Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire nehéz "kezelni" egy...

Mennyire nehéz "kezelni" egy bullmasztiffot?

Figyelt kérdés

Olvastam sokat róla,de még mindig nem tudnám eldönteni,h megfelelő lenne e számomra.Most akkor mennyire is nehéz őt kezelni/nevelni?? Ebből az idézetből nem tudom eldönteni:(

"A bullmasztiff igen érzékeny gazdája hanghordozására, így az irányítása nem nehéz feladat – de ahhoz olyan ember kell, aki éreztetni tudja a tekintélyét, máskülönben nehezen tudna úrrá lenni egy ekkora erejű, a fajtársaival szemben ennyire domináns magatartású állaton."

Aki tud segíteni,köszönöm...


2010. aug. 13. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebből egyértelműen kiderül, hogy ha még nem volt korábban kutyád - más szóval ez lenne az első - , akkor ne válaszd őt.
2010. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na szóval az idézetből az derül ki hogy a Bullmasztiff-nak olyan gazda kell, aki "tekintélyes" az állat szemében, szóval tudnia kell hogy ki a főnök. Miután már tisztában van a rangsorolással, könnyen kezelhető.

Ez az idézet lényege. Így gondolom már érted.

Viszont ha valóban első kutyád lenne, akkor én sem ajánlom.

2010. aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem első kutyám lenne...És még pár évet várnék is a megvételével...mert ÉN szeretnék neki mindent megadni!!

És elég sok időt eltöltöttem már kutyakiállításokon(tenyésztők között)...csupán számomra nem pontosan eldönthető volt az idézet...

2010. aug. 13. 08:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem. Na,de akkor így(ahogy leírtam feljebb) már elég érthető, nem?

Ha meg nem az első kutyád lenne, akkor gondold végig, mérlegelj, gondolom a kiállításokon összeismerkedtél tenyésztőkkel, beszélj velük is, biztosan segíteni fognak abban, hogy a Bullmasztiff neked való-e vagy sem.

2010. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen.érthető.Köszönöm!

NEm ismerkedtem össze tenyésztőkkel csak figyeltem és nézelődtem.Akkor még nem gondolkoztam azon,h nekem is kéne egy ilyen kutya,de majd ezentúl kérdezősködöm.

2010. aug. 14. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!