Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie gazdik! Egy kis...

Border collie gazdik! Egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan ha minden igaz, lesz egy kölyök borderem. Lenne egy pár kérdésem, hogy a lehető legjobban fel tudjak készülni.


Mennyire bírja, ha egyedül van pár órát?

Hallottam olyat akinél 1-1,5 évig mindent szétrágott, ajtófélfától kezdve a vezetékekig. Nektek mik a tapasztalaitok?

milyen gyorsan válik szobatisztává?

Mennyit foglalkoztok vele, hogy kellőképpen kifárasszátok őket?

Ismertek jó, megbízható tenyésztőt, ahol fix nem beltenyészet van?

Mivel etetitek? (Milyen táp, vagy esetleg házilag főztök neki? Ha igen, mit szeret?)


Egyelőre ennyi jutott eszembe.(:



2021. jan. 12. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A rombolást elkerülheted kellő fárasztással (fizikai, szellemi), illetve kennel tréninggel.


Ha a kezdetektől fogva kihordod 2-3 óránként (+ivás, evés után), akkor hamar szobatiszta lesz.


Felnőttként, kamaszként délelőtt-délután 1-1.5 óra foglalkozással (labdázás, tréning, stb...) elvan. Több, mint ajánlott a kutyasuli. Agilityt kipróbálhatod vele majd, abban lenne sikerélményetek.

2021. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Ha még nincs tenyésztő sem, sajnos közel sem biztos, hogy hamarosan lesz a kiskutya. Egy normális, jó tenyésztőnél nem ritka, hogy egy-másfél évet, vagy akár többet is várni kell.


- Az egyedülléthez szoktatni kell. Jól nevelve nincs gond, rosszul nevelve nem bírja.

- Mindent szét rág, ha hagyják és ha nincs levezetve az energiája.

- A szobatisztaság is változó. Ha oda tudsz rá figyelni, 4, esetleg 5 hónaposan szobatiszta lesz.

- A "mennyi foglalkozás" kevés. Nem első sorban az idő számít, hanem a minőség. Hogy az aktív foglalkozás közben szellemileg, ösztönszinten és fizikailag is lefáraszd. Az első kettő a leglényegesebb.

2021. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Fajtamentéstől örökbefogadáson nem gondolkodtál? Ott vannak már jól szocializált kutyák is, persze, nem feltétlenül kölykök, de akadnak fiatalok, és van előéletük, amin dolgozni kell, meg nem törzskönyvesek, de én csak ajánlani tudom ezt a vonalat. Nekem a Border Collie fajtamentéstől van kutyám, nagyon korrekt egyesület, ideiglenes befogadónál vannak a kutyák, nem nagy menhelyen rideg kennelben, már szocializálódnak valamennyire, az enyém pl. teljesen szobatiszta volt, mikor hozzám került, az érkezését követően nem sokkal már gond nélkül itthon hagyhattam, mikor munkába mentem, nem rombolt, nem volt zajos, nem volt szeparációs szorongása. Mi túrázunk, kocogunk.
2021. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De, néztem ott is bordereket, azonban anyukám ragaszkodik a kölyökkutyához és ott sajnos nem nagyon találtam piciket.):
2021. jan. 12. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Az orokbefogadassal, es a tenyesztotol valo vasarlassal is ugyanolyan jot teszel. :)
2021. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadnak legyen penze uj butorokra,es mindenre,amit kinnhagytok a szekrenyeken kivul.


Akkor is raghat,ha van eleg foglalkozas.

2021. jan. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a tenyésztőt! Nagyon szívesen segít szerintem mindenben, bármilyen kérdésed van. ;)
2021. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!