Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ideális lenne így...

Szerintetek ideális lenne így nekünk a csivava?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves fiú vagyok, anyukámmal élek, és ez még egy jó darabig így is lesz, mert csak most jelentkezem majd az egyik leghosszabb egyetemre...

Persze dolgozom és majd egyetem mellett is fogok, de nem teljes állásban.


A házunk 85m2 és van egy (főleg) kinti fajtatiszta pumi kutyánk.


Anyukám szeretne egy benti, kisebb méretű kutyát, neki a törpetacskó tetszik...

Viszont van 2 benti macskánk is és én azt gondolom, hogy nem biztos hogy egy nyúlvadász kutya kéne melléjük.


Én inkább a csivavára gondoltam, mert szerintem az egy szelídebb, könnyebben kezelhető, nem olyan akaratos fajta.


Illetve szerintem könnyebben is tanítható, de nem vagyok benne azért annyira biztos...


Szerintetek melyik fajta lenne a legideálisabb ilyen körülmények között?

Írhattok akár más fajtákat is...

Az lenne a lényeg, hogy macskákkal könnyen kijöjjön és ne legyen jack russel terrier szintű mozgásigénye.


Mindenképpen törzskönyves kutyát akarunk.


A macskáknak is és a puminak is minőségi tápot adunk, ez az új kutya esetében sem lenne másképpen...


Nem sétáltatnánk annyit mint a nagyobb kutyát, de én reggel és este is el tudnám vinni rövidebb időre, a pumival együtt (30-60 perc), anyám meg napközben, 14 óra után, kicsit hosszabb időre, egyedül.

A pumival meg hajnalban szoktam foglalkozni, kicsit hosszabb ideig, azt továbbra is neki tartanám fent például közös kocogáshoz, stb.



2021. jan. 11. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Csivava pont, hogy nehezebben kezelheto, makacsabb fajta, persze nyilvan nincs vele annyi nehezseg, mint mondjuk egy kuvasszal. Nagyon kell figyelni ra, kutyakent kell vele banni es nem babakent, kulonben a fejetekre no.

Barmelyik kutya meg tudja szokni a macskakat, a tacsko is, ha egyutt nonek fel.

2021. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én csivavát nem vennék. Pont az ellenkezőjét tudom elmondani róluk, 2 ismerősömnek is van. Nagyon akaratos, nagyon izgága, szinte egyáltalán nem tanítható, ráadásul sokszor agresszív. 2-ből 2 már harapta meg a saját gazdáját.
2021. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ezert fontos a megfelelo neveles, kutyaiskola, na meg persze a tenyesztotol vasarlas. En is lattam mar egy szornyen agressziv, igazi kis szemetlada csivavat, de szapis volt, es a nevelese teljesen elmaradt, babusgattak, mindent rahagytak, aztan csodalkoztak, hogy morgott meg harapott es nekiment mindennek es mindenkinek.

Viszont talalkoztam en mar aranyos csivivel is, akivel tenyleg semmi gond nem volt, de eleg sokat is foglalkoztak vele szerencsere.

2021. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Érdekes, én mindig is a tacskóról hallottam azt hogy “Mini diktátor”.
2021. jan. 11. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Igazabol felesleges cimkezni elore, a kutyad nem lesz diktator,ha normalisan neveled.
2021. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mindenképpen bejegyzett tenyésztőtől veszünk majd kutyát, szaporítókat nem támogatunk, viszont a kutyaiskola nem igazán megoldható...

Ez egy kisebb város, sétáltatni tudjuk a kutyákat, de autónk nincs.

Mi vonattal közlekedünk, de az is 20 perc sétára van.

Amikor állatorvoshoz viszem oltatni a kutyát, vagy a macskákat, akkor is munkatársakat, ismerősöket szoktunk megkérni hogy vigyenek be minket autóval az állatorvosunkig, meg vissza.

De erre ugye elég ritkán van szükség, nem kell hetente, kéthetente oltatni.


Vonaton, tömegközlekedésen nem szívesen szállítanám boxban a kutyát, a kutya iskola miatt heti rendszerességgel...

2021. jan. 11. 14:12
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
4. Apósomnak vagy 2 törpe tacsi, tényleg azok, meg akaratosak és mindig mindent szét szednek. Mondjuk apósom nem egy minta gazdi, nem igazán foglalkozik velük érdemlegesen, csak simogatja őket meg nasiva tömi (embereknek való nasival). Ha meg lennének nevelve lehet nem ilyenek lennének.
2021. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Pedig jo kis program a vonatig seta, plusz a kutyaiskola, garantaltan nem kell utana farasztani a kutyat, aludni fog otthon :D Amugy ezt nyilvan neked kell tudni, en sem jartam kutyaiskolaba a vizslammal, de csak mert tudtam nevelni, engedelmes volt, nagyon okos volt, mindent tudott ami nekunk kellett, nem volt vele komoly gond, mas kutyakkal siman kijott. Ha azt lattam volna, hogy nem tudom kezelni, keves vagyok hozza, akkor nyilvan elviszem. Csak szamolni kell ezzel is, hogy lehet szukseg lesz a kutyaiskolara.
2021. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

7-es, megvalaszoltad magadnak a problemat, hogy miert ilyenek a kutyak.

Ha aposod foglalkozna veluk, nevelne oket, akkor szuper kutyak lehetnenek. Nyilvan rombolnak, mert unatkoznak, es remelem csokival is eteti oket, csak hogy tutira megmergezze a kutyakat 🤦‍♀️🤦‍♀️ Ilyen embernek minek kutya? Nem ertem. Egy kis simogatas a kutyanak nyilvan nem eleg, ez semmi.

2021. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9. 7es vagyok, igen nem is volt kérdés, csak azt akartam felvázolni, hogy valószínű az ilyen gazdik terjesztették el hogy akaratos, pedig nem lenne az ha foglalkozna vele. Az hogy minek neki kutya... Az asszony elhagyta és hogy ne unatkozzon. Mi hiába mondjuk neki, hogy ezt így nem lehet, letojja...
2021. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!