Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiltix nyakörve van a kutyámna...

Kiltix nyakörve van a kutyámnak, de találtam rajt egyetlen darab bolhát (egyelőre), mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy talán ahogy meg lett nyírva, sokkal jobban lötyögött a nyakán a nyakörv, és ezért nem volt olyan hatásos. 3 hónapja van rajta, elvileg 7 hónapig jó, víz nem nagyon érte. Csak az tűnt fel hogy nagyon vakarózik és kiütéses a hasa. Igazából nem is tudom milyen pontosan a bolha, de gondolom az lehet, 1-2 mm-es és szaladgál a bundájában.
2010. aug. 12. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyetlen bolhát? Örülj neki, hogy csak annyi van. Ez olyan, mint a korpamentesítő samponok. Az van rájuk írva, hogy eltávolítják a korpát, de ha találsz egy korpadarabkát a fejeden máris nyafogsz, hogy sz@rt sem ér. Ugyanmár, nevetséges vagy. Semmi sem 100%-os.
2010. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A belső oldalát kapard meg egy éles késsel,akkor hatékonyabb lesz.
2010. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nyugodj meg ! inkább vegyél még pluszba hozzá adventix cseppet!

nekem is ez volt 4 hónapja van rajta mégis találtam benne 2 bolhát!!!ezt ajánlották és megvettem azóta egy sincs benne

viszont figyelni kell az első 2-3 nap nem érheti víz!!!eső se

amúgy az ilyenek sz@rt se érnek!!csak ámítás:S

ami viszont tényleg hatásos volt az a skudó ultrahangos valami amit nyakörvre kell rátenni!

az tényleg hatásos volt és az egy évig jóvolt(csak nekem sajnos beleharapott(6 hó után) egy másik kutya és kilyukadt a hangszórója)igaz hogy 5000Ft. de sokkal jobb!

2010. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Sajnos ezek a nyakörvek nem 100 %-osak.

A spot-on hatásosabb. Ahol egy bolhát látsz, másnapra már 10 lesz, harmadik napon meg 100. Lerakja a petéit és kelnek ki sorban. Gyorsan tegyél rá spot-ont. (advantix, frontline combo.) Állatorvosnál tudsz beszerezni.

2010. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kipróbálom a kaparást is, meg a cseppentős bolhairtót, hátha. Mindenesetre szorosabbra állítottam a nyakörvet hátha túl laza volt. Az ultrahangos riasztó tök jó lehet és nem is sokkal drágább mint a kiltix, jövőre meg kéne próbálnom. Elsőnek üzenem, tök mindegy hány darab bolha van, ha szenved tőle a kutyám, és csupa kiütés. És valószínű van még pár rajta de mindet nem lehet észrevenni.
2010. aug. 12. 18:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha a kutya ennyitől szenved, akkor elég gyenge a szervezete. A vadonban minden emlősállatnak van bolhája és mégis tökéletesen elvan a Kiltix, meg a többi sz@r nélkül. Az állatok nem úgy fogják föl a bolhát, mint az ember. Ők nem foglalkoznak azzal, hogy "Jaj, pattanásom van. Hogy megyek így suliba?", egyszerűen csak élnek vele és kész.
2010. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én ajánlottam a ultrahangos riasztót:igen ki kéne próbálnod!!nagyon jó

én is azt fogok legközelebb venni mert most ujra előjöttek benne

2010. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!