Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes Labrador kölyöknél...

10 hetes Labrador kölyöknél normális, vagy ez problémát jelez?

Figyelt kérdés

Nem régen lett (másfél, két hete) egy labim. Tudom, kölyök, így természetes, hogy rágcsál, azon nem is akadok fent, ha véletlen megkóstolja az ágy sarkát vagy valamit, de a kezünket és ruhánkat is állandóan rágja és sokszor nagyon is fájdalmasan a kis hegyes fogaival. Játszana, de túl durva és hiába próbálkozunk erről leszokni, nem nagyon megy. Nem lehet figyelmen kívül hagyni, vagy berekeszteni a játékot, próbáltuk, mert mindig jön és tépi a nadrág szárát vagy beleharap a lábfejbe. Próbáltuk azt is, hogy olyankor pár másodpercre elrekesztjük valamelyik szobába, persze lát minket közbe, csak hogy lehiggadjon, de ez pár percig, egy-kettő, működik, aztán folytatja. Hiába visítunk fel mint a kiskutyák, nem használ. Már a huzogatós játékot is beszüntettük, mert mindent annak vett és a ruhánkkal is kezdte. Félre értés ne essék, nem várok csodát,tudom hogy idő kell, de az aggaszt, hogy egyre vehemensebb. Már nem csak akkor kap a kezünk felé vagy a lábunkhoz, ha pl. öltözünk vagy mozog a kezünk, hanem ha sétálunk, felakarom emelni vagy letolnám az ágyról (gondolom játszana akkor is, de nem lehet leállítani.) Illetve egyszerűen lehetetlen az ágyról letiltani, mindig felmegy. A kajánál tartva van, hogy csak vezényszóra kezdhet enni, az ajtó szabály is szinte mindig megvan, csak akkor nem, ha mi nem megyünk ki vele, hanem a mehetsz szóra engedjük ki. Okos kutya, az ül, a gyere és a pacsit is tökéletesen tudja, a marad kb. 10 méterig megy, a fekszik csak ha látja a juti falatott. Tehát nem hiszem, hogy azzal van baj, hogy nem értené, vagyis... Nem tudom. Volt valakinek hasonló gondja? Ha igen, hogyan oldotta meg? Vagy én lennék túl türelmetlen és nem kell emiatt aggódnom? (Akarom majd kutya suliba is vinni, de az ovi, ami itt van az nagyon rossz és oda nem szeretném. Helyette kutyás ismerősökhez szoktam vinni, ahol tud játszani a nagyokkal és tanulhat tőlük)


Hozzá tartozik az is a dologhoz, hogy apum régi vágásu és amikor nem tetszett neki a kutya viselkedése, eljárt a keze. Ezt megbeszéltem vele, hogy ez nem használ és nem teszi már, de tartok attól hogy emiatt esetleg agresszív lett egy kissé... Jobb szó talán a vadóc, mert egy ilyen kiskutyánál nem igazán lehet agresszióról beszélni szerintem. Esetleg emiatt lehet-e ez a viselkedés?



2021. jan. 11. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Figyuzz! Kutyusod most meg vadoc, tok normalis a viselkedese. Tanitsd meg finoman jatszani! Serulesre egy tanacs: ne kapd el a kezed! Tuhegyesek meg a tejfogak es ezert hamar megvan a verzo seb ... de nem a kutya bant valojaban, hanem akkor van a serules ha elrantod a kezed. Hagyd, hagy harapja, egyreszt meg nem tud nagyot harapni, masfelol ott az alkalom, hogy felhivd a figyelmet, hogy nem jo dolgot csinal.

Ha fajdalmas amit csinal, allj le egy pillanatra (hagyd a szajaban a kezed, de) szisszenj fel, allj meg es ereztesd vele, hogy most nem jo neked amit csinal. Hamar rajon, hogy nem kell durvulni :)

2021. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Neked felesleges kutya. A kutya (főleg a labrador) nem egy végrehajtó gép, amit kikapcsolhatsz ha nem kell. Ő egy állat, ráadásul labrador, ráadásul kölyök. Mit vársz? Fogadjunk soha nem volt,még kutyád, ha ennyire nem tudsz róluk semmit. Verni egykutyát? Hol éltek ti? Addig ajándékozzátok el, amíg lehet. Felmegy az ágyra? Bőszítő! Játszani akar veletek? Felháborító! Rág valamit? Kivégezni azonnal! Nekünk volt labink, kb. egy éves lesz, mire lehiggad, de egész életében rágni fog, nekünk komplett ágyneműgarnitúrát szedett le a kötélről felnőttként. Rossz választás volt nektek a kutya.
2021. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ilyenkor fontos a leginkább, hogy következetesek legyetek.

