Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szeretet tényleg öl? (Kutyás...

A szeretet tényleg öl? (Kutyás kérdések)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több kérdés is felmerült bennem, amiben szeretném több ember véleményét kérni, hogy össze tudjam gyúrni a választ.


1, Ki mennyi jutalomfalatot ad a kutyájának? (itt kérlek fajtát, vagy legalább kilót, illetve életkort írjatok) A jutalomfalat mit takar? Mikor, és mennyit?


2, Csurran cseppen az asztalról, illetve házi kosztból valami a kutyának? Ha igen micsoda? Mennyi?


3, Harmadik kérdésem kicsit se lázítás kérdése, puszta vélemény (kérlek ne pontozzátok le egymást, ha neked más a véleményed). Hol alszik a kutya? Nálunk a mi ágyunkban, de azt olvastam, és orvos is mondta, hogy ezzel a kutyának az immunrendszerét nyírom ki, főleg ha még be is takarom. Nekem jól esik vele aludni, összebújni.


4, Mennyi időt szalad a kutyád? Játék, futi, labdázás mindent beleértve / nap. (ugye ez is fajta, méret függő is)


5, Milyen gyümölcsöt kap a kutya? Mennyit?


Én speciel teljesen összenőttem a kutyámmal, vele alszom, vele vagyok amikor csak tudok. Napi több kerti órát biztosítok neki, játék, keresgélés, szaladgálás, vagy csak sima szimatolás. Nem punnyad bent a házban, aktív. Emellett séta is bőven van.


6, A túlzott szeretet tényleg öl?


Most komolyan "rúgjam" ki az ágyból, hogy mától a kutya ágyban alszol..? 9 éves. Így szokta meg, együtt alszunk.


7, Elvileg ezzel, hogy én kb "gyerekként" kezelem, tényleg elveszít minden a kutya feladatot, ami által az immunrendszere legyengül?


Nekem ő nem ház őrző, arra a riasztó van. Nekem ő családtag.


Több ember is mondta már, hogy ezzel megölöm a saját kutyámat.

Én azt gondolom a táskában hordott, parfümmel fújt stb kutyák élnek NEM egészséges életet.


Akkora bűn, hogy NEM fűszeres ételből (pl tegnap rakott krumplit készítettem, és abból egy szelet) tojást adtam neki?


8, Miért mondják többen is, hogy ezzel a kutyám teljesen elkorcsosul, és elveszít minden ösztönt, amibe belehal?


Ti mit gondoltok? Mit tanácsoltok?

Köszönöm, ha végig olvastad, és válaszolsz.

Egyszerűen kibukott belőlem.. mert nem érzem rossz gazdának magam.


2021. jan. 30. 19:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

1, Kiképzéskor kap, illetve ha el van engedve és vissza jön akkor is kap. Mi vagy apróra vágott virslit vagy úgynevezett Meat & Treat-et adunk, apróra kockázva. Csak úgy nem kap, csak ha megdolgozik érte. Csak úgy általában szárított dolgokat kap nyúlfület, marhafület illetve csak úgy néha májat kap szárítva.


2, Nem kap házi kosztot nem neki való.


3, Ott alszik ahol szeretne nincs megtiltva neki hogy hol aludjon. Ha akarna aludhatna mellettem de nem szeret. (Csak nappal alszik mellettem az ágyban mikor én fent vagyok) Ő saját magától az ágyam melletti helyet választotta éjszakára. Még a fekhelyét is átvitte oda.


4, Átlagosan hétköznap 4-5 órát. Hétvégén ez olyan 7-8 óra (plussz 1-1,5 óra kutya suli) Ilyenkor vagy futunk, labdázunk, túrázunk, frisbee-zünk vagy csak szimplán játszik a többi kutyával.


5, Néha kap a vacsijába almát, dinnyét. (Barf étrenden van) Külön néha banánt szoktam adni neki kb 3-4 cm-s darabot. Imádja, de sokat nem kap mert magas a cukortartalma.


