Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsink tüzel és...

Palotapincsink tüzel és elszökött, bepárzott. Kb 9-10éves lehet és félünk hogy már túl öreg lenne a szüléshez, tartunk tőle hogy belefog halni. Tavaly beakartuk pároztatni, az orvos azt mondta még nem öreg. Szerintetek se bírná már a szülést?

Figyelt kérdés
Már öreg hozzá szerintetek?Amúgy még élénk, fürge, vidám kutyus.
2010. aug. 15. 21:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nemtudom hogy belemennének e az ivertalanításba.Ígyis sok kiadásunk van:(

Félek ezt megemlíteni nekik.

2010. aug. 15. 22:36
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem tartjuk meg,szóval odaadjuk valakinek.

Holnap megemlítem nekik,hogy vigyük el a kutyusunkat az állatorvoshoz,nem szeretném,hogy elpusztuljon.

2010. aug. 15. 22:38
 13/20 anonim ***** válasza:

Hova jártok dokihoz?


Ivartalanítás egyértelműen amúgy.

Ja és minnél hamarbb váltsatok orvost,ez egy pénzéhes szemétláda.

2010. aug. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
bocsánat,de nem értem,hogy mire írtad,hogy a dokink egy pénzéhes szemétláda
2010. aug. 15. 23:18
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad,hogy tavaly még azt mondta,hogy nem öreg a szüléshez.

Nos a kutyákat 6 éves koruk után LEGKÉSŐBB!! kivonják a tenyésztésből,mert egy vemhesség amúgy is megviseli a kutyát,nemhogy idősen.

A dokid persze mondhatta,hogy nyugodtan pároztassátok be,mivel egy ilyen idősen történő szülésnél 90%,hogy komplikáció lép fel,császározni kell,a kicsikkel baj lesz stb..

Az pedig rengeteg pénz neki,a császár olyan 40-50 ezer alsóhangon.

Nyilván egy normális orvos ilyet nem mond,sőt normális orvos a hobbi kutyaként tartott állatok gazdáinak javasolja és erősen ajánlja az ivarrtalanítást,amit a tiétek valószínű egyszer sem tett meg.

Mert egy ivartalanítás olcsó ahhoz képest,amit le lehet gombolni egy szülésnél.


Na de mit várunk,vannak még olyan dokik,akik szerint egyszer kell szülnie a kutyának,noha az egyetemen mást tanítanak.

2010. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám 15 éves és 10 évesen szült.Semmi baja nem lett de eleinte úgy gondoltuk hogy ki keel ivartalanítani ja amúgy tacskó.Nem tom hogy van ez a palotapincsikkel
2010. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az ilyen szülőket! Persze hagyj legyen a gyereknek kutyája, de a felelősség az már sok...

De mi az hogy nem mersze nekik szólni? Könyörgöm a kutya életéről van szó!!!!

2010. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Azért is félek nekik megemlíteni,mert miattam szökött el a kutya:( Pár napja is szökött már el,tegnap kiengedtem egy kicsit szaladgálni,gondoltam úgyis kint leszek az udvaron,hátha úgy nem megy el....nemtudtam hogy valahol van egy hely ahol ki tud mászni:(

És amikor előkerült a kutya idegükbe csak azt mondogatták a családtagjaim,hogy minek kellett kiengednem,így majd megdöglik a szülésbe vagy nem.Tudom,hogy nem kellett volna kiengedni,de szeretem és csak azt akartam hogy szaladgáljon egy kicsit,ne a sötét garázsba legyen egész nap:( Szeretném helyrehozni,amit elrontottam,szeretem a kutyát:( Ma megfogom apumnak mondani,hogy hívja fel az orvost,hogy vizsgálja meg a kutyust!:(

2010. aug. 16. 11:28
 19/20 A kérdező kommentje:
Amugy ha esetleg terhes lett tegnap a kutya még ígyis lehetne ivartalanítást csinálni?
2010. aug. 16. 12:13
 20/20 Akiteki ***** válasza:

Igen, vemhesen is ivartalanítják.

Sokkal kisebb a kockázata a műtétnek, mint a szülésnek ennyi idősen.

Hogy mennyibe kerül, az attól is függ, hogy hol laksz. Nálunk az orvos 12-15 ezerért csinálja meg egy ekkora kutyának.

Mondd meg a szüleidnek, hogy a kutyád élete múlik rajta, még akkor is ha nem vemhes, ennyi idősen már fokozott a méhgyulladás vagy az emlődaganat veszélye.

2010. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!