Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 17 éves kutyámnál térdszalag...

17 éves kutyámnál térdszalag szakadás van a jobb hátsó lábánál. Az orvos azt mondta, hogy csak műtéttel hozható helyre de mivel ilyen idős elég veszélyes. Ti mit tennétek? A többi lent:

Figyelt kérdés
Kutyakocsi a hátsó lábaihoz nem tudna a helyzetén segíteni valamit, hogy ne legyen rosszabb/ne fájjon neki anyira? Félek megműttetni mert a különböző értékei sem a legjobbak már. Jövő héten viszem vissza az orvoshoz más ügyben mert sajnos ezen kívül már más baja is van (abból úgynéz ki, hogy felépül) és akkor őt is megkérdezem erről de addig is kíváncsi lennék mások véleményére vagy esetleg tapasztalatára is.

2021. febr. 1. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen helyzetben az az első, hogy keress egy olyan állatorvost, akiben megbízol. Ő megítéli a kutyus állapota alapján, hogy műthető-e egyáltalán, és ha igen, akkor mekkora ennek a kockázata. Sajnos ennyi idősen az altatás már jár rizikóval, de ezt tényleg az orvosnak kell látnia, hogy ez mekkora, és milyen arányban van a várható állapotjavulással.
2021. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehetne műteni, (vagy amig a műtétre sor nem kerül): Vet-Flex. Az enyém mar hónapok óta szedi. Persze az igazi megoldás a műtét.
2021. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A 15 éves kutyámat tavaly előtt..! Három állatorvos akarta elaltatni.

Méhgyulladasa volt...gyerek voltam mikor kaptam , nem lett ivartalanítva..hiba volt.


A negyedik feltette az asztalára és azt mondta, ha ezt a kutyát nem műtöm meg, holnapra végleg elalszik...vállaljuk-e...


50-50..vállaltam.


Másfél év eltelt azóta és él és virul!


Nézesd még több állatorvossal is, kérd ki a véleményüket.

2021. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha műtét nélkül szenved, akkor műtét.

Műtét meg, ahogy mondja az előző: 50-50 %.

De műtét nélkül lehet, hogy 0% vagy szenved, műtétnél legalább van esélye.

2021. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Rendeltem neki Vet-Flex-et és kap térdrögzítőt amíg eldől, hogy mi lesz.

Amit még nem írtam le a kérdésemben az az, hogy szegénynek így is pont most volt egy műtéte amit csoda, hogy túlélt és még lábadozik belőle. Nem merem ilyen hamar mégegyszer egy műtétnek kitenni és sajnos ez az orvos aki most műtötte nem csinál oylan műtétet ami jelenleg kellene neki. Őszintén azt sem tudom, hogy ilyen idős kutyánál lenne-e értelme ennek. Gerince se jó és más lába is gyenge már. Fájdalma jelenleg látszólag nincs, ugyanúgy mászkál mint eddig csak instabil a lába. Hétfőn viszem vissza varatszedésre és megkérdezem mégegyszer az orvost, hogy szerinte mi lenne a jó neki.

2021. febr. 4. 13:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!