Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf segítség? Mennyi a...

Barf segítség? Mennyi a tényleges csont?

Figyelt kérdés

Ha 40% husoscsont, 30% színhús, 20% zöldség és 10% belsőség az arányunk.

Akkor a darált husos csont, amit készen lehet kapni és az van ráírva, hogy csonttartalom 25%, akkor az micsoda? Vagyis ha csak azt adom, akkor az azt jelenti, hogy 75% húst és 25% csontot adok, vagyis kell még hozzá csont pluszba? Vagy ez komplettül beletartozik a husoscsont/csontoshús 40%-ába?



#arany #BARF #husoscsont
2020. dec. 24. 01:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Oké, nagyjából értem.

Még annyit kérnék, hogy tudtok olyan csontot mondani, ami olyasmi méretű, jellegű, mint a csirke mellcsont/farhát/nyak, de nem csirke? Hogy más csontosat is kapjon a csirkén kívül, viszont idős már, nem merek nagyobbakat adni, hátha nem tudja megenni és esetleg egyben nyeli le valami baja lesz. Ilyen puha kisebb csontok, mint a csirkemellcsont farhát, nyak.

És a liba/kacsa nyakat azt ha elvágom a csigolyák mentén és egyben nyeli a nagyobb darabokat, attól nem lesz baja, megemészti? Vagy adjak csak daráltat a csirkén kívül? Daráltból láttam nyulat, bárányt stb.

2020. dec. 24. 13:27
 12/20 A kérdező kommentje:
Egész fürj, bár az is fehér, az nem nagyon, erős, ugye? És abban van belsőség meg minden benne van? Mert ha igen, akkor az magában is adható, csak zöldség kell mellé, nem?
2020. dec. 24. 13:31
 13/20 A kérdező kommentje:
Az egyik darált csontoshúsnál azt írja, hogy megfelelő arányban tartalmazza a csontos és csontmentes alapanyagokat. Akkor mégiscsak egyben van a csontos a színhússal és ez mellé nem kell külön színhús. vagyis ha túl sok neki a csont benne, akkor nyilván, de amúgy nem igazán kéne ez mellé, mert benne van, nem?
2020. dec. 24. 13:45
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Jézus... szerintem inkább hagyd a húsokat fokozatosan kellene bevezetned ne gondolkozz nagy húsokban egyenlőre... csontosat vagy darálva vagy gyengébb csonttal kezdj pl csirke nyak, csirkemellcsont, nyúl borda

Van olyan hogy egyben darálják le, és akkor azt lehet egynek nézni

Idős kutyánál ennyi bénázással ne haragudj de nem kezdenék bele a helyedben, keress egy jó minőségű senior tápot esetleg konzervet vagy előre gyártott barf menüt

2020. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Így jönnek sorrendben

Könnyen emészthető fehér húsok: Csirke, házinyúl

Nehezebben emészthető vörös húsok: Marha, kacsa, pulyka egyes részei

„Tiszta“ vörös húsok: Szarvas, őz, muflon, kecske, birka, ló, egész fürj, fácán, vadnyúl

Tengeri halak: Makréla, Lazac


Ezt kellene követni, egyáltalán kiszámoltad hogy hány grammot kell kapnia? És az hogy oszlik el?

2020. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igen ki van számolva, ha zavar, hogy mindent PONTOSAN szeretnék tudni, akkor ne válaszolj, majd megoldom magam, köszi.

Azért kérdem ezeket, mert ezt sehol sem találom.

Sokmindent leírnak és lehet, hogy lényegtelen hülyeségeket kérdezek, de mivel nincs tapasztalatom, ezért szeretnék mindent megtudni róla, hogy a lehető legjobban tudjam táplálni.

És írtam azt is, ha nem figyelted volna, hogy 5 éve próbálkozunk a tápokkal, azóta sincs egy stabil, folyton újat kellkeresnem, mert semmi nem jó neki, mindeközben megfigyeltem, hogy még a szarul összedobott nyers vacsitól is normálisabb volt mindene, mint bármilyen táptól, legyen az száraz vagy nedves, nem mellesleg imádja, mikor kéthetente 1 vacsit kiváltok nyerssel.

Bocs, hogy kérdezni merek.

Köszönöm egyébként, mert segítettél, még ha lekezelő stílusban is.

2020. dec. 24. 14:09
 17/20 anonim ***** válasza:
Nézd neten csomó helyen fent van, lépj be barfos csoportba olvasd el azt a pdf-et amit linkeltem. Túl bonyolítod az egészet. Persze táp után imádja, minden kutya ilyen. Egyébként ajánlom a Graf Barfot abban minden benne van, elrontani nem lehez
2020. dec. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi.
2020. dec. 24. 17:41
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Már a 10 kilos kutyám is megette a marhacsontot. Adj neki komoly csontokat. A csirke az ropi.
2020. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Sajnálom, hogy senki nem értette meg a kérdésed. Sikerült már erőt gyűjtened és elkezdtétek? Mi is nagyon az elején vagyunk és kész vagyok az ilyesmi hiányos infóktól, hogy hiába próbálok pár dolognak utána járni...

Ha még aktuális a kérdés, akkor jó lenne,ha belinkelnéd az adott terméket vagy fotózd légyszíves az összetevők leírását. Én is azt gyanítom, hogy 25% csonttartalommal lehet nem kell még plusz színhús hozzá, de nem tudom mi van írva a többi 75%-ra?

Különben találtam múltkor egy cikket, amikben le volt írva, hogy pl.egy csirkenyak azt hiszem 36% csonttartalomú...stb.egy csomó csontos átlag csonttartalma fel volt sorolva. Én már ott matekoztam, hogy akkor pontosan hogy is van ez... Én is lehet, hogy már a túlzás kategória vagyok, de el szoktam tölteni pár percet a gramm mérleg felett etetés előtt... Természetes nem azt kell kiszámolni, hogy adott esetben a csontos hús arányából a csont elérje a 40%-ot! Mert így mint csontos hús, láttam abban a táblázatban, hogy ezekben max.csak a fele csont és ezeket kell 40%-ban beszámolni.

A másik dolog amit még mondani akartam, hogy oké, hogy van egy kiinduló recept arány és egy kiinduló alapanyagkészleted a menühöz. De úgyis csak onnan fogod megtudni pontosan, hogy jó-e az arány és jó-e azokkal az alapanyagokkal, ha átvizsgálod a székletet. Szóval sajnos ezeket tényleg ki kell tapasztalni, nem tudunk mindent előre grammra pontosan kiszámolni, tényleg szerintem is sajnos.:)

2021. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!