6, Igen, de ez nagyban függ milyen formában kapja a szeretet. Nem mindegy hogy a szeretet az hogy mindig adsz a kajádból és a szereteted számára plusz 10-20 kg-t jelent. Vagy csak egyszerűen annyira gyerekként kezeled hogy nem te vagy a falka vezér. Az hogy az ágyban alszik azzal nem ölöd meg, előző kutyám is imádott ott aludni semmi baja nem volt,


7, Immunrendszere ettől nem gyengül le, de azzal hogy gyerekként kezeled csak neki adsz előnyt hogy legyen ő a falka vezér. Én is imádom a kutyám, sőt a legjobb barátom de vannak határok amit nem léphet át és tiszteletben kell tartania hogy én felállítottam egy szabályt és ő azt nem szegheti meg. (Pl nem jöhet be a fürdőbe mikor fürdök, mert imádja a vizet és egyszer hajmosás közben csobbant egyet mellettem). Nekem is családtag, de a családban is vannak szabályok amik a kutyára is vonatkoznak. Például ha alszom ő azt tiszteletben tartja nem piszkál direkt. (Ha rájön a kaki pisi az nem gond, akkor felkelt és leviszem) Nem használ trambulinnak. Mikor ő alszik én sem piszkálom, tiszteletben tartom hogy alszik. Pihen. Remélem a lényeg átjött.


8, Mindenki sok mindent mond. Nem kell mindent komolyan venni. Egyébként a túlzott elkényeztetés nem jó. (Mondom úgy hogy tudom hogy elkényeztetett a kutyám, de azt is tudom hogy nem vittem túlzásba). A kutyának tényleg nem jó ha nem tudja hol a helye vagy nincs egy vezetője.


Egyébként 9 hónapos Puli-Pumi keverékem van (annak látszik, menhelyi ki tudja mi van benne valójában) aki lakásban van.

2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
11-es vagyok azt kihagyta, hogy jelenleg 13-14 kg és akkora mint egy spániel (kicsit talán nagyobb is)
2021. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

1. Tök mindegy, mert minőségit kap, nem különbözik sokban a rendes eledelétől és levonom a napi adagjából. Volt, hogy a teljes vacsoráját "eljátszottuk" szemenként.


2. Ha valamit a kutyának akarok adni, akkor a kutyának készítem: pl. sütőtökből midig volt neki egy kicsi, fűszermentes szelet. Maradékot nem kap és letöröm annak a két kezét, aki ilyennel próbálkozik. (Allergiás, de egyébként se kunyeráljon nekem.)


3. Saját ágya van az enyém mellett.

(Ha 9 éven át az ágyadban aludt és eddig nem volt vele problémád: odapiszkítás, ágy védése, te védésed stb. akkor én nem piszkálnám.)


4. Idős, beteg. Amennyit jól esik neki. Fénykorában másfél órákat mentünk, javarészt póráz nélkül. Ritkábban 2 órás túrákat.


5. Kis szelet alma, pürésítve, a kajájához keverve. A doki javasolta. (Néha cserélve körtére, barackra, dinnyére, banánra.)


6-8. Az öli meg, ha nincs tisztában a világgal, nem értitek / leszarjátok a kommunikációját. Továbbá az is, ha nem mozog és nem használja az agyát eleget (gondolom ez utóbbit a covid korlátozások miatt nem kell magyaráznom). Vagyis inkább az ebből adódó stressz. Te kutyád, te látod, hogy ilyen területen van-e fejlődnivalótok.

Attól, hogy más faj és szem előtt tartom az igényeit, még nagyon is családtag és nagyon is szeretve van.

