Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutyát lehet-e...

5 hónapos kiskutyát lehet-e vinni sétálni?

Figyelt kérdés
Sajnos elkapott egy Giardis fertőzést. A tesztje negatív lett, de még 2x5 tablettát be kell neki adni. Értem, hogy most még nem szerencsés vinni, nehogy felülfertőződjön, de anyukám azután sem nagyon akarja vinni sétálni, mondván még nincs fejlett immunrendszere és kb minden park koszos, nemhogy az utcák. Ezzel viszont nagyon nem értek egyet. Mellettünk pont van egy viszonylag tiszta park, meg igazából a városba is besétáltunk korábban (még ezelőtt kapta el a fertőzést), és nem lett baja, nagyon élvezte a sétát. Ti mit gondoltok? Szerintem szüksége van a kutyának a sétára. Van egy kertünk, de az nagyon pici és nem elég a mozgástér neki. Amúgy cocker spánielünk van. Bármilyen tanácsot megköszönnék!

2020. dec. 29. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Kötelező vinni. Mindig!!!
2020. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha közveszélyes lenne egy park, csak azért mert piszkos a talaj, az aszfalt, senki nem sétáltátna a kutyáját a világon. Semmilyen komoly betegséget nem kap el egy kis piszoktól, max ha hagyod hogy felegyen valamit. Anyád hipohonder.
2020. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem 5 hónaposan bőven vinni kéne már sétálni. Ebben a korban nagyon mozgékonyak, felfedezik a világot.

Mindenképp beszéld meg a dolgot az állatorvossal, szerintem ha megvan az összes oltása, és kapja meg a megfelelő kezelést a betegségére, semmi akadálya nem lesz a sétának. 🙂

2020. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Giardia szemet dolog szerencse, hogy tulvagytok rajta. Figyelj nagyon, hogy a kutya ne egyen fel semmit a setak alkalmaval, foleg ne egy masik kutya kakijat ... setalni persze, hogy menjetek! Kell az elmeny es a mozgas a kutyanak.
2020. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

Igen, nagyon szenvedtünk sajnos vele, a kiskutya is nagyon rosszul volt (véres hasmenés napi többször, hányás, egész nap bágyadt volt, alig tudott felkelni). Én is így gondoltam. Az oltási már rég megvannak, és imád sétálni. Ha bárki adna még tanácsot, szívesen veszem!

2020. dec. 29. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha a kutya kigyógyult belőle, akkor nyugodtan vidd! Szüksége is van rá.
2020. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Persze
2020. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!