Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hányt a kiskutyám?

Miért hányt a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Egy 5 hónapos nyíratlan yorkim van, kinti-benti kutya, de éjszaka kint alszik a többi kutyával. Már többször is észrevettem, hogy a vele egyidős nagytestű kutya bántja őt, de mindig rá lett szólva és abbahagyta, egyébként a kicsi is provokálja őt. Éjszaka fél 1-kor nagy sírásra keltem, hallottam, ahogy nekiment a másik kutya és amikor kirohantam cincálta éppen. Gondoltam éjszakára behozom a kicsit és holnap próbálok megoldást találni a problémára. A yorki fel alá mászkált, látszott, hogy nem nagyon találja a helyét, folyamatosan hallottam, hogy nyalogatja a száját. Háromnegyed 3-kor elkezdett öklendezni, átlátszó, vizeset hányt, amikor feltöröltem szivaccsal fehér volt. Nálunk borzasztó meleg van éjszaka a házban, kb. 30 fok, lehetséges, hogy emiatt lett rosszul? Eddig sosem fordult elő ilyesmi. Persze szólok dokinak is reggel, de eléggé megijesztett most.
2021. jan. 27. 03:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom feltűnt-e, de nem tartási tanácsokat kértem. Köszöni szépen, nagyon jól megvan kint a fűtött kis szobájukban. Egyébként azért alakult így, mert a másik kutya depressziós volt nélküle. Jobb helyen alszik, mint sokak itt.

Minden oltása megvan.

Én sem tudok 30 fokban aludni, állandóan nyitva van az ablakom és az ajtóm is, hogy ne fulladjak meg a melegben, de sajnos ez nem az én döntésem.

2021. jan. 27. 10:39
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: ha azóta nem hányt, nincs más panasza, akkor valószínűleg a stressztől hányt, nem a melegtől. Kutyáknak is lehet "pánikrohama" főleg ilyen helyzetben, ami így jön ki, akár később is, amikor már az életveszélyes szituáció elmúlt. Ha szereted a kutyádat soha többet ne tedd ki ilyen élménynek! Kétlem, hogy a másik kutya depressziós lenne nélküle, egyrészt a gazdák sokszor félreértelmezik a kutya viselkedését, kényelmesen elkönyvelnek depressziónak olyan viselkedést, aminek köze nincs hozzá (még az is lehet, hogy valamilyen eü. gondja van, azért tűnik búskomornak, mert igazából bágyadt a fájdalomtól, láztól, bármitől), másrészt ha vágyna a kiskutya jelenlétére akkor sem bántaná így, ha a kicsi provokálja. Ez a nagyobb kutya részéről elég egyértelmű jelzés, hogy ő "nem tart igényt" a yorkira.

A többit elmondták az előttem válaszolók, én is maximálisan egyetértek velük.


Írtad, hogy reggel felhívod az állatorvost, ő mit mondott?

2021. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Azóta semmi gond vele, az orvos is mindent rendben talált nála és ő is a stresszt gondolja kiváltó oknak.

Az én kutyám mindig jön velem mindenhová, ha például etetés időben nem volt itthon a másik kutya nem volt hajlandó enni nélküle, egész nap csak feküdt a helyükön. Mindig csak akkor volt búskomor, ha a yorki nem volt vele. Egészségügyi problémája nincs.

A gazdája arra a döntésre jutott, hogy elajándékozza a kutyát, mivel több probléma is van vele és nem tud elég figyelmet fordítani rá. Kérlek titeket az ehhez kapcsolódó negatív kommenteket hanyagoljátok, nem az én döntésem, nem az én kutyám, számomra a sajátom a fontos. Addig is az én kiskutyám teljes mértékben benti kutya lesz.

2021. jan. 27. 12:43
 14/18 A kérdező kommentje:
*...nem volt itthon, a másik kutya...
2021. jan. 27. 12:49
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

"kint a fűtött kis szobájukban."

Tehát nem kint van. A kint nem azt jelenti, hogy házon kívüli fűtött helység, hanem azt, hogy kert. Ez pedig nem tanács, hanem józan paraszti ész és kötelességed mint kutyatartó, hogy szobakutyát nem raksz ki télen, pláne éjjel. De a tied ezek szerint nem kint van.

2021. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Szabadon járhat onnan ki be, de én úgy gondolom, hogy minden kinti kutyának a minimum egy kutyaház. Vagy a kinti azt jelenti, hogy a földön kell aludnia?!
2021. jan. 27. 18:10
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, minimum lenne a kutyaház, de sajnos sok helyen még az sincs. Ettől függetlenül egy yorkienak nem elég egy kutyaház, egy felnőtt is 5 kiló alatt van nemhogy egy kölyök, tehát fizikailag sem alkalmas a kinti tartásra és mentálisan sem. Szobakutya, táskakutya, nem arra lett kitalálva hogy mínusz fokokban kint aludjon.
2021. jan. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Fűtött helyük van, mivel van egy nagytestű rövid szőrű kutyám is, úgyhogy ezzel nincs gond. :)

Egyelőre szobakutya marad a kicsi.

2021. jan. 27. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!