Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi gazdik, hasznos tanacsoka...

Mudi gazdik, hasznos tanacsokat adnatok?

Figyelt kérdés

Segítenetek, hogy mivel fesülitek, ápoljatok a szőrüket?


Hogyan utaztassam autoban?


Milyen tappal etessem?

Mindne hasznos tanacsot orommel fogadok mudirol, akar priviben is.

Koszonom



2020. ápr. 8. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az életkorának megfelelő prémium táppal, pl. Platunum. Mennyi idős most? Mit eszik? Tenyésztő mit javasolt?

Autóba pedig érdemes szállítóboxot venni, abba szoktatni, értelemszerűen kocsikázás előtt nem megetetni.

2020. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy tüskés kutyakefém, azzal. Valamint vedléskor nyáron kutyakozmetikába viszem fürdetni. 1x fürdik, kinti kutya.

Legutóbb megdicsérte a kozmetikus a szőrét, hogy egy gubanc sem volt benne.

Általában hetente 1x kefélem át.

2020. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanítás, foglalkozás: én az enyémmel 5-6 éves koráig meg sem álltam. Komolyan! Rengeteget tanítottam őt.

Nem trükkökre, azokat nem szeretem. Hanem alapengedelmességre (ül fekszik marad kapun nem megy ki, utcán akkor is csendben van, ha 100 kutya ugatja, járda szélén leül stb). Az életre :). Vittem emberek k{zé, vittem tóhoz, vittem magas lépcsőhöz.

Egy élhető kutya lett :) Már 10 éves, és már sokat nyugodott. Amúgy egy fekete kan. Abszolút domináns jellem, születetten. De ez engem nem zavar, a spánielem is az volt.

Figyel a gyerekekre, de hamar el is kezdtem vinni gyerekek közé. Így nincs gond már a saját 4 éves lányommal, ha együtt vannak.


De:az én kutyám olyan energiaszintű, hogy ma már, így, hogy gyerekem van, be sem tudnám vállalni :). Ezt a mennyiségű foglalkozást csak egyedülállóként tudtam biztosítani neki. Komolyan.

Biztos közrejátszik az is, hogy juhásztól van, szóval igazi mudi, munkakutya. Nem kiállítási. Ráadásul az alomból ő volt a legélénkebb.

2020. ápr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy már megvan a kutya?
2020. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindannyiotoknak nagyon szepen koszonom.


Gondoltam a helyi menhelyrol mentek kutyust. Isteni csoda folytan egy 10 hetes mudi-border collie fiucska csak ram vart. Tanyarol hoztak be, tudtak kik a szulei.


Benti kutyus, de barmikor kimehet a kertbe is, ha meglesz az osszes oltasa, termeszetesen napi 3-4-szer setaltatas is lesz.


Most borzasztoan vedlik, bar kutyaszornek meg sosem orultem ennyire😁, a furminatort nezegettem, hatha az valo az also szor kezelesehez.


Szepen tanitgatjuk, tudom, h sokat kell vele foglalkozni. Futos csalad vagyunk, a nagygyerkoc kolcson kutyussal agilityzett eddig. 😉😁

Autohoz is kezdjuk szoktatni, a biztonsagi oves hamot nezegettem, valamiert a box annyira elszeparalna..., de persze a biztonsag a legfontosabb.


Egyelore Fit Active premium puppy tapot adunk, a menhelyen is ezt kapott, fokozatosan fogunk atallni masra es lassan igazi husit, belsosegeket is fozok neki.


Nagyon nagy orom lett az eletunkben.


Nevelesi tanacsokat is szivesen vennek.

Azt sok helyen olvasom, h ugatos fajta, ezt is lehet valahogy szabalyozni?

2020. ápr. 8. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!