Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sima szőrű retriverem vagy...

Sima szőrű retriverem vagy labradorom legyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyát, aki szereti a gyerekeket, jó házörző, könnyen tanítható, 50-60 cm a marmagassága és könnyen alkalmazkodik.

A válaszokat előre is köszönöm!

-esetleg a kennelek nevét és helyét is megadnátok :)


2011. júl. 4. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Boxer
2011. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
légyszives e két fajta közül válasszatok!
2011. júl. 4. 15:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Retriver=hosszabb szőr és nehezebben kezelhető.. Labi= rövid, könnyen kezelhető szőr. Ha poros sáros is lesz, száradás után ki tudod fésülni belőle.. Gyerekimádó mindegyik, de figyelj rájuk, h szeretből se döntse fel a kisgyereket és attól még, h a kutya mindent megenged esetleg a babának, ne hagyd, h fájdalmat okozzon Neki.. (fülhúzás, farokhúzás, szőrtépés és a kutya játékai+ágya tabu legyen a kicsinek, h a kutya éreze, van hova visszavonulnia, ha nem akar játszani a gyerekkel.. Nameg nagyon jó helyről hozz el kutyust, mert két labi is van a telepünkön, akik jónak hitt tenyésztőtől hozták el jópénzért és már mindkettő lába meg van műtve.. egyik displazia, a másik vmi izület miatt, de utóbbi kutyuis mind2lába műtve lett.. :( Sok boldogságot Hozzá és vigyázz Rá!! :)
2011. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A labrador is retriever, a fajta teljes neve, labrador retriever.


Nekem a labrador jobban tetszik a sima szőrű retrievernél és egy univerzálisabb kutyusnak tartom. Viszont a sima szőrű retrievert könnyebb kiképezni.

Viszont egyikre se mondanám, hogy kifejezetten házörzők lennének. Ha fontos a házörzés a kutyaválasztásnál lehet inkább a németjuhászban kéne gondolkodnod.

2011. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

valaki meg tudná adni a sima szőrű retriever tenyésztő-helyeit!

és természetesen megbízható helyről vennénk meg a kutyust:)

2011. júl. 4. 15:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Flat coatedot nem nagyon találsz itthon....de én azt választanám, mivel még nem érte el ôket a tömeggyártás, így a jellemük még közelebb áll az eredetihez.
2011. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A flat coated még nem ismert fajta itthon, nagyon drága. Labradort vegyél: vagy jó helyről (dp. szürt), vagy a retriever mentők tele vannak pár hónapos bébikkel.

[link]


Egyébként minden retriever csapnivaló házőrző, ráadásul annyira emberszerető fajta, hogy alkalmatlan az állandó udvaron tartásra. Megsínyli a lelke.

2011. júl. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A retriever fajtamentőknél, ahogy én tudom az sárga kölyökkutyáknak már mind van gazdijelöltje, viszont ha minden igaz, Clionak, a kis fekete picúrnak még nincs. Bár már azóta lehet, hogy ő is elkelt, nem tudom biztosra, viszont egy próbát megér, gyönyörű az a kiskutya. Nekem jobban is tetszik mint a konkurens sárga picik, neki aranyosabb pofija van.


Hozzáteszem, ő labrador jellegű kölyök, ez látszik is rajta, mert ilyen szép fajtatiszta labit én még nem láttam, mint Clio. Ritka jól sikerült kiskutya!


Viszont tényleg csak melegszívű, kedves gazdi jelentkezzen érte, ő megérdemel egy nagyon jó gazdit!

2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyértelműen a flat coated retrievert választanám, viszont az tény, hogy nagyon kevesen tenyésztik Magyarországon, így az ára is jóval borsosabb, mint egy labinak. Viszont mivel ilyen kevesen vannak, nagyon jó az állomány, sokkal kevésbé terheltek örökletes betegségekkel, jobbára megőrizték eredeti munkaképességüket és az idegrendszerük is jó.

Ellenben a labradornál nagyon meg kell nézni honnan veszed, mert az állomány nagy százaléka diszpláziás avagy hordozó.

Nekem a flat coated küllemben is sokkal jobban bejön, atletikusabbak, kecsesebbek, mint a jóval zömökebb, elhízásra hajlamosabb labi. Nem beszélve arról, hogy sokkal ritkább, kevésbé ismert fajta, ami szintén a simaszőrű retriever felé billenti a mérleget nálam.

A gyerekeket mindkét fajta szereti, viszont nagy házőrzést ne várj egy retrievertől. Könnyen tanítható, értelmes fajta mind a kettő.

A flat coated kennelt már egy előttem válaszoló belinkelte, a labik meg itt vannak: [link]

Párat kiemelnék:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!