Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szeretet tényleg öl? (Kutyás...

A szeretet tényleg öl? (Kutyás kérdések)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több kérdés is felmerült bennem, amiben szeretném több ember véleményét kérni, hogy össze tudjam gyúrni a választ.


1, Ki mennyi jutalomfalatot ad a kutyájának? (itt kérlek fajtát, vagy legalább kilót, illetve életkort írjatok) A jutalomfalat mit takar? Mikor, és mennyit?


2, Csurran cseppen az asztalról, illetve házi kosztból valami a kutyának? Ha igen micsoda? Mennyi?


3, Harmadik kérdésem kicsit se lázítás kérdése, puszta vélemény (kérlek ne pontozzátok le egymást, ha neked más a véleményed). Hol alszik a kutya? Nálunk a mi ágyunkban, de azt olvastam, és orvos is mondta, hogy ezzel a kutyának az immunrendszerét nyírom ki, főleg ha még be is takarom. Nekem jól esik vele aludni, összebújni.


4, Mennyi időt szalad a kutyád? Játék, futi, labdázás mindent beleértve / nap. (ugye ez is fajta, méret függő is)


5, Milyen gyümölcsöt kap a kutya? Mennyit?


Én speciel teljesen összenőttem a kutyámmal, vele alszom, vele vagyok amikor csak tudok. Napi több kerti órát biztosítok neki, játék, keresgélés, szaladgálás, vagy csak sima szimatolás. Nem punnyad bent a házban, aktív. Emellett séta is bőven van.


6, A túlzott szeretet tényleg öl?


Most komolyan "rúgjam" ki az ágyból, hogy mától a kutya ágyban alszol..? 9 éves. Így szokta meg, együtt alszunk.


7, Elvileg ezzel, hogy én kb "gyerekként" kezelem, tényleg elveszít minden a kutya feladatot, ami által az immunrendszere legyengül?


Nekem ő nem ház őrző, arra a riasztó van. Nekem ő családtag.


Több ember is mondta már, hogy ezzel megölöm a saját kutyámat.

Én azt gondolom a táskában hordott, parfümmel fújt stb kutyák élnek NEM egészséges életet.


Akkora bűn, hogy NEM fűszeres ételből (pl tegnap rakott krumplit készítettem, és abból egy szelet) tojást adtam neki?


8, Miért mondják többen is, hogy ezzel a kutyám teljesen elkorcsosul, és elveszít minden ösztönt, amibe belehal?


Ti mit gondoltok? Mit tanácsoltok?

Köszönöm, ha végig olvastad, és válaszolsz.

Egyszerűen kibukott belőlem.. mert nem érzem rossz gazdának magam.


2021. jan. 30. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Na nee... Azt írod gazda vagy, de már a legelső kérdésed, hogy mi az a jutalomfalat? Hagyjuk már...
2021. jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1# kinél mi a jutalomfalat is teljesen tág kérdés


Látom értetted a lényeget az egésznek :)

2021. jan. 30. 19:25
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem kéne ennyit foglalkoznod másokkal:) 9 éve élték így, boldogan, akkor mit számít ki mit mond? Semmi közük hozzá. Nem ölöd meg, ha vele alszol és ha oda figyelsz a táplálkozására, sőt.


1. Napi egyszer kétszer, tanítás során 1-2 darabot

2. Nem kap házi kosztot

3. Kint alszik, kedvence a hókupac de van kis házon belüli háza, ahonnan a szalmát is kitúrja (Husky)

4. Egy pár órát, hétvégén nagyobb túrák

5. Csak a piros gyümölcsöket szereti, idényben, csak mértékkel.

6. Relatív. Erről lehetne vitázni. Van aki végletekbe megy. Agyból nem szabad kirúgni, ha erőltetnéd, hogy veled aludjon, de ő inkább feküdne máshol, vagy menne ki, az inkább ban.

