Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy labradorom! ( négyéves...

Van egy labradorom! ( négyéves ) Amikor sétáltatom, úgy rátart a pórázra. Tehát nem lazán van, hanem mellettem megy ugyan, de ugy feszíti. Hogyan tanítsam meg normálisan lazán sétálni?

Figyelt kérdés
Láncon van, de napközben a hátsó kertben elengedjük! Az igazat megvallva, egy kicsit harapós!!! Mit tegyek??
2010. aug. 14. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
kutyasuliban nekünk ugy tanitották,, hogy amint elkezd huni, rögtön a másik irányba indulsz, és öt nem lazán magad után huzod, hanem rántod, mintha huznád. ha megint huz, vissza rántás a másik irányba. lehet hogy csak 5 métert fogsz haladni, de rájön, hogy nem ő vezet, hanem te. nálunk ez 100%ig bevált, soha se huz. ezt addig ismételd, amig laza nem lesz a póráz. a lényeg, hogy ne csak szépen visszafordulj, hanem erőteljesen fordulj vissza.
2010. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
huni helyett huzni
2010. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! Hallottam már , de nem próbáltam még! De a te kedvedért ki is próbálom vele délután! Még1szer köszi
2010. aug. 14. 13:43
 4/14 anonim ***** válasza:

gyorsan irtam, bocsi a helyesirás miatt, és nincs hosszu betü, csak ő


a nem lazán huzod, hanem rántos, mintha huznád, azt ugy értem, hogy legyen olyan, minha te huznád őt mgad után, igy tudatva, hogy nem ő megy elől, és lényeg, hogy ne lazán fordulj vissza, hanem rántsd a másik irányba

2010. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

szivesen, nekem ezzel a módszerrel 2 nap alatt megtanulta :), pedig csak fél-fél órát sétáltunk :)


nagyon hatásos a módszer, mert nekem a kistestü, és a nagytestü kutyámnál is bevált :)


jó tanitgatást!

2010. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell hogy a lábad mellett sétáljon! Így meg van kötve és még akkor sem szaladgálhat előtted? Csak annyi a fontos hogy ne húzzon, de nem kell melletted baktatnia egész végig. Szerintem engedd előre. Amúgy kicsit sem normális hogy egy labi harapós, szerintem jobb lenne szakértőhöz fordulni.
2010. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. de mellettünk kell, hogy sétáljon, mert ha ő megy elől, az is annak számit hogy ő felsőbb rendű. és ő a falkavezér, ha még csak részben is, (legalábbis a kutyák erre igy tekintenek) . ha utánaolvasnál, vagy kutyasuliba járnál, tudntád, ha meg nem tudod, ne ir hülyeséget légyszives.
2010. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk elmennél vele először futni vagy mondjuk ha van görkorid azzal megfuttatnád, akkor nem lenne már hozzá energiája a séta alatt, hogy húzzon. De lehet, hogy beválik a "megfordulós" módszer is, bár én még nem próbáltam. Sok sikert!
2010. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14:31 ezer könyvet olvastam, kutyaiskolába járok, egy tenyésztő mellett nőttem fel, nem egy kutyám van és nem két hónapja hanem 10 éve, és versenyzek is nem eredménytelenül, sőt a következő kutyámmal már tenyészteni is fogok. Ugyhogy te ne beszélj hülyeségeket mert a falkavezérség nem ezen múlik. Az nem séta hogy a kutya mögötted kullog, legalábbis szerintem nem. Én nem azért viszem a kutyám sétálni hogy a dolgát végezze hanem hogy szórakozzon. Érdekes 10 év alatt mindig előttem sétált mégis minden helyzetben szót fogad, megvéd, bármit megtehetek vele, senki másra rá sem néz nejmhogy szót fogadjon, a legfinomabb ételt kivehetem a szájából, akárhogy fáj neki hozzányúlhatok, ha tüzel is visszatudom hívni a kan elől, a verekedésből, stb... Szerinted melyik a fontosabb? A kis rész hogy előttem sétál vagy a többi amit felsoroltam? :) Én már kicsit tapasztaltabb és magabiztosabb vagyok annál mint hogy a könyvben, iskolában számbarágott dolgokat szavaljam csak. :)
2010. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy nekem nem kellett semmilyen praktika, kutyaiskola és két nap hogy a kutyám normálisan menjen pórázon mert már eleve tisztelt akkor és tudta hogy én vagyok a főnök, arra megyünk amerre én akarom. :) Úgyhogy ne engem oktass ki.
2010. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!