Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta legyen?

Melyik fajta legyen?

Figyelt kérdés

Nagytestu, nyugodt termeszetu, vedelmezo jellemu, de nem oriasi mozgasigenyes fajtat keresek, ami lakasban tarthato, napi 3-4 ora setaval.


nagytestu: kb 40-50 kg

nyugodt termeszetu: nem izgaga, nem labda utan rohangalos, nem parancsokra ugralos, hatarozott, komoly, tiszteletet parancsolo

vedelmezo jellemu: benne van a szemelyvedo oszton, nem kell tanitani, kepezni ra

nem oriasi mozgasigenyes: nem igenyel kutyasulit, kulonfele kepzeseket, sportokat, hogy lefaradjon, eleg neki a napi 2x 1,5-2 oras gyaloglas, esetleg kocogas, idonkent sulyhuzas, az izmok karbantartasara

lakasban tarthato: nem szenved benti tartassal


A valasztekon kivul mas otletet is szivesen fogadok.



2021. jan. 1. 17:33
A kérdező szavazást indított:
cane corso
amerikai bulldog
bordeauxi-dog
bullmasztiff
29 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Csau-csau, a legédesebb, legvédelmezőbb kutya, csak ha bevadul széttép és elég drága.
2021. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%

Igazából szinte bármelyik nagyobb kutya szóba jöhet, Tibeti masztiff, kangal, nápolyi masztiff,... Stb.

A cane corso is nagyon jó, arra szavaztam.

2021. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
a bullmasztiff egy aranyszivu kis majom. de szeret jatszani elni. neked egy biztonsagi or kell, nem kutya...
2021. jan. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Cane helyett akkor inkább Nápolyi. Közeli rokonok, ugyanattól az őstől, de a Nápolyi elvileg a lustább fajta. De egyébként napi 3-4 óra mozgás a Canemnak is elég (de sok más fajtájú kutyának is, tehát ez nem kevés). A Bullmaci is jó választásnak tűnik. Viszont az, hogy nem igényel "különféle képzéseket" azt remélem úgy érted, hogy elég annyi, hogy otthon tanítod? Mert ugye mentálisan is kell MINDEN kutyával foglalkozni.
2021. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem se vegyél kutyát ilyen semmilyen célokra, legalább is nagytestűt fölösleges. Vegyél egy ölebet akivel összebújsz néha. Persze tanítani, mozgatni, szocializálni azt is kell!


"vedelmezo jellemu: benne van a szemelyvedo oszton, nem kell tanitani, kepezni ra" -> Na, ilyen nincs, minden személyvédő kutyát képezni kell, nekem az jön le hogy te nem akarsz a kutyával foglalkozni, inkább csak dísznek kell magad mellé.


"eleg neki a napi 2x 1,5-2 oras gyaloglas, esetleg kocogas, idonkent sulyhuzas, az izmok karbantartasara" -> Megint az jön le nekem, hogy dísz lesz a kutya


"nem oriasi mozgasigenyes: nem igenyel kutyasulit, kulonfele kepzeseket, sportokat, hogy lefaradjon, eleg neki a napi 2x 1,5-2 oras gyaloglas" -> Egyik kutya se ilyen, a sétában nem fáradnak le a nagytestű kutyák, inkább az egyik gyaloglás helyett vidd el egy mezőre mozgatni, labdázni!

2021. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Hiába jelöljük ezek közül a cane corsot, ha a fajta komoly szocializációt és hozzáértést igényel, te meg nem akarod suliba vinni.
2021. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
6! Akkor ne jelöld a Cane Corso-t ha ezt így gondolod! A kérdés aláírásban világosan le volt írva, hogy nem opció a kutyaiskola!
2021. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
A kutya nem fogja tudni, hogyan is vedelmezzen, hogy reagaljon egyes helyzetekre, ha nem kepzed. Hiaba eros a vedelmezo osztone, kepzes nelkul ez szarul is elsulhet. Kutyaiskola nelkul maximum valami vizsla-szerut ajanlok, ok viszonylag jol tanithatoak, nem kell feltetlenul suli hozzajuk, bar artani sosem art. Az altalad felsorolt fajtakat igy neked semmikeppen se kene tartani.
2021. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem kell, hogy letepje az ember fejet, eleg, ha azt hiszik .. Ezert irtam, hogy tiszteletet parancsolo, komolyabb kutya legyen .. De egyebkent az alap bh(kiserokutya) vizsgat es ha nagyon kell, az orzo vedot megcsinalom vele, de nem akarok mindenfele hulyesegeket tanitani neki, ami amugy folosleges es arra vannak kitalalva, hogy a hiperaktiv, lelohetetlen kutyakat lecsillapitsak, ezert szeretnek alapvetoen nyugis kutyat, nem pedig egy nemet juhaszt, aki ugyanugy tok jo szemelyvedo fajta, de nekem nagyon sok ..