7. Nem tudom, nem vagyok orvos, de írtad, hogy kint is van sok séta stb. Így nem hiszem.

8. Mert nem tudják elfogadni, hogy másképp is lehet kutyát tartani, mint ahogy ők tartják.

2021. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
*baj
2021. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
1-nél kihagytam. Kutyus 3 éves, 40 kg. Diétás cukormentes jutifalatot kap, ivartalanítás óta hízékony.
2021. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

1. Változó a jutalomfalat mennyisége. Szokott kapni fogtisztítót, meg apró jutalomfalatokat (főleg traininghez, pl. Alpha spirit), abból egy marék. Néha virsli, sajt, de ezek inkább különleges alkalmakkor, vagy féreghajtó beadáshoz :)

2. Soha nem adok házikosztot.

3. Nálunk nem alszik az ágyban, ki is túrna :D Bár sosem igényelte, mondjuk nem kölyökkora óta van nálunk, örökbefogadott. Amúgy is, nálunk a macska alszik velünk, így is fullon van az ágy.

4. Napi olyan fél-egy óra sétát bír már csak, mert elég idős, már ha tovább vagyunk el, akkor totál kivan. De azért néha bepörög és a kertben lefut három nagy kört, aztán alszik két órát :D Sajnos a labda koncepcióját nem nagyon érti, hiába próbáltam vele megszerettetni.

5.Banánt néha adok neki egy kicsit, meg pl a kajájához kevertem már málnát, almát, de elég ritkán. Nyáron szoktam joghurtot adni időnként gyümölccsel.

6. Semmi baja nem lesz attól, hogy veled alszik. "a szeretet öl"-t arra szokták mondani, hogy ha halálra eteted. AZ, hogy vele alszol, nem öl :)

7. Ez egy baromság.

a 8-ast nem is értem, hogy most ezzel mire kérdezel. Ilyen nincs, hogy kiölöd belőle az ösztönt és belehal :D Ezt tuti valami olyan balfácán találta ki, akinek nem tetszik, hogy szereted a kutyádat. Csak a hülyék akadnak fenn azon, hogy más pl. szinte gyerekként kezeli a kutyát. Épeszű embernek mit fáj ez? Neki attól még nem kötelező.


Azt viszont nem ajánlom, hogy házi koszttal etesd, mert oké, hogy nem túl fűszeres, de ha zsíros meg ilyenek, az nem túl jó. Viszont nyilván évente egy falatba, ha nem mérgező dolog van benne, nem fog belehalni. Csak akkor jó, ha tudod, mi az, ami mérgező a kutyára nézve, mert pl rengeteg ételben van hagyma, és az erősen mérgező.

2021. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is családtag a kutya, de azért nincs gyerekként kezelve, a legjobbat akarom neki. Imádjuk, de kutyának kell maradnia, meg kell neki engedni hogy megélje a "kutyaságát" :)

Az előző velem aludt, kapott a kajámból, és nem voltak szabályok, most már értem hogy mit rontottam el és a mostanival nem követem el ugyanezeket a hibákat. Ha nem viselkedhet kutyaként és nincs beszabályozva valamilyen szinten, az neki is rossz lelkileg, mert nem érti hogy akkor ő most hol helyezkedik el a falkában. Az előző kutyám nagyon ugatós lett emiatt, mert úgy érezte hogy - mivel neki mindent szabad, ezért ő a falkavezér, és - neki meg kell védenie minket mindentől és mindenkitől. És ez a kutyának hatalmas teher a vállán.

Viszont ha érzi hogy nem tehet meg akármit és szabályok vannak, akkor nincs rajta teher, nem érzi azt hogy neki pl közbe kell lépni ha vendégek jönnek. Akkor nem stresszel ezen. A mostani kettőt vakkant ha jön valaki, aztán elvan, nem ideges az idegenek miatt, mert tudja hogy felette állok a falkában és majd én megoldom ha fenyegetés ér minket.

Hogy a kérdéseidre is válaszoljak:

1. 8 kilós, 8 hónapos whippet jellegű keverékem van. Kizárólag oylan jutalomfalatot veszek neki ami sima szárított hús, legtöbbször kacsamell. Tök random hogy mikor és mennyit kap, van olyan nap amikor eszembe sem jut. De a max mondjuk 3 kacsamellcsík/nap. Nem visszük túlzásba.

