Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jó egy kutyában? Miért...

Mi jó egy kutyában? Miért szeretik az emberek?

Figyelt kérdés

Néz, liheg, csóvája a farkát és azt mondja: "vaú"


Ennek mi értelme van?


2020. dec. 24. 04:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2020. dec. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%

Azt sem tudja a kedves válaszoló, hogy mi az az IP. Csak látott pár CSI vagy NCIS részt...


Amúgy a kérdés nem hiszem, hogy szabályt sért.

2020. dec. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Én örülök neki, hogy némelyik ember csak ennyit lát egy kutyából. Valójában mi, akik szeretjük, és értjük őket, tudjuk, hogy ennél sokkal-sokkal többek, és azt is tudjuk, hogy sokan nem érdemelnek meg egy kutyát.


Ha a kérdező nem csak provokálni akar, hanem komoly a kérdés, akkor ő is azok közé tartozhat, aki nem érdemli meg. Ezért nem is magyarázzuk el. Sajnálom, nem tartozol a "bűvös körbe". :)

2020. dec. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
90%
Csupán a kérdésedben leírt megállapítások már szerethetőbbé tesznek egy kutyát a legtöbb embernél.
2020. dec. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Az általad felsoroltak közül az alábbiak tesznek egy kutyát értékesebbé, mint amilyen te vagy:

- Néz

- liheg

- csóváJa a farkát

- azt mondja: "vaú"

2020. dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Hálásak, sokkal hálásabbak, mint az emberek. Nincs hátsó szándékuk, nincs bennük az emberei gonoszság, irigység. Másrészről a modern világban egy kutya számára lehetetlen az egyedüli boldogulás, így szerintem a mi dolgunk gondoskodni róluk. Szerintem a mai világban ez maradt az egyik olyan dolog a kevés közül, ami az önzetlen szeretetünk kimutatásáról szól.
2020. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Megmozgat, eltereli a figyelmet a rossz dolgokról, megnyugtat, lehet vele futni, túrázni, egy kutya tanításával a gazdi is tanul, de van, akinek egyedüli társa a kutya, pl időseknek. Egyébként a saját kutyám a rágcsálót is elkapja, akik olyan helyen élnek, azoknak ez is hasznos lehet, ha ebben ügyes kutyájuk van.


Vakoknak a kutyájuk a szemük. A terápiás kutyák pszichés betegeken tudnak segíteni. Vannak kutyák, akik az allergén anyagot kiszagolják az ételben, és figyelmeztetik a gazdit. Képeznek kutyákat betegség felismerésére.

... stb

2020. dec. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Nyilvánvalóan provokatív indíttatású a kérdés.

Én sem vagyok odáig a kutyákért. Egyszer megharapott egy vizsla és azóta egyenesen feszengek a közelükben. Számomra feszélyező lenne az ő feltétlen, ragaszkodó, cuppanós szeretetük. Nem véletlenül tartunk macskákat. Ellenben amikor hallom barátaimat beszélni a kutyáikról, illetve látom a kutya és ember tekintetében azt az ősbizalmat egymás irányába, nem tudok kételkedni afelől, hogy ne lenne jogos az érzelem feléjük.

2020. dec. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

8-as, te viszont szellemi ÉS érzelmi toprongy vagy.

Én imádom a kutyákat. De mégsem tartok, mert nem lennének számára megfelelőek a körülmények. Pedig tarthatnék, a szeretetet így is megkapnám tőle, az igényeit meg leszarhatnám.

Így kénytelen vagyok beérni azzal, hogy mástól kapok szeretetet (pl. férjem), nem egy kutyától...

2020. dec. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Nagyjából hasonló a helyzet bármilyen más hobbiállat vagy hobbi tevékenység esetében: a velünk született gondozási ösztön kiélése. A kutya azért szerencsés választás, mert falkaállat révén kölcsönös lelki kapcsolódás történik.
2020. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!