Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnak a gazdik a kutyájuk...

Hol tudnak a gazdik a kutyájukkal együtt fürödni a Balatonban?

Figyelt kérdés
Hétvégén tervezzük a családdal, hogy lemegyünk 1 napra a Balatonra és szeretnénk magunkkal vinni a 7 hónapos Goldinkat. Tudtok ajánlani olyan helyeket a Balatonnál, ahol, velünk fürödhetne?
2010. aug. 13. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, bármelyik szabadstrandon megtehetitek.Mi nemrég voltunk balatonberénybe ott több szabad strand is van és esküszöm több volt a kutya a vízben mint az ember:)) aranyosak voltak:)) és ugye mivel az a déli parton van sekély is a víz ..lassan mélyül..ami jó a kutyónak is..nem egyből bele a mélybe..
2010. aug. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én szabad strandon is látom a táblát, hogy kutyát behozni tilos -,-

Mi akkor is bevittük a görényünket, és úsztattuk a Balcsiban :) Senki nem szólt érte

2010. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Fűzfőn, ahol a Szimplabalaton van, ott van olyan rész, ami elvileg kikötő és elvileg nem lehet fürdeni senkinek, gyakorlatilag meg én ott szoktam. De főleg ilyen főszezonban nehéz ügy. Tihnyban van kifejezetten kutya fürdető hely a belső tónál, ott embernek kicsit szar, mert nagyon undorító az alja, de hivatalosan ott lehet. Meg van egy szabadstrand valahol a keszthelyi résznél, ahol lehet, de odáig sose mentem el.
2010. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberiség ezt is kisajátította. A tó és a kutya, hiába a természet részei, egyik állatfaj (az ember) önkényesen jogot vindikál ahhoz, hogy kitiltsa a kutyákat.


Amúgy Balatongyörökön van egy szabadstrand féle, ott tolerálják, illetve Balatonszemesen, ha a kikötőtől megyünk Lelle felé, elhagyjuk a strandot, élményfürdőt, akkor bal oldalon egy nádas van. Ebben a nádasban vannak ösvények a víz felé. Ott sok kutyás szokott lenni. Mi is ott voltunk tavaly.

2010. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen, amúgy ez az emberi ostobaság csúcsa, hogy a kacsa meg a hal meg az ember beleszarhat, a szarvas, a vaddisznó, az őz odajárhat inni, a vizipatkányok szaporodhatnak, de az oltott féregtelenített rendszeresen fürdetett ágyban alvó kutyákat kitiltjuk belőle. Vicc, komolyan.
2010. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem teheted meg bármelyik szabad strandon.

Hivatalosan,ahová ki van táblázva,hogy kijelölt fürdőhely,oda nem viheted.Sőt vannak balatoni városok,ahonnan egyenesen ki vannak tiltva a kutyák a Balatonból ,előtte nem árt ha meg nézed a város honlapján,mik a szabályok(ahova menni készültök)

nem könnyű.

Mi tavaly Fonyódon voltunk és még a nem kijelölt fürdőhelyen is óriási botrányba torkolt,hogy oda vittük a kutyát fürdeni.Szóval nekem nagyon rosszak a tapasztalataim,de látom az előző válaszokban,hogy nem mindenhol ilyen szörnyű a helyzet.pedig a kutya nem pisil,kakil a vízbe,egyes emberekkel ellentétben.

2010. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Majd meglátjuk mit tudunk tenni. :S

Én is elég nagy ostobaságnak tartom ezt. Szerintem a kutyám tisztább egynéhány embernél, inkább őket kellene kitiltani a "szabad"strandokról...

Majd írok hogy hol voltunk, milyenek voltak a reakciók. :)

2010. aug. 13. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Balaton parton lakunk, és a hőségben rendszeresen viszem a kutyát úszni. Természetesen a kutya mégcsak a strand közelébe sem mehet....de ahol nincs elkerítve, oda megyünk. Vannak, akik szívesen fogadják, van aki ordít, hogy hogy merészel az ember ilyet tenni. Tehát a körülöttünk lévő emberek reakcióján, hozzáállásán múlik minden. Én nem törődöm vele, igenis beviszem a kutyát, mert tud "kultúráltan" viselkedni és senkit nem bántana/zaklatna.

Elég nagy probléma tényleg, hogy mindenhonnan kitiltják a kutyákat!

2010. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!