Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrádor mennyire gyerekbarát?...

Labrádor mennyire gyerekbarát?Mennyire jó házőrzőnek?Vannak betegségei?Meddig élnek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Gyerekekkel szuper, ha jól van nevelve. Minden "fajtiszta" kutyának vannak betegségei, többször kell orvoshoz vinni, mint a keverékeket, de a labrador viszonylag egészséges. Házőrzőnek talán nem, mivel elég barátságos természete van. 10 max 12 évig élnek
2021. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

Egy labrador alapvetően nagyon gyerekbarát, de mivel nagyon népszerű fajta (túltenyésztett), még tenyésztőtől vásárolt kutyáknál is elég gyakori a családon belüli harapás... Mármint a többi 150+ kutyafajtához képest.


Nem mondható túl egészséges fajtának, ugyanezen okból...

Viszont ha munkavonalas tenyészetből vásárolsz, ezek a problémák sokkal kevésbé állnak fenn, kisebb az esély rájuk.


Egy munkavonalas labi testileg és lelkileg is egészségesebb...


Azonban házörzőnek semmenyire nem jók.

2021. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Legalább egy rövid fajtaleírást olvass már el a fajtáról. Kezdve a fajta nevének helyes írásával...

Segítek, hátha nehezen menne: google -> bepötyögöd, hogy "labrador retriever jellemzők" és mindent kiad. Kész csoda, igaz?

2021. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól van nevelve a kutya, a gyerekeknek meg el van magyarázva, hogy hogy viselkedjenek a kutyával, akkor rendben van velük. Alapvetően családbarát kutya.

Semennyire, házőrzésre riasztót használj.

Diszplázia, elhízás, allergia még a fajtasztiszta, törzskönyves kutyáknál is előfordulhatnak. Megfontoltan kell tenyésztőt választani.

12-13 év kb.

2021. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően gyerekszerető fajta, de nevelés kérdése is.

Házőrzésre nem alkalmas.

Van több fajtabetegsége.

12-13 évet él.

Mindez abban az esetben, ha jó tenyésztőtől van a kutya.

2021. jan. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

nálunk a kisgyerek a hátán lovagol, és kiborogatja a vizét. ez a birka meg tűri. végtelenül falánk, dagadt is - fogyókúra ellenére -, a házat semennyire nem őrzi.

15 éves

2021. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
A labradorok kicsit őrültek(jó értelemben), tudom, hogy csak egy film, de van igazság a MArley meg én filmben, tapasztalat, pedig nem voltam olyan agyhalott, mint a filmbeli gazdik, mégis kissé kifogott rajtam egy a 45 kilós dilis jószág. De imádom, tényleg, a világ legjobb döntése, még így is. Nincs még egy ilyen mókás, lökött, őszintén szerető barátom(bár igazából egy barátom sincs), nagyon megéri, mindig tudja mit kell tennie., nagyon imádom.
2021. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Én a labradort meg a goldent olyan kutyának tenikntem, hogy az vesz ilyet aki nem akar kicseszni magával. Az előzők teljesen jól leírták milyen betegségek jellemzőek rájuk, én hozzátenném még az elhízást is. Gazda hibájából, nem nagyon látok jó súlyban lévő, vagy fitt labradorokat. Ha foglalkozol vele kitűnő családi és/vagy első kutyának. Házörzőnek annyira jó mint bármelyik másik nagytestű kutya, semmi extra.
2021. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kinyitja a betörőnek az ajtót, házőrzésre alkalmatlan, ahhoz túl barátságos, amúgy is segítőkutyának előszeretettel alkalmazzák.

Feladatokat kell neki adni, segítőkutyaként folyamatosan dolgozik, kedvencként jó sporttárs. Ismerek olyat, aki rendszeresen fut labradorral, nagy távokat.

2021. jan. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Illetve a kutyákat általában az állomáson tartják kennelben, tehát valószínűleg a kiképzésen kívül (amíg összeszoknak - vagyis, náluk nem jött ez össze) csak munkában találkozott a kutyával, nem hiszem hogy lett volna köztük kötődés, és a történtek alapján olyan eszköznek tekintette csak a kutyát, mint mondjuk a stukkerját.
2021. jan. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!