Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vágjam a kutyám körmét?

Hogy vágjam a kutyám körmét?

Figyelt kérdés

35 kilós ereje teljében lévő kutyáról van szó. Az én hibám, kölyökkorában nem szoktattam hozzá eléggé, de akkor még jobban tűrte. Alapból két ember kell a feladathoz: egy lefogja, egy vágja. De így is kapálózik, szabadulna teljes erejéből. Pedig nem vágom bele az érbe, szóval nem is fájhat neki. Ettől függetlenül úgy viselkedik, mint akit ölnek.

Valami tipp erre? Kozmetikus meg tudja oldani? Nem is az a baj, hogy nagy, inkább az, hogy nagyon éles :/



2021. jan. 17. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Lehet egyszerűbb, ha elviszed egy kozmetikushoz, aki állatokkal foglalkozik.
2021. jan. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is inkább próbáld ki kozmetikussal.
2021. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Karomvágóval. De csak az élettelen részt szabad.


Első alkalommal mutassa meg valaki, aki ért hozzá.


Én magam vágtam/vágom minden kutyámnak.

2021. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Szigorúan kutyakozmetikus
2021. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy felnott kb 30 kilos kutyam menhelyrol, eloszor meg vicsorgott is, most jutalomfalattal eljutottunk odaig, hogy lefekszik, meg tudom fogni a mancsat es lecsipem a hosszura nott reszt, kb havonta. De amig nem szokta meg, egyesevel kellett haladnom. Egyet kinkeservesen levagtam, jutalom, dicseret, kicsit beken hagytam lenyugodni, aztan johet a kovetkezo, napokig szorakoztunk igy.. Masnak azt se hagyja, hogy hozzaerjen a labahoz, igy kozmetikus kilove.
2021. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.


Én azt csinálnám a helyedben, hogy ha hosszú most a karma (nem körme!), elvinném kutyakozmetikába.


Amellett meg szokatnám a karomvágáshoz.

A legnyugodtabb pillanatban odavinném a karomvágót, és egy karmához odatenném. Csak szépen lassan haladnék. Másnap megint. Jutalomfalat, dicséret.

Hátha megszokná. És ne szorítsd, rángasd a lábát, csak finoman.


Ja, és lehet, hogy ezt hülyeségnek fogod tartani, de én minden komolyabb dolgot megbeszélek a kutyámmal. Meg szokta "érteni", okos mudi.


Ha van türelmed szoktatni. Vagy viszed kutyakozmetikába.

2021. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Ha eleget sétálnál vele, nem kéne rendszeresen vágni
2021. jan. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7. Ez nem teljesen igaz, mert hogyha sokat sétáltatja akkor is nagyon gyorsan nőhet a körme.
2021. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es köszönöm a nem építő jellegű hozzászólást. Napi szinten minimum 1-1,5 órát sétálunk, apportozunk. Bicajozni is szoktunk nem havas időben, 2-3 naponta 7-10 kilométer, hétvégén túrázunk. Nem a mozgással van a baj, nem is hosszú a körme (amit írtam is!), hanem éles.
2021. jan. 17. 13:20
 10/15 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak köszönöm! :)
2021. jan. 17. 13:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!