Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom így tanítani sétálni...

Meg tudom így tanítani sétálni? Mennyi idő lehet?

Figyelt kérdés

Régóta készültem egy kiskutyára, most 3 és fél hónapos törpe tacskóról van szó. Kb. két hete kezdtünk el sétálni az oltások miatt. Sokat olvastam a kutya sulikról, de sajnos nincs a városomban, két óra útra lenne, amit nem engedhetek meg magamnak, így egyedül szeretném megoldani a felmerülő problémákat, sok siker élményem volt már a kutyussal szerencsére, de nem tudom a sétát jól csinálom e.

Ugye a két hét séta nem egy hű de régóta tartó időszak, és a kutya még mindig izgatott a séta alatt mindentől. Ha szólok egyébként rám figyel, de csak rövid időre. Az elején nyakörvvel kezdtük, de le kellett cserélném hámra, mert séta közben úgy megindult, hogy saját magát rántotta vissza a pórázzal, hogy féltem, kárt tesz a kis nyakában.

Szóval a lényeg, amikor előre tör, egyből megállok. Olyankor leül, de ha előre megyek, azonnal megint csinálja. Ezt már egy hete gyakorlom naponta többször, de nem igazán látok változást, főleg hazafelé, iszonyatos. Tudom, hogy még nagyon kicsi, ezért nem is tudom, hogy ez normális-e, és akár több hét is kellhet, hogy megértse, vagy valamit nagyon rosszul csinálok? Azt szeretném, ha megértené, hogy húzással nem haladunk. Egyébként nem húzom fel magam rajta soha, nem vesztem el a türelmem és nyugodt maradok. Nem rángatom, csak magam mögé igazítom a pórázzal.

Működhet ez, hogy folyamatosan megállok, ha feszül a póráz? Szerintem már tök hülyének néznek a környéken, és elbizonytalanodtam, hogy lehet tényleg eredménytelen ez, ahogy próbálkozom.



2020. jún. 16. 19:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy tudom, hogy a hám nem jó húzás ellen, de esküszöm a nyakörvnél tuti károsodna a vékony kis nyaka, úgy feszíti magának..
2020. jún. 16. 19:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Elindulsz másik irányba, ha eléd megy.
2020. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam, de olyankor megtorpan és húznom kellene. Ha szólítgatom és hívom magam után, akkor meg még jobban izgatott lesz és újra rohan előre ☹️
2020. jún. 16. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hámmal az a baj hogy ösztönzöd a kutyát a húzásra és semmi kontrollod nincs felette.


Ha ennyire félted a kis nyakát akkor a hám mellé tegyél fel egy nyakörvet is és dupla pórázzal sétáltasd. A hámot rángathatja te meg a nyakörvön keresztül tudod fegyelmezni.


Legyél laza, nyugodt. Ha beleránt akkor te is ránts bele a nyakörvbe, kicsit oldal irányba és dorgáld le, hogy nem rohanunk, ha rohan akkor megint ránt egyet. Ha picit lazul a póráz azonnal simi, juti és hatalmas dícséret.

2020. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!