Miert gondolod, hogy disz lenne, mikor napi 3-4 orat csak vele lennek? Egyszeruen nem szeretek ugy foglalkozni a kutyaval, ahogy pl egy border collie igenlyi, egesznap parancsokra ugraltatni, mindenfele idiota trukkokre tanitani, cirkuszi kutyat nem akarok. Mint irtam egy nemetjuhasz is sok, aki egesznap a gazdi szavat lesi, folyton feladatokkal kell ellatni, mert a semmittevestol szenved .. Csak setalni szeretek sokat, meg 2-3 naponta az egyik setat, ami 1,5-2 ora ugye, azt kivaltanam olyan tempoju futassal, amit a kutya igenyel. Egyebkent ez a napi 3-4 ora a munkanapjaimra vonatkozik, ha nem dolgozok(heti 2 nap), akkor 5-7 orat is tudok vele setalni menni ..

Nem ertem mibajuk az embrerknek .. Bezzeg mikor egy kis hulyegyerek akar suli melle egy bordert, mert az meno, de foglalkozni ugyse lenne ra ideje .. En meg direkt olyan fajtat keresek, ami tudom, hogy illene hozzam, de inkabb ne legyen semmilyen, mert szerintuk keves a napi 3-4 ora seta .. Az ilyen neheztestu fajtakat ugy tudom nem is szabad annyit futtani, ugraltatni a labda utan, mert nagyon megterhelo nekik, a napi 2x 1,5-2 ora seta(nem lezenges, tempos gyaloglas, kozben persze szimatolhat, ismerkedhet mas kutyakkal, ha igenyli el is engedem, hogy fusson egyet vele), ugy tudom boven jo gy ilyen kutyanak, de nem, inkabb ne legyen semmilyen, mert 2x annyit foglalkoznek vele, mint a legtobb embere a szobapamacsaval ...

Hat koszonom ..

Ezert is akarok kutyat, az emberek sosem ertenek meg, sosem lesz egy baratom sem, csak egy tarsat szeretnek, akivel kozosen tolthetnek idot, a tarsam es a baratom lenne, az egyetlen, akire barmikor szamithatok, akivel reggel ebredes utan felfrissitenem magam a kozos setankkal, munka utan a sok agyremet, idegbaj kerulgetven szintem kisetalhatnam magambol a kutyaval, aki szebbe tehetne az ev mind a 365 elcseszett napjat ..

De mindjart jon, hogy csak kihasznalom a kutyat .. Pedig direkt kerdezek, hogyy tudjam, melyik nem szenvedne, melyik szeretne igy elni, amit en tudnek neki nyujtani, melyiknek lenne jo ..

De hat egyik sem, jolvan, akkor nem lesz kutyam, nem lesz ertelme tovabbra sem az eletemnek, szarook ra, mar komolyan nem is erdekel, akkor nem lesz ....

Koszonom megegyszer ...

2021. jan. 2. 00:29
 10/22 A kérdező kommentje:

Tudod mit? Most mar csakazert is lesz ! Sot ketto is lesz, mondjuk 3 ev korkulonbseggel !! Nem, nem gyerekpotlek, mert utalom az embereket, a gyerekektol meg felek, annyira rosszindulatuka tudnak lenni, hogy az mar ijeszto !! Azert kell "ijeszto kinezetu" (=nem emberolesre kepzett, eleg ha ugy nez ki, mint mar irtam), hogy taavoltartsa tolem az embereket es a gyerekeket is !!

Pont az ilyen (=vagyis az osszes) ember miatt lesz kutyam, mert utalom az embereket !!!!

A kutya az egyetlen normalis eloleny a vilagon ! Mivel en ilyen szociopata vagyok, a kutya meg nomrlais, igy lesz kerek a vilag, hogy kiegyensulyozzuk egymast !! Na pa te ijeszto pocs !

2021. jan. 2. 00:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!