Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás menete?

Ivartalanítás menete?

Figyelt kérdés
Semmit nem tudok hogyan működik de szeretnénk ivartalanítani a törpe tacskónkat (másfél éves lassan és szuka) arra lennék kiváncsi lehet-e valami baja utána a kutyának vagy miaz amire fontos hogy oda figyeljünk, és utána mennyi időelteltével lehet kivinni sétalni. Saját tapasztalatok érdekelnének😅 képbe akarok lenni mindennel
2021. jan. 5. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mutet hamar megvan es szerencsere a lanykutyakra lehet rakni vedoruhat es akkor a nyakra rakhato tolcser meguszhato. Aznap kotyagos lesz az altatastol es kicsit zavarodott lesz a kutya mert egyaltalan nem fogja erteni mi tortent vele, de masnap altalaban mar ovatosan lehet menni setalni.

Arra kell figyelni, hogy ne bantsa a varratokat es a seb ne fertozodjon el. Masodik-harmadik napra mar nem nagyon lesz semmi baja, csak a varrat fogja zavarni es a ruha vagy a tolcser.

10 nap mulva varratszedes es mar tul is vagytok rajt :)

2021. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

az első nap nehéz, és az azt követő nap se a legkönnyebb, de minden nappal jobb lesz. baja nem lesz, remélhetőleg. amire oda kell figyelni, hogy ne nyalogassa a sebet. erre vagy kap egy gallért - ezt utálni szokták -, vagy nektek kell szerezni egy ruhácskát rá.

úgy készülj a műtét utáni kajával, hogy az könnyen emészthető legyen, egyszerre ne adjál majd neki túl sokat, mert még dolgozni fog benne az altató, és könnyen kihányhatja. víz legyen előtte, és azért az első napokba ne hagyjátok magára.

nem lesz baj, ne aggódj. a legjobbakat nektek

2021. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mar 11 eve, hogy ivartalanitottak a kis tacsko keverekunket. Eloszor bent akartam lenni a műtétnel is, de az elso vagas utan kimentem, rajottem, hogy nem birom en az ilyesmit. Kb 20 perc, talan fel ora volt az egesz mutet. Altatasbol felebredve vigyazz, azt se tudja hol van, a mienk apamat meg is harapta kicsit. Meg aznap hanyt este is, az altatas miatt. Kisebb adagokban adj neki konzervet, vagy valami lagyabb kajat, az a lenyeg, higy szekelesnel ne nagyin kelljen erolkodnie. Plusz szobanyugalom. Lepcsoznie szigoruan nem szabad, masnap mar setalt a kertben. Galler ha jol emlekszem nem volt, de nem is piszkalta. Varratszedes sem volt, mert felszivodossal oltottek ossze. Kb 1 het mulva eszre se lehetett venni rajta.
2021. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem nagy dolog az ivartalanítás, nem kell tőle tartani. A kutya kap majd gallért, így nem fogja tudni bántani a sebet. Mondjuk az én kutyám mikor ivartalanítva lett, a gallérnak még a széle is tele volt harapásnyomokkal, amit el nem tudok képzelni, hogy miképp hozott össze. :D


1-2 napig az ivartalanítás után a kutyád valószínűleg ki lesz ütve, de pl. már az én kutyám, amikor már hoztuk haza az orvostól, már akkor is teljesen magánál volt, és amint hazaértünk már lábra is akart állni és menni.


Szóval vigyázz a sebre, ne hagyd, hogy piszkálja. Illetve vigyázz rá, ha gallér van rajta, mert az én kutyámból kiindulva, észre sem veszik, hogy ott a gallér, elakadnak mindenben. Legalábbis az elején. :D Sétáltatni meg akkor vidd, ha már jókedélyű, ha már úgy mozog, mint régen. Szóval ha már egyértelműen látszik rajta, hogy jól van, szívesen mozog.

2021. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk jövőhét hétfőn ivartalanítják a 8 hómapos spaninkat. Nagyon izgulok, engem is érdekel ez a téma :) egyébként tölcsért, vagy ilyen bodyt ott adnak? Vagy azt nekünk kell beszerezni?
2021. jan. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 6. 03:57
 7/7 anonim ***** válasza:

5,

Gallert adnak az allatorvosnal, bodyt nem hiszem, olyannal meg nem talalkoztam, de tudsz te is otthon gyartani kinott ruhakbol, de ha nincs hozzaszokva a kutyus, hogy oltoztetve van, en nem javaslom. Le fogja szedni magarol, es lehet több kart csinal vele. Gallert sem lehetetlen leszedni, de joval nehezebb.

2021. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!