Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a labrador kutyusom allergi...

Ha a labrador kutyusom allergiás valamilyen pollenre azt lehet valahogy kezelni?

Figyelt kérdés
Most lesz 5éves a kutyusom, és szegénykém így nyár közepétől,végétől (legjobban augusztus-szeptember) nagyon elkezdi vakarni magát sokszor véresre (általában a fejéről lekaparja a szőrt és ott kikaparja). nagyon sok állatorvosnál voltunk vele, de csak annyit mondanak, hogy valamilyen gazra allergiás. ez minden évbe kijön rajta, szegénykém sokat szenved vele, és mikor bejönnek az első fagyok csak akkor múlik el. Lehet valahogy enyhíteni rajta? vagy kezelni?
2011. júl. 13. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt, hogy felíratsz a dokival CalcimusC oldatot.

Idén tavasszal az én kutyám is beallergizált valami pázsitfűre, és ezt kapta. Teljesen megszüntette a tüneteket...egy próbát megér :)

2011. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a kutyáknál is van olyan hogy ki tudják deríteni hogy mire allergiás és aztán akkor tudják kezelni... ha propolisszal bekenned akkor az segíti a begyógyulást a kutyám rágja magát állandóan és én azzal kentem és egy nap 3-4 szer és kb 5 nap múlva elmúlt neki a pirosság viszont az a baj hogy sárga színe van ami megfogja a kutya szőrét és elég érdekesen nézz ki de amikor begyógyult akkor megfürdeted lejön a szőréről a nagy része a többi meg lekopik..bár az allergiáját nem múlasztja el de a bőrét helyre rakja lehet hogy kened neki és jobb lesz...viszont hol tudnád meg venni azt nem tudom mert apumnak hozza a kollegája...de ha utána jársz biztos van olyan hely ahol lehet venni de a méhészeknél tuti lesz mivel onnan van.. remélem segítettem vmennyit..
2011. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem bolha allergiás volt a kutyusom,kb 3 éve. Mi is kibrobáltunk nagyon sok mindent.Nekünk a NEOCIDOL fürdető segitett. Nem probáltátok még ?
2011. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindegyikőtöknek! remélem idén megtaláljuk a neki megfelelő szert! (kipróbálom, azokat amiket ti ajánlotok)

3. már több fajta gyógysampont megpróbáltunk, amit te írtál még nem, de szerintem beszerzek egy olyat is.

Csak félek, nehogy túlzásba vigyük a kísérletezgetést rajta...

2011. júl. 13. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Homeopátiás cuccal nem árthatsz ... próbáld ki. Én évek óta homeopátiázom a kutyáimat, elég jó eredményekkel.


Utsó

2011. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az en pollenallergias tacskom prednisolont szed,doki irta fel ember gyogyszer
2011. júl. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!