Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek Jagd Terrier tapaszt...

Valakinek Jagd Terrier tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég lett egy 8 hetes kölyök Jagdom (kan!) , előtte nem volt ilyen kutyám, de azt hallottam hogy nagyon nehéz őket kezelni, agresszívak, nehéz őket tanítani stb,és hogy csak vadászoknak ajánlott (én nem vadászok) szóval kíváncsi lennék, hogy ezek mennyire igazak, szívesen hallgatnék meg ezzel kapcsolatban tapasztalatokat, tanácsokat. Egyébként benti kutyának tartom, de természetesen megvan igy is neki a napi fárasztása. Mivel még nagyon kölyök és jön a foga elsősorban arra is kíváncsi lennék, hogy ki hogyan szoktatta le a kéz harapásról

#kölyökkutya #jagd terrier #Németvadászterrier
2020. dec. 18. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Makacsak, erős kéz kell hozzájuk. Nevelés nélkül a fejedre nő hamar, emellett hatalmas a mozgás igényük amit ki kell elégíteni különben rombolni fog. Nem agresszívak ha jól szocializálod, ha ez megvan egyik kutya se agresszív. Én ajánlom ha egy kicsit idősebb lesz kb 3 hónap akkor kezdjetek kutyaoviba járni. Az segít a szocializációban és tanácsokat is kapsz. Én a kéz harapásról úgy szoktattam le hogy mikor megharapott azt mondtam hogy au, nem szabad majd a játéknak egy darabig 5-10 perc vége lett. Ezzel megtanulta hogy ha harap akkor vége a játéknak, hamar megértette
2020. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyumnak hasonlo kutyaja van (termeszetre), egy welsh terrier. Tenyleg komolyan kell nevelni, iszonyat makacsok, fontos a fegyelmezes es a szabalyok betartatasa. Kutyaovi erosen ajanlott! Ha bent van, akkor szerezz be minel hamarabb egy szobakennelt, mert bizony unalmaban rombolni fog.


Az nem farasztas, hogy rohangalhat a kertben. Keress valami programot amit te is elveznel, es csinaljatok egyutt!

2020. dec. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2020. dec. 25. 12:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jack russellem van, pár tesót vadászni vittek.

Ha harapdált rászóltunk, illetve lefogtuk és addig simogattuk, amíg meg nem nyugodott, így egy elég bújós kutyus lett.


Fárasztás nálunk kölyök korban, illetve 1-2 éves koráig, trükk tanulás, keresős játék, engedelmes feladatok, agility alapok és nyílván séta volt. Utánna pedig jött velem futni heti 3x 5-10 km-t, majd áttértünk a biciklire és agilityben pedig elkezdtük a versenyzést.


A jagdról azt hallottam, hogy a jacken azért túltesz, ezért nem is nagyon tartják kedvencnek.

2021. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A jagd terrier nagyon akaratos vakmero energiabomba. Felnotten bicajozz fuss vele minden nap.
2021. aug. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!