2. Semmit nem adok neki amit mi eszünk, ezt is megtanultam az előző kutyámon sajnos. Az orvosok egyértelműen kimondták a végén hogy még élhetne ha nem etettük volna emberi étellel. Csak a jó minőségű tápját eheti, a természetes jutalomfalatját, és egy kevés zöldség-gyümölcsöt. Illetve ritkán főzök neki egy tojást és a kajájához keverem.

3. A saját fekhelyén alszik. Mindenkinek megvan a saját ágya, tudja jól hogy melyik az a hely ami az övé. Ez egyáltalán nem rossz egy kutyának. Sőt, kell hogy legyen egy saját vacka ami csak az övé, ahová elvonulhat.

4. Kb 4-5 órát átlagban.

5. Minden gyümölcsöt és zöldséget szeret. Leginkább almát szoktam neki adni, egy vagy két szeletet levágok, és pici kockákra aprítva adom oda neki.

6. Olyan esetekben szokott eszembe jutni hogy a szeretet öl, amikor látok egy kutyát aki annyira kövér hogy menni alig tud, csak totyog a póráz végén.

7. Inkább lelkileg rossz neki ha így van kezelve, amit már írtam is, úgy érzi hogy neki feladatai vannak, olyan feladatai ami normál esetben nem az ő feladata lenne. Úgy érzi hogy az ő felelőssége a falka élére állni. Olyanról még nem hallottam hogy az immunrendszerét legyengítené ha ágyban alszik. Inkább a tiéteket erősíti ha kutyával alszotok :D

8. Mert a kutyának kutyának kell maradnia, akármennyire is szeretjük. Az neki nem jó ha kisgyerekként van kezelve, azt csak mi hisszük hogy neki akkor a legjobb. De neki más az értékrendje, mástól érzi jól magát mint egy ember.

Nem vagy rossz gazda és nem gondolom hogy kilenc évesen ki kéne rúgd a megszokott helyéről, mert az rossz lenne neki, talán úgy érezné hogy már nem szereted annyira.

Majd a következő kutyádnál biztos vagyok benne hogy te is levonod a tanulságokat az ő életéből, és másképp fogsz csinálni dolgokat.

2021. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem vàlaszolok sorban ha nem baj. Én mindent próbàltam betartani, ahogy a nagykövnyben meg van írva. Megvettem a drága tàpokat, többel is próbàlkoztam, a kutyám inkább nem evett. Most főtt kaját kap, azt hajlandó megenni. Kap tàpot persze, de azt csak úgy néha néha megkóstolja, vagy jutalomfalatnak elfogadja. Lehet, sőt biztos, hogy az etetèsnèl èn hibàztam, de nem akartam napokig èheztetni, hogy megegye. Főtt ètelből olyat kap amit megehet, nem fűszeres, rizst, tèsztàt, húst. Kivéve csirke, arra allergiás. Velünk alszik az àgyban, néha lemegy, ha épp olyan a kedve, akkor a saját helyèn alszik. Lehet ettől rossz gazdinak neveznek màsok, de ennyi hiba belefèrhet. Rendszeresen làtja orvos, vitaminokat szed, mivel hajlamos lehet a bènulàsra, ő egy mentett kutyus, akit nagyon szeretünk
2021. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Először is. Szerintem ha be vannak tartva a szabályok akkor a szeretet nem öl. Akkor ölne ha csokival etetnéd,vagy ha túleteted és elhízik pl. Mert van olyan,hogy annyira szeretik a kutyát(főleg az idősek),hogy elkényesztetik és nekik mérgező dolgokkal etetik mint pl az édesség. De talán ők nem is tudják,hogy kárt okoznak.


1,nálunk tökéletesen megfelel 1db kutyatáp jutafalinak,imádja,bármit megtesz a kajáért :D Csak akkor kap ha valamit jól csinált. De általában tanulásnál.


2,Ellene voltam,hogy csurranjon cseppenjen vmi az asztalról,de mivel nem zaklat minket evésnél soha,így néha hagyok neki vmit és ha befejeztük az ebédet,megkapja.


3,Én szerettem volna vele aludni,a férjem tiltakozott ellene ês beláttam,jobb is ez így. Vannak esetek,ahol természetesen jobb,ha nincs ott és nem kell leküldeni az ágyról...


