Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális egy kan kutyánál?

Ez normális egy kan kutyánál?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kan kutyám és mindent össze pisil.Viszem állatorvoshoz oltva van de nem szeretném ivartalanítani.A falat, fákat (kerten belül) szárítót bármit ami új szagú de még a a régieket is(pl: mondtam a falat).A sétáknál is ezt csinálja de azt tudom hogy az normális.De kerten belül?Ennyit?Tényleg nagyon sok mindent.Ivartalanítani kellene?Nem ragaszkodom hozzá de ha az segítene elgondolkoznák.

Elöre is köszönöm!



2021. jan. 6. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ivartalanítani kellene, több okból is.

Egyrészt nem fog jelölni (legalábbis annyit biztos nem). Másrészt kevésbé domináns lesz, lenyugszik. Sokkal jobban tud majd rád figyelni, ha nem tombolnak benne a felesleges hormonok. Aztán ugye fontos az is, hogy nem fog tudni szaporodni, nem gyárt még egy alom kiskutyát úgy, hogy tele vannak a menhelyek otthonra váró kutyákkal. És ami nagyon fontos, nem kaphat hererákot. Szóval mindenképp ivartalanítsd.

2021. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanitas nem hasznal abban az esetben, ha mar berogzult a viselkedes, tehat jelolget. Ha latod, szolj ra. Pl. A falrol en biztos letiltanam, de magasnyomasuval nem art lemosni, hogy ne legyen hugyszaga.
2021. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

A kertnel meg tudod tanutsni,h a falat ne pisilje meg a szaritot se.

raszolsz,h nem. Ha abbahagyja dicseret/falat. Hamar megerti !!

Nekem is ivaris kan van lakasban. Semmit nem jelol a lepcsohazban sem!!

2021. jan. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Már bocs,de én eddig úgy tudtam hogy ivartalanítani másért szoktak.Ha ivartalaníttatni akarod,akkor azt a szaporodás elkerülése végett tegyed,ne ilyenért.Mindenképpen vidd el állatorvoshoz,de egy olyanhoz aki tényleg szereti is az állatokat,és nem csak a pénzért csinálja,és együtt találjatok egy jobb megoldást.Neked se esne jól gondolom,ha kiszednék a golyóidat.
2021. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

4, már megint ez a duma...állandóan az ilyen hímsoviniszta, kutyákhoz nem értő vadbarmok jönnek ezzel :D

A kutya nem ember. Nem fog csorba esni a férfiasságán, mert nincs neki. Ez egy egészségügyi beavatkozás, ami a kutya környezetében mindenkinek jót tesz, legfőképp magának a kutyának.

2021. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
5.:Neked viszont lehet jót tenne a kasztrálás,próbáld ki. :)
2021. jan. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
6, szomorú, hogy ennyire törékeny a maszkulinitásod. Még szerencse, hogy a kutyák nem így működnek.
2021. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
7.:Nekem viszont az a szerencsém,hogy nem úgy működik a felfogásom mint neked.
2021. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogyne, szerencse...:D
2021. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutya, a jelölésre pedig már rászokott. Az ivartalanítás után is jelölni fog.

Neveléssel lehet erről leszoktatni. Megtanítani azt, hogy pl házat, kocsit, stb nem jelölgethet.

2021. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!