Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerek hatásosak...

Milyen módszerek hatásosak sétáknál húzás ellen? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Illetve aki próbált no-pull hámot, bevált? Én bármilyen módszerrel is próbálkozom, állandóan elterelődik a kutyám figyelme. Kutyaiskola tervben van nemsokára, csak egyéb tényezők miatt sajnos még nem tudott rá sor kerülni, így addig én tanítottam. Egyébként nem neveletlen, viszonylag könnyen tanul, sok trükköt tud (fekszik, marad, forog, "puff", visszahozza a labdát,stb):) még kezdetleges szagfelismerést is tanítottam neki, de a séták még mindig nem mennek zökkenőmentesen... Plusz eléggé érdeklik más kutyák és emberek, de nem támadólagosan lép fel, hanem játékosan. (Egy éves boxer kan kutyusról van szó, ivartalanított) Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 1. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Retriever póráz, Cesar módszer.
2021. jan. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%
Előbb póráz nélkül kell megtanítani láb mellett menni, és hogy a figyelme kizárólag rád irányuljon.
2021. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 1. 22:22
 4/18 A kérdező kommentje:
A póráz nélküli módszer eddig nem is jutott eszembe, köszönöm. Mindenképp írok majd ide, ha sikerül. :)
2021. jan. 1. 22:24
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Hat az egy eleg hulye modszer.

Kell a kontroll, poraz nelkul meg annyi sincs ...

2021. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Póráz nélkül jogszabály tiltja a sétát.

Az én kutyám kajával jól motiválható, nála ez bevált húzás ellen is.

2021. jan. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Setahoz jutfalat kell.

Sima nyakorv ful ala!!! Ez a legfontosabb. Ha lecsuszik,huzasra keszteti.

Kezbol etetes kizarolag.

Megtanitani ,h seta kozbe rad figyeljen. Kezjellel kommunikalj kizarolag. Akkor kenytelen radnezni. Ez kizokkenti. Ne szolalj meg.


Visszafordulasos technika. Amikor huz: nem jo! Amikor laza,azonnal dicser es falat. Ezt gyakorold. Nagytestu eros kutyanal bevalt!!!


Fix poraz fontos. Allithato hevederporaz ,amin karikak vannal :4 m osszesen ,de felbehajtva is hasznalhato.


Ehesen setal ,kozben osztod ki a reggelit.


Otthoni szabalyok betartasa.


Sok futas,mozgas a kutyaval. A mozgashiany ellen nincs parancs.

2021. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os: Igen, tudom, nem is vinném ki póráz nélkül sétálni. Szerencsére van egy nagy udvarunk ahol talán kicsit csiszolhatok a figyelmén. Theo nagyon szeret enni, ez jónak tűnik:D köszi
2021. jan. 1. 22:34
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es: nagyon nagyon köszönöm a sok jó tanácsot. Minden kérdésre a fejemben választ kaptam:) Minél előbb beszerzek egy hevederpórázt és írok a fejleményekről ide, hátha valakinek még felmerülne hasonló kérdése, mint nekem.
2021. jan. 1. 22:39
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Pórázon szoktak tudtommal ilyenre tanítani. Amikor nagyon megindulnak, akkor kell egyet rántani rajta.
2021. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!