2021. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

3 kutyám van: 20kg-13 év, 6kg-10év, 15kg-3év


1. A jutalomfalat első sorban a tápjuk, ritkán virsli, illetve szárított állat alkatrészek(utóbbiért 3x körbe kell futniuk minimúm az udvart) és a fiatallal edzésre is járunk, ott vagy virslit(kb 8 szál) vagy főtt húst, májat kap(kb 200 g). Akkor megy a jutalom, ha megdolgoznak érte, az idősekkel pár naponta trükközök vagy fiziózok, a fiatallal napi többször pár kombinációt megcsinálunk az udvarban(sokszor az időseket is végigküldöm pl a szlalomon, hogy örüljenek :) ), ha az időjárás engedi és vele is szoktam fiziózni. Egyszerre max a napi kajájukat kapják meg, tehát a picinek egy összezárt marék, a többieknek 1 nagy marék.


2. Igen, mindig, minden kajálásunk után, hosszú lenne összeszedni, de pl hús, sajt, rizs, szendvicsfalat, mindig csak egy pici falatka.


3. Feljöhetnek az ágyra, aludni is szoktak ott.


4. Változó, napi 1 óra séta megvan, valamikor 2-3, ha időjárás engedi a fiatallal megyek biciklizni és ugye az udvarban edzünk+heti 1x elutazunk edzésre. Nálunk is van, hogy kicsukom őket, ha nem vagyunk itthon, akkor kint vannak. A labdázással mindig próbálkozom a fiatalnál, annyira nem szereti, illetve csak rövid ideig(de egyre tovább), szóval az nem számottevő.


5. Amit szabad, abból max egy felet.


6. Nem hiszem


7. Hát, én azért nem a gyerekemként kezelem őket, nekem ők a kutyáim és ebbe nekem beletartozik, hogy naponta foglalkozom velük, sétálunk, mozgunk, szellemileg is fejlesztem őket, jó minőségű, magas hústartalmú kaját kapnak és nem zárom őket ki az életemből.


8. Ne foglalkozz más emberek véleményével, én pl megfogadtam, hogy kutya témában csak annak vagyok hajlandó megfontolni a tanácsát, aki fel tud mutatni egy kutyás sportban (a leg)magasabb fokozatot elért kutyát(pl ipo3, A3 stb) vagy ő maga elért már valamit kutyás téren (etológus pl)

2021. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Fél éves amstaffom van.

1: Külön jutalomfalatot nem kap, a tápját használjuk tanításra. Kutyasuliban is azt kap, illetve itthon rendes etetésnél is dolgozik, feladatra kapja a kaját. Most 16-18 kiló körül van, a napi adagja 300-350g.

2: Rendes főtt étel amit mi eszünk, az nem. Ha viszont olyan gyümölcsöt, zöldséget eszek amit ő is kaphat és szereti is, akkor szokott kapni. Almát, banánt, répát, ilyesmit.

3: Velem, az ágyban. Én nem tudok róla hogy ez egészségtelen lenne, nem igazán értem hogy fizikailag miben más mintha lenne saját ágya. Én is szeretem hogy itt van velem, és ő fajtából adódóan alapból embercentrikus, plusz még egyedként is. Nagyon igényli az ember, főleg a gazda jelenlétét, ezért neki is jobb és én is nyugodtabban alszom, mert éjjel nem mászkál le az ágyról (max inni), ha viszont máshol aludna akkor nem biztos hogy észrevenném, ha megindul valamerre. Illetve szimplán szeretem. Sokszor ráfekszik a hátamra vagy a tarkómra teszi a fejét, imádom :)

4: Változó. Nálunk a séta is nagyon változó, mert van hogy napi 3000 lépést megyek vele, meg van hogy 15.000-et. Általában az 5000 lépésnél kevesebb séták szoktak a futkározósak lenni, van egy nagy füves placc a lépcsőházunk mellett ahol el szoktam engedni, ott rohangál össze vissza, botot dobálok neki, ilyenek. Ez olyan 20-40 perc. Ha hosszabb sétára megyünk, akkor is el szoktam engedni, de ott sokkal több a láb mellett sétálós, pórázon lévő fegyelmezett séta. Ilyenkor olyan negyed órára van elengedve max. Aztán van olyan, mikor 4-en megyünk (ismerősöm, az ő kutyája, az én kutyám és én), ilyenkor szoktak a 15-20.000 lépéses séták lenni, és itt csak addig van pórázon amíg úton megyünk, ahogy füves placcra érünk el van engedve rohangálni, 1-másfél órára. A szabadon töltött idő alatt szinte végig szalad.

