Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macskatartó törvényt szeg?

Minden macskatartó törvényt szeg?

Figyelt kérdés

Felénk rengeteg a macska, és sajnos néha bejut egy-egy macska a kiscsibékhez vagy kisnyulakhoz, és ilyenkor meg szokott ölni egyet-kettőt. (T.i. a szomszéd macskája miatt nem ítélem ketrecfogságra az állataimat.)


Viszont az állattartásra vonatkozó rendelet egy része így hangzik:


1) Állatot tartani oly módon lehet, hogy az közterületre kijutni, vagy más ingatlanára átjutni ne tudjon.


(2) Az állattartó a tartással anyagi kárt senkinek nem okozhat, az okozott kárért felelősséggel tartozik.


Ennek értelmében tulajdonképpen szinte minden macskást fel lehetne jelenteni. De amikor szóltam érte, hogy a macska átjár, és ezzel nekem kárt okoz, akkor csak röhögött. Most miért nem lehet úgy tartani kertes háznál a macskát, hogy ne kockáztassák a macska életét, és nekem ne okozzanak kellemetlenséget, kárt?


2011. okt. 3. 15:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
igen, a szomszéd kártérítésre kötelezhet. Én is fizettem a vadászkutyám után, amikor apportírozta nekem a szomszéd csirkéket.
2011. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
Az első pont nem veszi figyelembe a valóságot. A második ponttal egyetértek, mi is fizetünk, ha kell.
2011. okt. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 MarySue ***** válasza:
64%
Az első pont tényleg el van tájolva. Kertes házban hogy fogsz vissza telken belül egy macskát? Jó hosszú pórázzal, vagy mi? Ez kivitelezhetetlen.
2011. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
80%
És mégis, hogy tartanál úgy kertes háznál macskát? Én maximum kifizetném a kiscsibét, de nem fogok erődöt építeni ezért...
2011. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez még mind jó. De egy havernak aki tanyán lakik, kint tartja a csirkéket, birkákat, kecskéket nappal szabadon, had legelésszenek. Van egy tanyaszomszédja, akinek van 8 nagytestű kutyája szabadon és falkában irtják a környék őzeit, és a havernak a bárányait, libáit és kecskegidáit. Ha szól neki, csak széttárja a kezét, hogy mit csináljon....
2011. okt. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
69%

Vidéki vagyok nem tartok macskákat, a macskák tartanak engem gazdaként! Néha ideszegődik egy-egy, kap enni cserébe néha hoznak egeret, amit bemutatnak és csak utána fogyasztanak el! Van amelyik 2-3 évig is marad, de ha megy nincs harag. Van amelyik nem egeret, hanem a szomszéd galambját eszi meg, és én takaríthatom a rengeteg tollat! :(

Soha még eszembe nem jutott odamenni és megkérdezni mennyivel tartozok mivel nem is az én macskám!

:D

2011. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
macskabiztos kerítés létezik
2011. okt. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%
kártérítés illet meg, de tényleg nem lehet macskát úgy tartani a kertben, hogy az ne szökjön meg, a macska képes megfojtani magát ha sokáig van pórázon, egyébként meg akármilyen magas kerítésen kiszökik.. sajna
2011. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
Macskatartó vagyok, kertes házban élek, de a macskán soha nem megy ki a kerítésünkön kívülre.
2011. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a kártérítés nevetséges! Ha elviszi a naposcsibéket a macska, azzal nekem nem 100 Ft kárt okoz, mert több hasznom lehetne abból a csirkéből, ha nem vinné el a macska. És akkor a páváról még nem is beszélve, mert ő még "drágább"! (Persze, nem érdekel a kártérítés, mert amúgy nem a haszon miatt tartom az állatokat, csak azért mégis nevetséges ez a kártérítés-dolog.)


Ráadásul, ha az ő macskáját az én kertemben megölni a kutyám, akkor még neki áll feljebb, és üvöltözik, meg mérgez a kutyámat. Bezzeg valamiért az emberek a drága fajtatiszta macskát nem hagyják az utcán kóborolni...! Azoknak jó a lakás, meg a kifutó. Innen is látszik, hogy valójában a pénz motivál mindenkit. Mert ha már egyszer kifizetett érte ennyi meg annyi pénzt, akkor nehogy már elüsse az autó. A drága macskára valamiért lehet vigyázni, csak az egyszerű házi macska nem "fér el" ketrecben és kifutóban.

2011. okt. 3. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!