Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan menhely/fajtamento...

Van olyan menhely/fajtamento egyesület ahol csak kinti tartásra is adnak kutyát?

Figyelt kérdés
A fajta tulajdonkeppen,,mindegy"

2021. jan. 26. 17:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Én amiket ismerek menhelyeket még a hosszabb szőre 50+ kg-os kutyákat is kinti-benti tartásra adják.

Viszont a gyepmesteri telepi kutyákat lehet kint tartani mert nem kötnek bele.

2021. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
70%

Kezdjük ott, hogy vannak a benti, és a kinti tartásra kitenyésztett kutyák.

A benti tartásra kitenyésztett fajták az arisztokrata kutyák, mint pl.: a vadász kutyák, vagy az ölebek. Nem feltétlen a szobában tartották őket, de a kutyák is fűtött, helyen voltak. Ezen fajták szembetűnő tulajdonsága, hogy rövid szőrűek, és/vagy kistestűek. Többségükre valós veszély a fagyhalál, de mindnek károsítja az ízületeit a hideg, és fáznak.

Aztán vannak a kinti tartásra kitenyésztett fajták. Őket tartották az alsóbb rétegek, mint a jobbágyok, vagy a parasztok. Ilyen fajták többek között a házőrzők, a pásztor- és a juhászkutyák.

Persze egy kintre kitenyésztett kutyát tarthatunk kint, és talán jobb is neki. De az olyan fajtáknak, amiket az arisztokraták évszázadokon keresztül benti tartásra tenyésztették, és ezzel nagyrészt elvesztették hideg tűrő képességüket, kínzás csak kint tartani.


Magyarországon az a gond, hogy az arisztokrata réteg eltűnésével az állattartási kultúrájuk is eltűnt. A szegényebb rétegek (parasztok, jobbágyok) állattartási kultúrája pedig ugye fent maradt, és ők adták tovább a "tudást". Ők tartották kint a kutyáikat, sőt sok esetben még orvosi ellátást sem kaptak, csak egy haszonállatok voltak.

Persze azóta rengeteg dolog változott, többségben jobban tartjuk a kutyákat, de még mindig látszik, hogy el vagyunk maradva. Többek között a legfeltűnőbb, hogy sokan kint akarják tartani az arisztokrata fajtákat, mint a parasztok, holott ők sosem tartották őket.


Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de úgy érzem, hogy egy nyilvános válasszal több emberhez eljut az üzenetem, mint privát üzenetben.

2021. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%

"#3 persze, örülnek ha elviszi valaki megdögleni egy rövid láncon odakint, egy befagyott vizestálka mellett..."



Nevednek megfelelő fotel huszár vagy látom.

Attól még, hogy kint van kap enni, inni, van kutyaház vagy egyéb fedett kinti rész ahol elvan.

2021. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Én pár éve a szánhúzó fajtamentőknél érdeklődtem, és ha jól emlékszem még ők is csak kinti benti tartásra adnak örökbe. Nekem eszem ágában sincs csak kint tartani a kutyát mert nem kerti dísznek van, nem is lett szánhúzóm (nehezebb örökbefogadni onnan mint egy gyereket kb), de nem is bánom. Viszont egy ismerősömnek malamutja van, és 5 percnél többet nem bír a lakásban, tehát nem igazán értem miért nem adnak ilyen fajta kutyákat kinti tartásra, hiszen nekik pont hogy a benti tartás a kínzás.
2021. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek megélhetési "menhelyek". Előadják, hogy jaj szegény kutyusok, kérjük sok sok támogatást, de ha valóban segíteni akarsz, azaz elhoznál egy kutyát akkor valamiért mégse kell.
2021. jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno a fajtamentés azért nem adott kutyát, mert az enyém nem kinti-benti, hanem csak kinti. Az ok baromi egyszerű: utál bent lenni. Amikor mínusz van, akkor az esti séta és a vacsora után morcosan elalszik bent, de hajnali 6-kor már toporog az ajtóban. Ezért nem kinti-benti.

Mivel ezt nem sikerült felfogni és nem elég jó élet a kutyának az, ha van szigetelt háza a fedett teraszon, van saját medencéje, jön velünk a nyaralástól elkezdve a kiránduláson át mindenhova és többet foglalkozunk meg vagyunk vele mint ők a családjukkal, ezért a második kutyát 250.000-ért vettük a tenyésztőtől.

2021. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát akkor vszinu nem lesz menhelyi kutyám):

Lenne szigetelt kutyaház télen beszalmázva ,stb...

Páran írtátok hogy van ilyen de van olyan akinek esetleg tapasztalata is van erről,hogy hol van biztos ilyen hely. ( ausztrál/skót juhász keverékre gondoltam)

2021. jan. 27. 15:42
 18/22 anonim ***** válasza:
36%
A kinti-benti tartást nem feltétlenül úgy értik a menhelyek, hogy MUSZÁJ bent is lennie, hanem hogy beengeditek, amikor be akar menni.
2021. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%
De miért engedném be? Én nem alszok az udvaron, ő nem alszik a házban. Mindenki a helyén.
2021. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
26%
#19, a kutyának a gazda mellett a helye és mindig is ott volt.
2021. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!