Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes belevágni...

Szerintetek érdemes belevágni egy újabb műtétbe?

Figyelt kérdés
Bolognese kutyám nyolc éves. Nyáron vettünk észre egy daganatot a talpán. Az első orvos krémet adott rá, nem segített. A második szteroid injekciót, az sem. A harmadik biopsziát csináltatott, ami kiadott valami latin szót (valamiféle daganat) Ugyanaz a rendelő, csak sok orvos van, és mindig máshoz kerül az ember. Ezután megoperálták és elküldték a mintát szövettanra. A szövettan eredménye teljesen más lett, mint a biopsziáé, másfajta daganatot mutatott. Akkor azt mondták ez teljesen normális a biopszia csak 50 %-ban megbízható. Mindennel együtt 120000 Ft-t fizettem. Fél év sem telt el, most az orrán (egészen a hegyén a közvetlenül a fekete rész mellett) jelent meg egy ugyanolyan daganat. Ma vettem észre. Természetesen újra elviszem orvoshoz, de nem tudom, hogy érdemes -e ezt a cirkuszt még egyszer végigcsinálni. Már azt sem tudom elképzelni, hogy egy kutya orrát hogyan kötik be egy hónapra.

2021. jan. 7. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Mennyi idős a kutya?
2021. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Írta, hogy nyolc éves.
2021. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%
El vinném másik dokihoz. Nem jó, hogy folyton más kezébe kerül. Megkérdezhetem hová valósi vagy?
2021. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező Rosszindulatú daganat? Mi a neve, le tudod írni?
2021. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Én addig megtennék mindent, amíg csak a pénzem bánja. Tehát amíg ezzel javítani lehet az életminőségén és hosszán, nem pedig a szenvedéseit kitolni.

Az előző kutyámnál is többszázezres volt a vége, de addig mentem amíg volt remény. Nagyon nehéz volt belőni azt a pontot amikor neki már jobb lenne ha elengedném, mert már nem javít, csak árt a sok orvosi kezelés. De nincs bűntudatom, mert mindent megtettem érte amit lehetett, és szerintem ez nagyon fontos. Hogy olyan döntéseket hozz ami minden esetben az ő érdekeit teszi előtérbe, és ne maradjon majd benned egész életedben bűntudat, ha már nem lesz és rá gondolsz. Azzal szörnyű kín lehet együtt élni.

2021. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem.
2021. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Ez benne van a pakliban!! Csak azért mert hirtelen több pénzbe kerül már nem kell ? Inkább elaltatnád vagy mi? Ha a gyereknek magan doki kell kidobod vagy mi ?
2021. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Budapest XVII. kerület

A szövettani leletre az van ráírva, hogy kereksejtes neoplasma, cutan plasmocytoma

2021. jan. 7. 21:44
 9/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg fel sem merül az elaltatás lehetősége vagy gondolata. A kérdés az, hogy egy olyan daganatot, ami pár hónap alatt kiújul mennyire érdemes egy állatnál kezelni. Azt nem értem, hogy miért dobnám ki a gyerekemet?
2021. jan. 7. 21:47
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hangzott mint aki ezért teszi fel ezt az “érdemes-e” kérdést mert inkább elaltatna ha túl macerás vagy költséges, ezért írtam hogyha a kutyat eldobnad mert költséges akkor egy gyerek is menjen a levesbe mert magan doki kell neki ?
2021. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!