Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan buntessem a 3,5 hónapos...

Hogyan buntessem a 3,5 hónapos kutyámat, ha szabályt szeg, hogy soha többet ne legyen hozzá kedve?

Figyelt kérdés
Például ha jön valaki, kiszalad a kisajton, ha kinyitom és nyalja az illetőt. Mit tegyek, hogy ezt ne csinálja? Vagy felugral a gyerekre.
2021. jan. 5. 15:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy ne ugasson feleslegesen. Most kezdem vele a klikkerezest, azzal esetleg lehet valamelyiket orvosolni? Ezek nagyon bosszantoak.
2021. jan. 5. 15:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya tanítása nem annyi, hogy egyszer megbünteted és kész. Ved figyelembe azt is, hogy kölyök. Fokozatosan lehet lenevelni a szerintünk rossz szokásokról, és ránevelni arra, amit szeretnénk. Kell némi hozzáértés is, hogy tudj a kutya fejével gondolkodni: a kérdésedből nem az jön le, hogy ez megvan. Következésképpen: ha megvannak már a kötelező oltásai, akkor menj el vele egy kutyaoviba, ahol segítenek neked is megtanulni, hogyan olvasd a kölyök jelzéseit és hogyan tudod azok alapján helyesen nevelni. A klikkerezés sem csodaszer, ha valaki nem jól csinálja, ráadásul az kifejezetten jutalmazás, tehát ellentmond a kérdésednek. mondjuk tény, jobb módszer a helyes viselkedést jutalmazni, mint csak a rosszat büntetni.
2021. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs Kutyaovi, már elmentem volna vele. Most tanulom, próbálom megérteni, de ezekkel felduhit. Bántani nem akarom.
2021. jan. 5. 16:03
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Alakíts ki egy tiltószót. Pl. Ne, Nem, Elég, stb.


Majd amikor rosszat csinál, mondd el a tiltószót és fogd meg a grabancánál fogva. Nem kell rángatni, meg verni, de legyen tisztában azzal, hogy nem kívánt viselkedést produkált.


Ha tisztában van a tiltószóval, akkor megvan a megoldás.

2021. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a tippet. Meg egy kérdés. Egy nap alatt be lehet kondicionálni a kutyát klikkerre? Már oda is jön, ha klikkelek, figyel ra, pedig ma kezdtük. Esti setanal már használhatom, ha húz, hogy magam mellé hívom és ha szépen jön klikkelek és kapja a jutalonfalatot, vagy még korai és kell pár nap?
2021. jan. 5. 16:19
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Klikkerrel én még nem dolgoztam, nem tudom, hogyan működik - utolsó voltam.
2021. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam klikkerrel, és könyörgöm, olvass utána rendesen, rengeteg anyag van fent a neten erről. Először kondicionálni kell és az nem egy nap! Fokozatosan lehet vele haladni, és eleinte még nem tanításra használod. Ha rosszul csinálod, csak összezavarod vele a kutyát.
2021. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az elején kondicionálni kell, pont ezért kérdezem. Ma kezdtük, mai nap többször is csináltam. Olvastam, hogy több nap, csak azért kérdeztem, hogy lehet e ma már vele akár tanítani is, mert szépen figyel rá. De akkor még néhány napig csak kondicionálom. Kérlek arra válaszoljon, aki válaszol, amit kérdezek.
2021. jan. 5. 16:31
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne klikkerezz magadtol mert ha nem jol csinalod, csak elrontod a dolgokat es kesobb azzal is kell foglalkozni, hogy helyrehozzanak mindent amit elrontottal. Klikkerezes egy technika, elobb kutya nelkul erdemes begyakorolni az utemet es a mozdulatot. A klikkerezes nem csak arrol szol, hogy a hangra odafigyel a kutya. Klikkerezni meg kell tanulni!


Amugy mi az, hogy nincs ovi? Amerre en jarkalok kutyazni, mindenhol latom, hogy mukodnek a kutyaiskolak. Szoval szerintem talalhatnal iskolat ha akarnal.

2021. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy dolgot nem art tudnos: a kutyad kolyok ... fokozatosan kell tanitani es nem szabad sokat varni tole. Te is elobb megtanultad az egyszeregyet es csak utana jottek az egyenletek.


Kiskutya feje nagyjabol 8 honapos kora korul lesz erett a komolyabb tanulasra ... nem veletlenul odaig csak ovi van, ahol inkabb a masik kutyakkal szocializalodas a lenyeg, nem a precizseg.

2021. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!