Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar sétálni a...

Miért nem akar sétálni a kölyök kutya?

Figyelt kérdés

Pár napja hoztam el egy kölyök kutyát. Egész nyugodt természetű és látszólag eléggé megszokta az új helyet.

Viszont nem akar sétálni.

Bárhová megyek a kertben, mindig követ, fut utánam, ha szólok neki akkor is szinte egyből mindig odajön. Viszont, ha rá rakom a pórázt, akkor leül és nem hajlandó mozdulni.

Ez mitől lehet? Fog változni?



2021. jan. 25. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá kell szoktatni a pórázhoz. Ez így megy.
2021. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy van valami rossz élménye a pórázzal, vagy csak simán ismeretlen neki és így reagál. Nem kell aggódni, szépen lassan a saját tempójában hozzá kell szoktatni.


Itt egy videó, szerintem a kutya egész életciklusát tekintve nem a legcélravezetőbb a fószer nevelési módszere, de vitathatatlan hogy kiskutyákkal nagyon jól működik ez a pozitív megerősítésre épülő vonal, amit képvisel: https://www.youtube.com/watch?v=OwN0Ub3TWsk

2021. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Mennyi idős? Oltásai megvannak?

Bizonyos kor alatt nem is ajánlott vele sétálni.

2021. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hu, en agyverzest kaptam ezektol az elso setaktol :) Kutya leul es nem mozdul ... hivogatom, huzogatom - semmi ... mar tok kellemetlen, kozben persze mindenki teged nez es vigyorog a kiskutyara ... hat en majdnem eret vagtam magamon :)

De aztan fordult a kocka ... egyszer csak megindult, akkor meg alig lehetett visszatartani :)


Vannak stacioi a kutya felnovesenek.

2021. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kölyök ilyen! A pórázt meg kell szoknia. Meg kell tanítanod, hogy hogyan viselkedjen rajta.
2021. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%
Falattal vezesd. Az egesz aznapi kajajat igy osztogasd el neki.
2021. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először hívogasd, és ha megindul, jutalmazd és dicsérd meg. Ha később is makacskodik, húzd a pórázt határozottan, hogy kénytelen legyen lépni egyet, utána újra dicsérd és adj neki jutifalit. Az enyém nagyon makacs volt, és 1,5 hónapig kínlódtam vele, mert állandóan leült. És csak úgy tudtam megtanítani a sétára, hogy húznom kellett a pórázt. Sajnáltam, de muszáj volt, a könyörgéssel semmire sem mentem.
2021. jan. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!