Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves amstaff szuka kutyámat...

2 éves amstaff szuka kutyámat “lógatni” szeretném, mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Nem tudom a pontos nevét az ilyesfajta edzésnek. Lebetonoztunk egy állványt, és a kampón van egy kötél, ahhoz kell felugrania, elkapnia, és ott lógni.


Milyen magason legyen a kötele? Tegyek alá valami gumiszerű lapot, hogy puhára érkezzen, ha elengedi? Helyből 1,70-et ugrik, tehát az én fejem mellett van az ő feje, mikor játékos kedvében van, gyors, sokat sétálunk és játszunk.


Olyan válaszoljon, aki tud is a témához hozzászólni, esetleg van tapasztalata.


2021. jan. 25. 22:58
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ne akaszd fel.
2021. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem logasd nyugodtan.

(Elozonek: a kutya raharap a kotelre es ugy log. Nem a nyakan levo hurkon logatja.)

Viszont en nem ugraltatnam magasra. Az ugralas eleg izuletgyilkos. a kotelet olyan magasra tennem,h kb 30 cm legyen max a laba es a fold kozott logasnal.

Foldre erkezzen vagy gyepre. Ne aszfaltra.

2021. jan. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégcsak ne is földre, hanem a kezedbe. Plusz a gerinc leterhelése miatt én ilyen rugós tartóval csinálnám. Egyébként jó játék, csak figyeld közben
2021. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fű van alatta, nem betonra fog érkezni. Rugós tartó? Az olyan, hogy a kötelet ilyen rugós valami tartja, hogy amikor elkapja, ne legyen olyan hirtelen dolog számára? Annak mi a neve pontosan? És hol lehet kapni?
2021. jan. 26. 09:51
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen van, futópaddal egyszerűbb volt együtt rendelni. Magyar neve nem tudom van e, de itthon biztosan sokkal olcsóbban be tudod szerezni. Fbn az amstaff és pitbull tertók clubja nevű csoportban érdemes rákérdezni mert időről időre van hogy valaki eladja a sajátját.


Ha sokat lógna, vagy rugózik közben a testével (le akarja tépni a prédát, forog, küzd érte) akkor én mindenképpen vennék ilyet, ha csak néha néha akkor nem létszükséglet.

2021. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :) Nem soká kész van.
2021. jan. 26. 11:54
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Igy kell logatni a kutyat!!!


[link]


(medal, fityego)

2021. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy gumis kötelet használj, vagy póráz rugót, vagy állvány helyett karvastagságú faágra rögzítsd, de mindenképp legyen rugalmas a rendszer. Nagyon intenzíven tudnak dolgozni lógásban, komolyan sérülhet, ha statikus a kötél. Én anno úgy csináltam, hogy variálható legyen a magasság, mivel más izmok dolgoznak ha leér a lába és ha teljesen lóg, az biztos, hogy ha nem ér le a lába, akkor sem tenném magasra, épp csak annyira, amennyire muszáj. Az se baj, ha fokozatosan tudod leengedni a földre, hogy eresztess, vagy éppen a zsákmányt nekiadd, és el tudja vinni a helyére (majd onnan el kell venni tőle, de megmarad számára a "levadásztam és hazavittem" élmény).
2021. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, már elkészült, bár nem rajong érte. :/ Csak akkor kell neki, ha nálam van a kötél. Ha csak megfogom, alkalmazza az “engem nem tudsz átverni” nézést, és addig nem érdekli, amíg le nem veszem. Utána már előszeretettel tépi ki a karomat vele, sajnos egymagában nincs el, ha pedig biztatom, elkapja, de csak kis időre... :/ Tipp esetleg?
2021. jan. 28. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!