4,Aktív fajta,Jack Russel. Reggel csak fél órát futkározik póráz nélkül,majd 4 órát alszik,pedig itthon vagyok,játszhatnánk,de neki nem esik jól. Viszont délután 1 órától este 7ig pörög. 1 órát játszunk,majd 2őt sétálunk,majd játszik egymaga,este fél órát tanulunk és vége. Durmol reggelig:)


5,almát nagyon szereti,azt hetente többször eszik.


6,fent leírtam.


7,azért gyerekként ne kezeld. Én is imádom,nagyon. De határvonalat húzni kell,túlzott babusgatással a fejedre nől és átveszi az irányítást,esetleg ha majd gyereked lesz,kijön rajta a féltékenység. Nem kell,hogy kirugd az ágyból,csak húzz egy egészséges vonalat. De lehet,hogy nincs is semmi gond,csak túlpörgöd:)

2021. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

2 kutyám van, az egyik 16 e éves, 6kg a másik 6 éves, és 42kg,és csirke hús érzékeny. Tehát két elég más igényű állatról van szó.


1. Pár szemet, ha valami okosat csinálnak, vagy néha csak úgy kaja után. Az egyiknek csirkés, mert csak azt eszi meg, a másiknak csirke mentes, többnyire hipoallergén, általában bárányos falat vált be. Néha néha valami külön kutyáknak való, állatboltokban kapható édesség pl a kutya csoki. De ez csak ritkán. Hangsúlyozom, KUTYÁKNAK KÉSZÍTETT termékről beszélünk, nyilván nem rendes édesség, azt sose kap, az tabu. Illetve a nagyobb szokott kapni ilyen szinten állatboltokban kapható csontokat, mint "jutalomfalat".


2. Igen, de tényleg csak csurran csöppen 1-2 falat, de nem akármiből. Vicces, hogy általában azok vannak kiakadva erre, akik a legolcsóbb legrosszabb minőségű táppal etetik a kutyájukat. Amúgy én is pont rakott krumplit csináltam ma, és kaptak egy falatot. Nyilván nem egy tányérnyit ettek meg.


3. Bent alszik mind a kettő, szobában, vagy ha meleg van, folyosón (kertes házban lakunk). Napközben szoktak szundítani az ágyon, feljöhetnek, de este mindenki a saját helyén alszik.


4. Napközben kint lehetnek amennyit akarnak, nagy kert van. Napi 1x van délután séta, az kb 40 perc. Ketten visszük őket, a 6 éves rohangál amennyit tud, de a 16 éves is jön nap mint nap, imád sétálni. Nehezebben és lassabban, de a maga kis útját lesétálja. Igyekszem formában tartani, korához képest jó kondiban van. Amikor az időjárás engedi, időnként elmegyünk hosszabb túrákra.


5. A kisebb nem szereti a gyümölcsöket, a nagyobb főleg a banánt szereti. Inkább zöldséget kapnak, gyakran készítünk nekik házilag ételt, nem vagyok rajongója a bolti dolgoknak. Ezekbe gyakran kerül borsó, répa, krumpli.


6-7. Nézd, ez kicsit olyan, mint a gyerek nevelés. Szereted nagyon, de vannak határok. Arra kell oda figyelni, hogy az egészsége rendben legyen, ahogy írták is, ne hízzon el, ne egyen minden szart össze. Tudni kell, hogy mi az, ami mérgező nekik például. Ne legyen elkényesztetve teljesen, és tudja, hogy te vagy a főnök. Én is imádom az enyémeket, de jól vannak nevelve, ismerik, hogy hol vannak a határok. Kutyaként viselkednek, nincs velük semmi baj. Nem lehet az ösztönt kiölni, a több száz év alatt kitenyésztett csivavákban is megvannak az ösztönök. Tudni kell, hogy kell kommunikálni a kutyával. Baromság, hogy megölöd és rossz gazda vagy, dehogy vagy az. Biztos vagyok benne, hogy érzed, hogy szeret a kutyád, ez a lényeg, amit ő érez, nem amit más mond.

2021. jan. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!