Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne neki a legjobb?

Mi lenne neki a legjobb?

Figyelt kérdés

Van egy alig több, mint fél éves kutyusom, de az a helyzet, hogy pár hónap múlva elköltözök, elmegyek a teljes bizonytalanságba... És számomra kutyám jelent mindent, ő az akit a világon a legjobban szeretek, de nem tudom, hogy magammal kéne-e vinnem, vagy otthon hagyni, és amikor olyan helyzetben leszek, akkor elhozni. Minden vágyam, hogy magammal vihessem, de félek, hogy eleinte nem tudnám megteremteni a számára megfelelő környezetet, de ha otthon hagyom, attól félek, hogy amikor már el tudnám vinni, nem kötődne hozzám, hogy addigra elidegenedik tőlem.

Lemondani nem szeretnék róla, de azt szeretném, hogy mindent megkapjon amit csak lehet ...

szerintetek milyen megoldás lenne számára a legjobb ?

válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. aug. 13. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha annyira kötődsz hozzá, akkor értelmetlen a kérdés. Vidd magaddal, neki a fontos, hogy a gazdája mellett legyen, bármilyen körülmények között.
2010. aug. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a kutyadat vid magadal
2010. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
36%

Maradjon otthon. Nem fog elidegenedni. És aki felnőtt kutyát fogad örökbe?

A lányom havonta 1-2x tud hazajönni a kollégiumból, mégis imádja minden kutyánk.

2010. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:) ha szerinted értelmetlen akkor boccs ... >< szerintem nem az ... mivel arra vagyok kíváncsi, hogy hagyjam egy biztos környezetben, vagy de ... mondjuk azt nem írtam bele, ha nem viszem, akkor addig nem látnám, míg nem tudok neki biztonságos körülményeket teremteni ... :(
2010. aug. 13. 16:29
 5/10 A kérdező kommentje:
* vagy ne
2010. aug. 13. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj tényleg nem megbántani szeretnélek. De: fél éves múlt a kutyusod. Tudom, történnek váratlan helyzetek az életben, de mikor hozzád került, akkor nem gondoltál bele, hogy kutyát 15 évre választ az ember? És ha olyan helyzet elé állsz, mit fogsz most csinálni? Tudod én is kerültem már nehéz helyzetbe, de a kutyám javára lemondtam dolgokról. Nem tudom, mi állhat a háttérben, nem tudok rólad semmit, de ha csak olyan dolgok tartanak vissza, ami felületesen ebből az írásból átjön, akkor vagy ne menj el (már ha megteheted) vagy vidd magaddal.

Mit értesz az alatt, hogy nem lenne az új helyen biztonságban? Meg tudna szökni onnan vagy mi?

Nem tudok tanácsot adni, csak egy dolgot mondhatok:

Egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél...

Bárhogy is döntesz, csakis arra gondolj, hogy a kutya érdekei a legfontosabbak és neki jó legyen. Akár nélküled, akár veled. Ha a körülményeid sajnálatos módon úgy változnak meg, hogy valóban le kell mondanod róla, akkor tedd meg, neki teszel szívességet vele. Sajnos többet nem tudok mondani, remélem megoldódik a helyzeted valahogy. :(

2010. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
55%
Ha magad is a nagy bizonytalanba mész, nehezebb lesz boldogulni egy kutyával a nyakadban. Ha itthon hagyod, legalább az ő sorsa miatt nyugodt lehetsz. Ha elviszed a nagy bizonytalanságba, az csak önzés. A kutya érdekét nézd.
2010. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Vidd magadal magányos lenne nélküled!
2010. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm az őszinte válaszokat.

igaz, önzés lenne ... de ezalatt a pár óra alatt rengetek dolog megváltozott, szóval már nem a bizonytalanba megyek, de egy kertes ház után, ahol csak a kertben tartózkodott, megszokna egy panelt?

2010. aug. 13. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya sokkal jobban szeret a gazdi közelében lenni, mint a kertben kizárva. Hidd el, megszokja hamar. A férjemmel mikor összeköltöztünk, az ő kutyája egy tanyán élt azelőtt, soha lakásba nem volt. Azonnal magától szobatiszta lett és nagyon örült, hogy velünk lehet a lakásban. Az elején kicsit sírdogált, mikor nap közben otthon kellett maradnia, de megszokta hamar. Rengeteget sétálunk vele, tanítgatjuk, játsszunk. Ha megadod neki a szükséges mozgásra a lehetőséget, pl. nagy parkban póráz nélkül játék a többi kutyussal, plusz hétvégén kirándulás, akkor nagyon boldog lesz.
2010. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!