Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának jót tesz, ha évente...

Kutyának jót tesz, ha évente egyszer meg van fürdetve?

Figyelt kérdés
Az enyém kinti - benti, így nem szokott kimondottan sáros lenni, ha mégis, aznap lekerül róla, (sima vízzel) hogy ne legyen koszos a lakás, de az csak nagyon felületes. Legutóbb tavaly nyáron fürdettük meg, ilyen szőrfényesítő kutyasamponnal. Igazából nem lett nagy előtte - utána különbség, mivel nem volt csúnya a szőre. Viszont mintha kicsit fényesebb lett volna a szőre, és a fehérebb részeken hófehér lett. Nem tudom, hogy csak esztétika szempontból hasznos-e a fürdetés, vagy hogy hogyan hat a kutyára. Feleslegesen nem akarok vele bajlódni, vagy levakarni róla bizonyos védőrétegeket.
2020. dec. 15. 09:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nekik is ilyen "frissebb érzésük van" mint amikor az ember hajat mos. kijön a por, piszok a szőrükből


Bár lehet ez csak az én agymenésem :D

2020. dec. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem pici fehér pamacs szobakutyám van, egy idő után nem elegendő a sima vizes mosdatás, mert egyszerűen megfogja a sár, a fű, minden, amikor kint szaladgál, hempereg, játszik a többi kutyával. Szóval és minden séta után sima vízzel lemosom, meg ilyen törlőkendővel áttörölgetem, ahol nagyon piszkos, de így is muszáj megfürdetnem 4 hetente. Használok fürdetés utáni balzsamot, hogy regeneráljam a szőr természetes védőképességét. Ilyenkor kapja a kullancs-szúnyog-bolha ellenes spotont is, meg a féreghajtót, mert barfos, meg karomvágás és a bundájából is van vágva, mert hosszabb szőrben tartom és így havonta kell egy picit vágni.

De régen, amikor volt nagytestű, hatalmas bundájú kerti kutyánk, azt mi is nyaranként 1x a medencében szoktuk alaposan megfürdetni, plusz slagoltuk, bár az nem számít fürdetésnek:D Kaukázusi keverék volt, 1-2 óránál többet nem bírt ki bent, úgyhogy máskor nem fürdettük, mert a bundája 10 óra is volt, mire megszáradt teljesen.

2020. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
a mi kint kutyánkat évi többször is megszoktuk nyáron, nem hinném hogy baja lenne ettől :)
2020. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha évi egyszer kimosódik a felgyülemlett zsír és por.


Az én kutyám állandóan a porban hempereg, mégsem lesz tőle fekete a kezem. Nyáron 1-2-szer van megfürdetve. A másik kutyánk ebből a fajtából nem volt fürdetve, rendesen fekete lett az ember keze attól, ha túl sokáig simogatta.

2020. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Néhány havonta lehet szerintem, nem lesz tőle baja. A mi kis tacsink is kinti-benti kutya, nincs hosszú szőre, jellemzően nyáron, jó időben szoktuk fürdetni, amikor nem baj, ha vizesen kiszalad az udvarra. Sőt, olyankor eleve az udvaron megy a fürdetés is kis gyerekmedencében. :) Egész jól állja, csak törölközni nem szeret. És hát olyan jó kis lágy, selymes lesz utána a bundája, öröm simogatni. De egy évben 3-4-szer max.
2020. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem legalább évi háromszor nem árt neki. Megragad a szőrükben a por, pollen, amitől egyrészt viszkethetnek másrészt nekem piszkálja az orrom.

Meg szeretik, bár alig lehet rávenni, de utána mindig rohangál, örül, fetreng. Csak kényelmesebb tiszta ruhában aludni. :D

2020. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#6: főleg, mikor fürdetés után 5 perccel már kint a porban hempereg :D
2020. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7: Pláne 😂 Nyáron át szoktam terelni a fűre, ott hempereghet, ahogy látom csiklandozzák a vízcseppek. :)
2020. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk nagy közép uszkárunk van, immár 8,5 éves, világos apricot színű.(mivel nejem allergiás, de őt bírja, mivel hipoallergén fajta) 1,5 havonta kell vinni nyiratkozni, akkor mindig fürdetik is. De néha, mi is megfürdetjük, főleg a latyakos, sáros téli időszakban. Néha a kutyafuttató után is le kell mosni legalább a lábait, hasát. Nyáron, ha a meleg udvaron szárad meg, akkor elég kikefélni a szőrét és már tiszta is. De hidegben inkább behívjuk, nehogy megfázzon, akkor le kell mosni a sarat róla. Akkor sincs semmi baja, ha havonta többször le van mosva! Nem száradt ki a bőre még soha. Hiszen balzsamos sampont, vagy sampont és balzsamot használunk mindig.


Régebben dobermannjaim voltak, de volt kuvaszunk, német juhászunk, malamutunk is. Egy kivételével mindegyik bírta a fürdetést. Persze nem kellett őket nagyon gyakran. (tavasztól őszig csak alkalom adtán, téli időszakban kb. havonta) Sárosan ők sem jöhettek be. Így legalább láb és has mosdás volt. Mindegyik kint és bent is élő kutya volt. Egyik dobermann bőre érzékenyebb volt, őt ritkábban fürdettük nagyjából 2 havonta. A lábait, ha letörültük, akkor volt rá egy ápoló krém, amivel be kellett kenni. (az akkori állatorvos adta, már nem tudom, mi volt)


Nem szabad elfelejteni, fajtától is függ, mennyire bírják a fürdetést!

2020. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nyugodtan tudom fürdetni félévente. :D
2020. dec. 15. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!