5: Alma, banán, áfonya, eper, mangó, körte. Nem sokat, az almán és a banánon osztozni szoktunk, tehát max egy felet kap. Áfonyából max 2 szem, kaphatna többet de nem igazán érti, nyalogatja, széttrancsírozza, játszik vele :D. Epret és mangót nagyon ritkán, azt fagyasztva szoktam enni és abból kap kis darabokat. Körtét egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor kapott, kis adagokban.

6: Attól függ, milyen formában. Mikor a nagymama tacskója 20 kilós, mert mindennel tele van tömve "szeretetből", akkor igen. Nem gondolom, hogy szó szerint túlszeretni lehet egy kutyát. Én azt vallom, hogy minél jobban szeretsz egy kutyát, annál jobban fog ő is szeretni és annál mélyebb kapcsolatotok lesz. Például kutyasuliban a mi csoportunkból az én kutyám a legügyesebb, behívásnál akkor is teljes sebességgel hozzám fut ha cigánygyerekek potyognak az égből, mindent szóra csinál, kötődik hozzám. Meg vagyok győződve hogy ez amiatt van, mert ennyi időt együtt töltünk. Október óta van válam, én november óta online oktatásban vagyok és legalább márciusig még abban is leszek, tehát már lassan fél éve együtt töltöttünk minden percet. Illetve szerintem a kézből feladatra etetés is nagyon sokat dob rajta.

7: Én személy szerint nem tudom, hogy gyerekként kezelem-e mert még nincs gyerekem, tehát nem tudom hogy őt hogy kezelném és az mennyiben különbözne attól, ahogy a kutyámat kezelem. Szerintem összehasonlíthatatlan, mert egy gyereket teljesen máshogy kell nevelni, más életet él. Szeretni szeretem annyira amennyire a gyerekemet szeretném, sokszor úgy érzem hogy jobban is mint egy emberi kisbabát tudnék. Az viszont nem egészséges, ha szó szerint gyerekként van kezelve, tehát kanálból eszik, pelusa, babakocsija van és a gazdi mindenhova a kezében hurcolja. És nem azért mert abszurd és beteges, hanem azért mert ez már árt a kutyának. Sajnos van ilyen is, de nyilván nem erre irányult a kérdés.

8: Nem igazán értem, hogy miért halna meg attól, hogy mondjuk ágyban alszik. Nem lesz kirakva az utcára, nem kell magának vadásznia, túlélnie, mert házikedvenc és nem vadon élő állat. Persze, sok olyan kutya van akik addig vannak kényeztetve hogyha kiraknád őket az utcára akkor egy napot se bírnának ki, de ez egyrészt nem az ágyban alvós kategória hanem a szó szerinti gyerekként kezelt, másrészt pedig azok a kutyák sem lesznek kirakva tehát nincs annak jelentősége, hogy túlélné az utcai életet vagy nem.

Nem gondolom, hogy rossz gazda vagy. Általában akiben felmerül hogy mi van ha rossz gazda, ha valamit nem jól csinál, az nem szokott rossz gazda lenni. Milliószor inkább hallgatom azt, ahogy a konzervatív kutyások elhordanak mindennek mert velem alszik a kutyám, minthogy kirakjam a kertbe és hagyjam, hogy azon az ezer négyzetméteren éljen le egy ingerszegény, szeretethiányos életet. Kívánom, hogy minden gazda legalább olyan rossz legyen, mint te :)

2021. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Tegnap az esoben vizes poloban futottam 0 fokban a kutyaval 3 orat. Rendszeresen futunk.

