Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves kutyát ki lehet szoktat...

3 éves kutyát ki lehet szoktatni az udvarra?

Figyelt kérdés
3 éves nagytestű kutyusról beszélünk (bernáthegyi) aki házban élt a gazdáival együtt igen rossz körülmények között (bántották). A kutyát állatmentők vitték menhelyre. Nagyon félős, depressziós kutyáról beszélünk sajnos, bántották,verték. Szeretném elhozni de nálunk a kutya nem lehet házban :( Főleg ilyen nagy kutyus. A menhelyen viszont mondták hogy kizárólag bentlakással adják oda mert a kutyát így is megviselte az élet. Ha az elején bent is maradna, később ki lehetne szoktatni?
2021. jan. 18. 21:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

Bernáthegyi alapvetően kinti kutya, de ha bent szokta meg, akkor nehéz lenne kiszoktatni, de nem lehetetlen. Rengereg kinti kutyát tartanak bent, és észre sem veszik hogy szenved szegény állat, szétkaparja az ajtót és hasonlók, persze belülről, mert vissza már nem menne a házba.

Kis simire bemennek, gazdi közelségére vágynak, de nem bent.

Vegyél máshonnan egy bernáthegyit és tartsd kint.

A menhely kérését azt én tiszteletben tartanám még akkor is ha nem értek vele egyet, lehet hogy jobb helye lenne nálad kint az udvaron annak a kutyának mint másnál bent.

2021. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Olyan variacio fel sem merul, hogy ha ki akar menni a kutya akkor kimehet, maskor meg ha be akarna menni, akkor mondjuk bemehetne a hazba? Miert kell csak kint vagy bent?


Kint is es bent is ... ahogy a kutya szeretne.


Egy ilyen nagytestu nem rohangal a hazban, nem labdazik a nappaliban es nem veri le a cserepes viragot. Egy ilyen nagytestu kutya ha rendesen le van mozgatva, akkor otthon csak alszik. Sokat kell vele maszkalni, hosszas setakra van szuksege az ilyen kutyaknak es nem az a szempont, hogy kint vagy bent.


Ilyen kutyanal inkabb azon gondolkodnek, hogy biztosan eltudnam-e latni az igenyei es szuksegletei szerint.

Nagykutya = tobb mozgas, tobb kaja, tobb orvossag (ha kell) ... az atlagos kutyahoz kepest.


Nagykutya jo nagy teruleten erzi jol magat, ha csak normal meretu kerted van ... nagyon sokat kellene setalnotok ellenben a kerteshazasokra nem jellemzo a rendszeres kutyasetaltatas, hiszen ott a kert ... csak az ilyen kutyanak keves, hogy kimehet az udvarra.


Ha sokat foglalkoznal vele es eltudod latni (nem kajamaradek), akkor szerintem bevallalhatod ... de ha egy ido mulva csak ugy lenne a kutya, akkor inkabb engedd el a dolgot. Te tudod milyen tipusu ember vagy, mennyire csinalod vegig a dolgaidat, vagy esetleg hamar elmulik benned a lelkesedes.

2021. jan. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
"Az igaz hogy a Bernáthegyi bírja a hideget, ennek ellenére a gondozók mégis a bentlakást javasolták. Ők tudják miért." Mert vagy igazuk van, vagy csak leszarják, és nyomják a sablon-szöveget mint mindig. Négy bernáthegyis ismerősöm van(és bár tudom hogy ennyiből nem lehet következtetést levonni) de négy kutyából négy csak parancsra megy be, nem érzi jól magát a lakásban. Ehhez hozzá kell tennem hogy mindnek jó kinti háza van. Tegyük hozzá hogy a kérdésben szereplő kutya benti volt, és neki a benti tartáshoz a bántalmazás emléke kötődik- vagyis a minimum lenne hogy kinti-bentinek ajánlják, hogy ne muszájból legyen bent, hanem ha ő akarja.
2021. jan. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%

Ilyen körülmények között szerintem mindenképpen. Úgy is kap szeretetet, törődést, hogyne szokná meg.

Mondom ezt úgy, hogy az én kutyám belehalt, hogy "kiszoktattuk" az udvarra.

Szívmegnagyobbodása lett, amit egyértelműen az okozott, hogy nem lehetett mellettem állandóan. Sajnos utólag jöttem rá. Egy év alatt elvitte.

De ez az eset teljesen más. Itt szegény ártatlan amúgy is kintre való kutya, a termete, a bundája alkalmas arra, hogy kinn jól érezze magát, felüdülés lesz neki a nyugalom, ha valaki jó helyre befogadja.

Mindenképpen tedd meg! Az állatmenhely a macskákat így adja ki, a kutyákról még nem hallottam, hogy ilyen nagy testű kutyánál ezt követelte volna, de ezt nem gondolhatják komolyan.

2021. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
Megszakad az ember szíve ezekért az állatokért :(
2021. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem csak azert erolteti a menhely a bent tartast, mert felo a kutya elszokik ha csak ki van csapva a kertbe. Az senkinek nem jo ha egy ekkora kutya elszabadul.
2021. jan. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16+

Az en kutyam barmikor utanam indul, ha a fejebe veszi ... nincs az a kerites, arok vagy kőfal ami megallitana, valahogy megoldja es mar jon is utanam. (talan ettol felnek a menhelyesek).

2021. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Azért kérik, hogy benti kutya legyen, mert szüksége van az emberek közelségére.


Viszont egy bernáthegyi, mint tartósan benn lévő állat... öhm, a méretei miatt nagyon nehéz lesz olyan családot találni, akinek van akkora háza, hogy ne bolonduljanak meg egymástól. :(

Sokszor még egy kistestű is sok, hát még egy böhöm nagy mamlasz :)

2021. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Igen, a menhelyen azt mondták hogy szüksége van az ember közelségére hiszen nagyon megviselték a kutyust a történtek. Az hogy társaságban legyen, közel a gazdihoz, szinte fontosabb neki mint az étel...
2021. jan. 19. 18:57
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Éppen hogy teret kéne neki hagyni, hogy ő dönthessen, hisz egyértelmű hogy nem fog az emberekben bízni.
2021. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!