe kene vinni, ez a par injekcio amit kapott, nem eleg. Es nem kene kint tartani, nagyon nem.
2020. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kedves előző!

Igen, sajnos. Ez ellen nem tudok mit tenni az van amit a szüleim mondanak, falun meg nem veszik komolyan a kisállatokat az állatorvosi, haszonálattal jobban foglalkoznak:( Te is az altatás javasolnád? Nem szeretnék rosszat neki.

2020. dec. 12. 20:02
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nem, nem! En azt javasolnam, hogy keressetek fel allatvedoket, kerjetek segitseget, es adjatok oda nekik a kutyat, majd ok keresnek neki megfelelo gazdat es gyogymodot. Legalabbis remelem.

Az altatas legyen az utolso, nem is ertem hogyan jut ez az eszetekbe :(

Nalatok lathatoan nincsen jo helye, sajnalom.

2020. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Úszás kéne neki
2020. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elaltatni!!! Ha végleges maradna a bénulás, még akkor is lehet kiskocsit kapni, amit direkt ilyen állatokra találtak ki. Teljes életet élhet vele a kutyus, neki ha nincs fájdalma, fel sem fogja, hogy mozgássérült. Nem kínzás neki az élet kocsival! Nézd meg:


[link]

2020. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

S addig is kötözgesd a lábát, s kérjetek állatorvosnál gallért a nyakába, akkor nem tudja leszedni a kötést!


[link]

2020. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

A kocsin gondolkozunk, csak féltem, hogy kellemetlen lenne szegénynek.

Ez viszont kicsit sértő volt, hogy rossz helye van nálunk. Mindent megkap, amire szüksége van, eredetileg is kóbor kutya volt, úgy fogadtuk be. Meleg helyen van, nem az udvar közepén egy faház án, rendes szigetelt kenelben van, ajtókával, kosárral. Amíg a hátteret nem tudod kérlek hasonlót ne szólj.

Hidd el, ha rajtam múlna mindent megadnék neki, de sajna 15 évesen nem én döntök.

A kis kocsi lesz szerintem a megoldás.

A szüleim nem hajlandóak más állatorvosi keresni, kis faluban élünk.

2020. dec. 12. 20:13
 8/24 A kérdező kommentje:
Az altatást az állatorvosi ajánlotta fel a szüleimnek, mivel szerinte nem fog felépülni, ekkor ültetett bogarat a fülükbe.
2020. dec. 12. 20:14
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem jó helyen van nálatok mert nem kap megfelelő állatorvosi segítséget. Sajnálom, elhiszem hogy te elvinnéd de az nem segít semmin, hogy mit akarsz. Vagy megteszed vagy nem. Rendes állatorvosra van szüksége a kutyának
2020. dec. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem a te hibad, hanem a szuleide. Oke, hogy van haza, de nem tarthato kint, egy picike, rovidszoru kutyarol beszelunk, raadasul le is van benulva! El fog fagyni a hatso resze, aztan lehet, hogy menthetetlen lesz, belehal a kutya. Uriteni se tud magatol. Ez igy nem jo. Keressetek neki masik helyet, nem szegyen segitseget kerni!
2020. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!