Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ideális lenne így...

Szerintetek ideális lenne így nekünk a csivava?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves fiú vagyok, anyukámmal élek, és ez még egy jó darabig így is lesz, mert csak most jelentkezem majd az egyik leghosszabb egyetemre...

Persze dolgozom és majd egyetem mellett is fogok, de nem teljes állásban.


A házunk 85m2 és van egy (főleg) kinti fajtatiszta pumi kutyánk.


Anyukám szeretne egy benti, kisebb méretű kutyát, neki a törpetacskó tetszik...

Viszont van 2 benti macskánk is és én azt gondolom, hogy nem biztos hogy egy nyúlvadász kutya kéne melléjük.


Én inkább a csivavára gondoltam, mert szerintem az egy szelídebb, könnyebben kezelhető, nem olyan akaratos fajta.


Illetve szerintem könnyebben is tanítható, de nem vagyok benne azért annyira biztos...


Szerintetek melyik fajta lenne a legideálisabb ilyen körülmények között?

Írhattok akár más fajtákat is...

Az lenne a lényeg, hogy macskákkal könnyen kijöjjön és ne legyen jack russel terrier szintű mozgásigénye.


Mindenképpen törzskönyves kutyát akarunk.


A macskáknak is és a puminak is minőségi tápot adunk, ez az új kutya esetében sem lenne másképpen...


Nem sétáltatnánk annyit mint a nagyobb kutyát, de én reggel és este is el tudnám vinni rövidebb időre, a pumival együtt (30-60 perc), anyám meg napközben, 14 óra után, kicsit hosszabb időre, egyedül.

A pumival meg hajnalban szoktam foglalkozni, kicsit hosszabb ideig, azt továbbra is neki tartanám fent például közös kocogáshoz, stb.



2021. jan. 11. 13:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Én félek a csivaváktól, 5-öt ismertem, de azok nagyon agresszívak voltak.

Az egyik azért megharapott mert leültem a gazdája ágyára.

Fhuu én nagyon nem ajánlom.

Akaratosak, agresszívak.

Inkább valami nyugodtabb fajták.

Ha elmondod kinézetre milyen legyen, biztos sokan tudunk konkrét fajtát mondani.

2021. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Kinézetre: ne legyen sokkal nagyobb mint egy csivava, legyen hosszabb szőre mint egy hosszúszőrű csivavának, de jobban tetszik a rövidszőrű változat a csivavából is...
2021. jan. 11. 14:36
 13/14 A kérdező kommentje:
* NE legyen hosszabb szőre mint egy hosszúszőrű csivavának
2021. jan. 11. 14:37
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg toy uszkár vagy bichon frisé, bár ezek kozmetika igényes fajták de cserébe nem hullik a szőrük.

Vagy ha tetszenek a nyomottabb orrú fajták akkor mopsz vagy francia bulldog.

Ha nem tetszenek ezek a fajták akkor bocsi :)

2021. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!