Mindig fozok neki husokat zoldsegeket meg kap nyerscsontot pluszban. En meg nyers etrenden vagyok. Ha a sajat etelembol akarok neki adni,felreteszem es miutan az uccso falatot is lenyeltem,vegezetul a kutyam megkapja a neki felretett falatokat/az en maradekom. De a megemgedett kajamennyiseget nem lepem tul. Horpasz megvan,bordak enyhen latszanak,


Jutfalatnak is husokat adok,ami beleszamit az egyik etkezesebe aznap.


Egyutt alszunk. O nincs betakarva. Ha melege van,lemegy. Olelgetni nem tudom,mert mar attol melege lesz,nagytestu.


Hazorzes: harapott mar meg bejovo ember a jelenletemben,mert nem ismerte. Szoval hazorzes megvan.


Megved engem is es a lakast is. Tobbszor bizonyitott. Nalunk a kutya harap ajtofelirat veresen komoly.


Kerdezo ,kb azonosan szeretem en is a kutyam.

2021. jan. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

9kg-os mentett keverékem van. Nem lenne jó házőrző, mert nagyon kajamotivált (játékkal nem is tudom tanítani), de nem is azért tartom, amúgy is benti kutya.

A jutifalat attól függ, mit tanulunk. Ha valami új, akkor sajt, virsli, sonka, vagy kolbászka formájú és állagú jutalomfalat vált be, gyakorlásra a száraztáp is jó.

Szokott kapni főtt ételt, amit kaphat, vagy külön neki főzök, de alapvetően tápot eszik. Az olcsó vackokba amúgy bele sem szagol, azokat szereti, amik kb 1000Ft körül jönnek ki kg árban kis kiszerelésben, és apró szeműek (max 1cm, a nagyobbakon nem szeret rágódni). Nagy kiszerelést nekem nem éri meg venni, mert elveszti egy idő után a szagát, és úgy már nem ízlik a kutyának, szóval max 4kg-os csomag éri meg. A házi koszt amúgy nem a maradék, hanem ha külön főzöl a kutyának, én egy időben gondolkodtam ezen, mert sok táppal volt valami gondunk, még a sokak által minőséginek tartottakkal is. Nem vetettem még el teljesen, de egyelőre alaposan utána akarok járni.

Vannak gyümölcsök, zöldségek, amiket szeret és ehet is, ezekből kap, pl nagyon szereti a sütőtököt, a szelídgesztenyét.

Velem alszik, a bizalma egyik első jele volt felém, hogy amíg én aludtam, feljött a lábamhoz, és arra ébredtem reggel, hogy ott van. Nem zavarom le, sok rosszat megélhetett korábban, ha ő itt biztonságban érzi magát, engem nem zavar, de nem takarom be, mert úgy már melege van. Ha nagyon meleg van, úgyis kimegy az előszobába és a járólapon alszik. Ettől még szót fogad, ha kérem, egyből lemegy az ágyról.

Az aktivitása időjárástól is függ, az esőt pl utálja, de tegnap gyalogoltunk több, mint 15km-t. Van kabátja, lehet látni a kutyán, ha fázik és szükséges, persze tütübe nem öltöztetném. Cipő sem lenne rossz, amikor sózzák az utakat, ha belelép, akkor biceg, mi ugye nem mezítláb sétálunk, de nekünk is rossz lenne, de kutyacipőt még nem találtam elég jót, ami jó méret és nem is lép ki belőle.

Figyi, ha a kutyád kiegyensúlyozott, szófogadó, egészséges, akkor nem kell más véleményekkel foglalkozni. Amúgy sincs két egyforma kutya. Van, amelyiket nyugodtan el lehet kényeztetni, és van, amelyiknek szigorú szabályok kellenek, akkor is, ha cuki, valamelyik tűri a nyúzást, és van, amelyik odakap, nem igényli, a megfelelő étrend is lehet kutyánként eltérő, hiszen eleve az sem mindegy, mekkora aktivitású kutyáról van szó, más az anyagcsere, más kell egy sportkutyának, más egy ölebnek, más egy sérültnek, betegnek, kölyöknek, idősnek... stb.

2021. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!