Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie gazdik! Adnátok...

Borcika kérdése:

Sheltie gazdik! Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavasz végén/nyár elején szeretnénk egy sheltiet. Felmerült bennem pár kérdés:


~Nem lenne probléma, ha csak kinti kutya lenne?


Sokat lenne vele foglalkozva, hétköznap 2-2 és fél órát tudnám sétáltatni, de emellett bármennyit tudok vele a kertben játszani és persze trükköket tanítani hétvégén kirándulni is jöhetne velünk, esetleg biciklizni Agilityzni is tervezek vele.


~Kennel?


Úgy gondoltam estére, meg amikor olyan vendégek jönnek akik esetleg félnek a kutyától, be lenne zárva egy kennelbe. Nem sokat lenne bent tényleg csak ha muszáj (+esténként). Erről mi a véleményetek?


~Nyakörv/hám?


Én alapból nyakörv párti vagyok szerintem sokkal könnyebb vele tanítani a kutyát. De ha már szépen sétál szóba jöhet a hám is. Viszont olvastam, hogy nem túl jó, mert rossz lesz tőle a tartása. :/


~Milyen táp?


Milyen táp lenne ideális? Persze amikor elhozzuk azt kapná amit a tenyésztő adott, de utána milyet? Nekem a Brit Care, Josera, Happy Dog a legszimpibb. A három közül melyik? Vagy ha van olyan ami még jó ár/érték arányban szívesen meghallgatom.



2021. jan. 21. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tarthatod csak kint, kinti-benti, de inkabb benti tartas lenne a megfelelo.

Ha kinti kutya kell, valassz olyan fajtat, ami ennek a szempontnak megfelel.

2021. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

#1 A sheltie bármennyire is fura, de tartható kint.


Viszont kedves kérdező, a sheltie brutálisan hiperaktív, mindenképp kell vele valami aktív sportot űzni, mert szét fog szedni neked mindent.


Egy kennellel semmi gond nincs, az a kutyának a kis magán területe lehet. Még ő is élvezné, hogy eltud vonulni valahova. Fontos viszont egy megfelelő kutyaház neki ami jól szigetelt.


Hosszú szőrű kutyának a hám semmiképp nem ajánlott, befilcesedik a szőre, ugyan így a nyakörvektől is sokszor, emiatt sétáknál a legjobb egy lánc nyakörv. Nem lapítja le a kutya bundáját és rendesen szellőzik.


Tápokat amiket felsoroltál egy ilyen hipreaktív sport kutyának nagyon gyenge. Ebben az árkategóriában viszont nem fogsz találni megfelelő tápot. Mindenképp jóval többet kell ráálldoznod.

2021. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, engem is érdekelne a sheltie. Kb. Mennyibe kerül?
2021. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
200.000 korul van az áruk
2021. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp szigetelt és "padlófűtött" háza lenne. Shelties csoportban azt írták, hogy Brit Care-rel etetnek, a tenyésztő él meg purina pro plant kapott.. Akkor milyen táp lenne a megfelelő?
2021. jan. 21. 21:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a hideg miatt nem javasolt a csak kinti tartsuk, hanem a személyiségük miatt. Nagyon emberfüggőek, igazi társasági kutyák, neki kell az hogy a gazdájával lehessen amennyit csak lehet. Ez még a mozgasnal is fontosabb számukra. Ha nem akarod beengedni, akkor nem ez a te fajtád (meg amúgy a legtöbb kutya fajtától függetlenül igényli, hogy a gazdi közelében lehessen, csak mondom. Nyilván szoktatás kérdése is, de nálunk a 25 kilós kutya most egész nap bent van, és a német juhászaink is igényelték a beengedést, pedig hatalmasok voltak, de a társaság ettől függetlenül kell nekik is, nyilván.)
2021. febr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Tudom, ha rajtam múlna bent lenne, még ha kaukázusi lenne is, de sajnos anyum nem híve a benti tartásnak.. Apukámnál minden állat bent van a házba (tacsi, macskák) és ha beépítjük a teraszunkat, azt mondta anya, hogy oda bejöhet.

2 hetente hétvégén, vagy nagyobb szünetekben amikor apukámnál leszek jön velem a kutya is, és ott biztos, hogy bent lenne! :)

2021. márc. 5. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!