Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutyám nem...

5 hónapos kiskutyám nem szobatiszta! Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

Minden reggel 6 óra tájt megyünk el sétálni egy gyors kört és amint kiviszem és a fűbe ér már pisil is. (Ilyenkor agyon van dícsérve) Majd sétálunk egy kicsit akkor a kaki is megvan (szintén kap dícséretet). Következőleg munka előtt (olyan 8:20 fele) viszem ki egy kb 10 perces sétára, itt is pisil és kakil is. Napközben 12-13 óra között megy haza édesapám hozzá, ő kiviszi megpisiltetni.

Következőleg 17 óra után van kivéve, mert akkor érek haza, de olyankor mindig vár min. 2 tócsa pisi :/ a kaki az ritkább, de a pisi az mindig!

Sajnos én nem tudom megoldani hozzá napközben a haza járást, de észre vettem, hogy mikor otthon vagyok vele, nem pisil be! Ugyan így viszem ki, hogy szokja a napirendet és nincs is vele baj. De ha nem tartózkodom otthon mindig becsúszik az a pisi!

Pelus is van neki lerakva. Azt láttam, hogy próbál rá pisilni, de azért sokszor még mindig össze vissza pisil. :/

És nem értem, hogy miért más ha otthon vagyok és miért “engedi el magát”, ha nem :/

Kérlek segítsetek, mert már nagyon tanácstalan vagyok vele szemben



2018. aug. 6. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Mit tegyél? Várj! Egy kutya sem lesz 5 hónapos korára szobatiszta.
2018. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

A pelust dobd ki! Ha megengeded neki. hogy a szobába pisiljen - akár pelenkára - teljesen természetes lesz neki, hogy a lakásba is végezheti a dolgát!!!


Tartsd a napirendet - teljesen jól csinálod - s légy türelemmel, még nagyon fiatal, 5 hónaposan nem tudják, és nem is nagyon akarják tartogatni a pisit, pláne ha egyedül van otthon. Ne aggódj, szobatiszta lesz!

2018. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
A pelust pedig dobd ki, ha szobatisztaságot akarsz.
2018. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

A pelust én is hallottam, hogy rossz ötlet volt :/

Csak ameddig kisebb volt, addig akartam neki adni egy kis teret, hogy elvégezze a dolgát, mert akkor ugye nem annyira tudta tartogatni.

Csak nagyon sok helyről hallom, hogy ilyen idős korában már 6 órán keresztül is tudja tartani a kutyus..az enyém viszont nem :/

És kezdtem aggódni, hogy nagyon elrontok valamit nála

2018. aug. 6. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem rontottál el semmit, de a pelust dobd ki!
2018. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen, amit elrontasz, a pelus. Ha azt eltünteted, néhány hét-hónap és menni fog.
2018. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Felszedtem a pelust!

Remélem minél hamarabb hozzá szokik a szobatisztasághog így!🤗

2018. aug. 6. 21:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha te azt tanítottad neki idáig, hogy bent a pelusra is üríthet, akkor mit szeretnél most tőle? A szobatisztaság azt jelenti, hogy egyáltalán nem végezheti el a dolgát bent. A pelussal mást tanítottál. Ez van.
2018. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!