Mivel ez nem agresszív viselkedés, ezért következetes neveléssel, leszidással le lehet róla szoktatni. De valószínűleg a fogzás befejeztével a probléma magától is meg fog szűnni.

2021. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Normális, hogy ezt csinálja, de az nem az, hogy hagyjátok neki. Erről le kell nevelni.

Tiltsd le, állítsd le. Szólj rá és érd el, hogy azonnal hagyja abba. Ha a rászólás kevés, akkor zökkentsd ki, adj egy olyan mértékű büntetést, amit felfog és elfogad.

2021. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm a választ, meg fogom próbálni.


Második, mégis ki mondta, hogy végre hajtó gép? Elolvastad normálisan a kérdést vagy már neki futásból azt gondoltad bele akarsz kötni?

Igazad van, NEKEM még nem volt kutyám, ő az első. Utána olvastam milyen fajta lenne a legideálisabb. Sok mozgok, imádok futni, úszni, ilyenek, amúgy is szeretem a labikat, így emelett döntöttem és a tenyésztővel is alaposan átrágtuk a dolgokat. A családnak már viszont volt, kutya mellett nőttem fel, de mivel idős kutya volt és keverék, nem tudom pontosan hogy egy ilyen idős labitól ez mennyire normális. Nem azzal van baj, hogy játszik, csak nyugodtan, szeretek vele játszani, DE vannak határok. Azért ne harapja már véresre a kezem. Én értem azt is, hogy durvulhat és olyankor le kell valahogy állítani, de pont ez az! Olvasd el még egyszer a kérdést és akkor talán nem leszel ennyire gunyoros és elenséges :). Igen az ágyra nem akarjuk felengedni, kinti, benti kutya, nem akarom állandóan fürdetni, az nem tenne jót. (mielőtt ebbe is belekötnél, tudom, egy kutyus koszt hoz be, elfogadom, takarítok utána, nem zavar, tudom) Igen, eljárt a keze, de megint mondom, olvasd el még egyszer a kérdést. ÉN soha nem bántottam, maximum letoltam a mellkasánál, apumnak járt el a keze DE MÁR MEGBESZÉLTEM VELE ÉS NEM TESZI!

Miért gondolod, hogy mindenki úgy jön világra, hogy mindent tud azonnal? Nem tűnik fel, hogy pont azért kérdezem, mert tanulnom kell nekem is? Fogok trainerrel is beszélni, de leghamarabb két hét múlva tud jönni és addig is szeretném megtudni, hogy mit tudok ezzel kezdeni vagy kell-e egyáltalán ezzel bármit is. Nem, nem azt akarom hogy egy végrehajtó gép legyen, de ha vinni akarom magammal majd nyaralni vagy esetleg olyan helyre viszem ahol fontos hogy hallgason rám, akkor igenis kellenek vezényszavak és bármit mondasz kellenek határok!

2021. jan. 11. 18:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Hármas, négyes, köszönöm. Úgy tudom, hogy ilyenkor még fájdalmasabb a harapás, mert hegyesek a fogai és a csontfogakkal már kevésbé lesz rossz. Nem hagyom, próbálom tiltani, de eddig még csak az vált be, ha az előtt sikerült letiltani, mielőtt tényleg a kezemhez ért volna.
2021. jan. 11. 18:58
 7/9 A kérdező kommentje:
A vérest azt úgy értettem, hogy tiszta karc a kezem, illetve igen, egy két helyen egy kisebb ponton vérzett is, ha úgy sikerült a dolog. Ott egy kissé túloztam, de remélem a lényeg átment.
2021. jan. 11. 18:59
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Kutyabeveles lenyege, hogy a kutyával megertetjuk az akaratunkat es az elvarasunkat. Kutyak nagyon okosak, ha megertik, hogy mit miert, akkor ugy fogjak csinalni. Meg kell ertetni vele a dolgokat, de nem emberfejjel, hanem a kutya feje szerint.


Nem bantasbol vadul hanem nem tudja, hogy kellene kommmunikalni a világgal. Eddig az alomban csupa harc volt az elete … harc a ciciert, harc a tesókkal.

2021. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem azzal van baj, hogy játszik, csak nyugodtan, szeretek vele játszani, DE vannak határok. Azért ne harapja már véresre a kezem. Én értem azt is, hogy durvulhat"

Milyen ez a játék? A kezeddel játszol vele? Hagyod, hogy picit megrágjon? Birkóztok?

2021. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!