Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóbénulás stációi?

Tacskóbénulás stációi?

Figyelt kérdés
16 éves tacskó-szerű ;-) kutyusom csütörtöktől 2 hátsó lábára "rogyik", néha az első kettő is szétcsúszik. Természetesen elvittem állatorvoshoz, annyit mondott gerinc okozhatja. Rákérdeztem, lehet tacskóbénulás? Sejtelmesen biccentett. Kapott 1 injekciót, én meg "utasítást" :-) ne terheljem, lépcsőnél vegyem fel. Tegnap szinte az egész napot átaludta, ma nyugtalanabb, nemigen tud megállni, inkább leül. Étvágya változó. Egyébként kap izületjavító és Millgamma kapszulát. Lehet ez valóban tacskóbénulás? Átlagban ez hogyan zajlik le, milyen gyorsan/lassan?
2018. jan. 14. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elvinném egy másik dokihoz aki nem csak hümmög meg injekciót ad találomra, hanem rendesen megvizsgálja és diagnosztizálja a problémát.
2018. jan. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már láttam ilyen tacskót, de az jóval fiatalabb volt. Ebben az életkorban kérdéses, hogy bármiféle beavatkozásnak sok értelme lenne.
2018. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tacskóbénulás. Ha enyhébb, szteroid vagy non-szteroid gyógyszerekkel szinten tartható. A Milgamma szintén hasznos.
2018. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm. 1. Régebben voltunk másik orvosnál is cushing miatt, 3 éve 1 évet "adtak" neki, + ők sem istenek és a kutya élet is véges volt az elköszönök. Hidd el, aggódom a kutyusert, de ebben a korban tényleg nem várhatók csodák. Tapasztalat megosztására írtam ki a kérdést. :(
2018. jan. 14. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Hagyd elmenni, ne szenvedjen szegény.
2018. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. Nem szeretném, hogy szenvedjen :-( míg lábra áll valamennyire, nem akarnám elaltatni.
2018. jan. 14. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!