Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vágjam a kutyám körmét?

Hogy vágjam a kutyám körmét?

Figyelt kérdés

35 kilós ereje teljében lévő kutyáról van szó. Az én hibám, kölyökkorában nem szoktattam hozzá eléggé, de akkor még jobban tűrte. Alapból két ember kell a feladathoz: egy lefogja, egy vágja. De így is kapálózik, szabadulna teljes erejéből. Pedig nem vágom bele az érbe, szóval nem is fájhat neki. Ettől függetlenül úgy viselkedik, mint akit ölnek.

Valami tipp erre? Kozmetikus meg tudja oldani? Nem is az a baj, hogy nagy, inkább az, hogy nagyon éles :/



2021. jan. 17. 12:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Reszeljed.

Kicsit nagyobb a kutyank :D ugyanigy reagal a koromreszelore. 1 kormet tudjuk reszelni egyszerre,aztan bekenhagyjuk. Elorte mindig mutatom neki,h en is azzal reszelem a kormom. Nekem is jo lesz.


Amikor kutyakozmetikus mellett mentem el az egyik utcaban,azzal szorakoztam,h mondtam neki,h egyszer beadlak koromreszelesre 😂 Ott 10 kg alatti kutyak mindig vannak a nyakuknal felakaaztva kikotozve az asztalon es 2 kozmetikus dolgozik rajtuk.


Enyemet megemelni nem tudnak 😂 Meg nem usznak meg szarazon. 😂

Szerintem felarert se adnanak neki idopontot. 😂

2021. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszi! Ez a reszelés szimpatikusabb, tekintve hogy fajtából adódóan bizalmatlan emberekkel, nem biztos, hogy odaadnám egy vadidegennek.

Milyen reszelővel csinálod?

2021. jan. 17. 14:33
 13/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen elemes karomcsiszoló (ez csak egy példa, van másféle is), az éles részekre ez tökéletes:

[link]

2021. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha bárki hozzáér a lábkörmömhöz, egyszerűen nagyon rossz érzés, még páromnak se tudom hagyni csak én vághatom, valahol megértem a kutyákat. Amikor oltásra vittem az én kutyám az állatorvoshoz, megkértem nézzen rá a körmeire, kicsit levágott belőlük, a kutya neki hagyta. Amikor többet sétáltatom és betonon többet megy, lekopnak a körmei, amikor kevesebbet tudom elvinni, és csak otthon a füves udvaron mászkál, akkor tényleg jobban nőlnek a körmei...
2021. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Amstaff egyebkent. Idegen nem nyulhst hozza...

Olyan koromreszovel,60/80-asvolt rairva. A mukormom is ezzel reszelem. Ha tul durva ,az se jo,ha tul finom,akkor meg nem reszel gyorsan.


Az a legjobb,ha epp futottatok pl es jol lefaradt,akkor reszelsz egy db kormet.


Ezentul ulj melle mindig ,amikor a sajatodat reszeled es mutasd neki a reszelot. Hadd szsgolja meg.


Ne hagyd elol,mert megeszi.(Enyem megeszi 😂 )

[link]

2021. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!