Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kiskutyám állandóan...

Westie kiskutyám állandóan vakarózik, de mindenhol. Nagyon hullik a szőre, már néhol látszik is a bőre. Mit tehetnénk? Valami tapasztalat?

Figyelt kérdés

Tudjuk hogy allergiás a csirkére, nem adunk neki soha. De gyakran adunk neki házi kosztot, és gyakran utazik. Hol lakásba hol undvaron van. Az orvos rendszeresen annyit mond csak hogy tapasztaljuk ki de nem tudjuk minden lépését figyelni meg olyan változó a viselkedése.

Most olyan kis bágyadt, lefogyott. Amúgy életvidám kis szőrmók. 3éves, szuka.


2010. aug. 13. 16:01
1 2
 1/15 Akiteki ***** válasza:
Mit eszik, ha nem a maradékot kapja?
2010. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy NEM CSAK a csirkére allergiás. :S

Ebben az esetben: vagy bőrteszt (10-15 ezer forint) vagy vérteszt (kb. 50 ezer) vagy kitapasztaljátok, ami ingyenes, de hosszadalmas és bonyolult, állatorvos által meghatározott módszer szerint, viszont tuti biztos az eredmény. Mi így csináltuk, nem volt könnyű menet, de bejött.

2010. aug. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Norczy ***** válasza:
ezt a tesztet ajánlom én is. nekem a chow-chow-m allergiás, mi sem kísérleteztünk, egyből börtesztet csináltatott az állatorvos, mi 32 dologból 16-ra vagyunk allergiásak a legtöbb növény + fehérje érzékeny, kemény dolog, de nekünk besegített a későbbiekben a teszt alapján a ProPlan Sensitive táp, algás ligetszépe kapszula és havonta 10 ampulla Normaflore megitatása( úgy mint az embereknél, kicsi vízzel összekeverve csak fecskendővel szájba spriccelve). De tünet mentes nem lesz sajna csak kicsivel jobb neki, vakarózik de nem sebesre, véresre és kopaszra magát és nem kell szteroidos gyógyszereket szednie. Ezekkel szinten tartom már 6 éve( 8 éves a kutya). De tartsatok ki mellette!!!!!!!! Nehéz dolog, de megéri!
2010. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Akiteki ***** válasza:

Nem biztos, hogy azonnal drága teszteket kell csináltatni.

Egyszer nyertünk egy zsák pedigreet és gondoltam semmi bajuk nem lesz, ha odaadom a kutyáknak. De lett: a tibetim lerágta a szőrt magáról. Azóta nem hozok haza ilyesmit, csak a prémium tápot kapják.

2010. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb, amit tehetnél, hogy elviszed egy jól felszerelt klinikára, ahol alaposan kivizsgálják, és adnak egy viszonylag pontos diagnózist. Legalábbis szerintem nem túl bíztató, hogy az orvos egyetlen ötlete, hogy kísérletezz, meg próbálgass. Nyilván fogalma sincs, mi okozza, de ezt mégsem mondhatja.
2010. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valszín EKCÁMA ! Vagy allergia ! menny gyorsan az állat dokihoz!
2010. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg,hogy nem adtok neki semmi házi kosztot és valami jó minőségű tápot kap helyette,ami direkt allergiás kutyának való.

sajnos a fajtatiszta kutyáknál,főleg a fehér szőrüeknél gyakori az allergia.Csakis speciális táppal tudod tünetmentessé tenni.

2010. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

ARO nevű konzerv húst kap, marhásat vacsorára.

Reggelire pedig száraz tápot Chappy-t, az is marhás.

Lehet hogy marhásra is allergiás.

2010. aug. 13. 21:36
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, kedvesek vagytok!!!

Igyekszünk segíteni rajta mert szegény majd megzabálja magát. A mellső lábát az oldalát rágja, a fejét a szeme alatt nagyon vakarja. :(

2010. aug. 13. 21:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Ne érts félre,nem akarlak megbántani,de ezek nem jó minőségű eledelek.Sajnos allergiás kutyának nem megfelelőek.

A speciális táp,nem olcsó,de kevesebb kell belőle.Hosszú távon ugyanott vagy árban.

Muszáj lesz áttérnetek,mert az tényleg segít.Az én kutyám is allergiás,nem adhatok neki bármit.

Érdeklődj az állatkereskedésekben,állatorvosnál,vagy a neten is rendelhetsz.

2010. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!