Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassuk rá a kutyát...

Hogy szoktassuk rá a kutyát az ember melletti sétára? Pár hónap múlva póráz nélkül szeretnénk sétáltatni, de úgy, hogy mellettünk jön, és nem szalad el (a kutyu nemsoká fél éves)

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Megint leírom mint annyiszor. Nem kell ezt a falkavezér témát túlzásba vinni! Neked milyen lenne ha csak valaki lába mellett sétálhatnál? Szerinted a kutyának az szórakozás? Olyan helyen kell sétáltatni ahol el tud mászkálni, ahol meg nem ott úgyis pórázra kell venni. De szerintem buta dolog elvárni hogy egész séta mellett melletted menjen.

Amúgy opedig bármelyik kutyát oldalon, könyvben le van írva hogyan lehet tanítani. Van régebbi módszer: elindulsza kutyával és ahányszor elmegy mellőled, visszarántod és közben mondod hogy lábhoz. Van újabb, pl kajával vagy játékkal tartod magad melett.

Amúgy pedig ha egy kutya jólneveklt és tisztel akkor nem szalad sehova akkor sem ha nincs láb mellett, csak nézelődik körülötted.

2010. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebbez nem a lábnál követés mint feladat megtanítása a nehéz, hanem a kutya olyan szintű kézbentartása, hogy durvább ingerekre se rohanjon el.


De a lábnál követés és a közös séta az más műfaj, sétánál nyugodtan szaglászhat, nézelődhet, csak nem mehet el a közvetlen közeledből, lábnál követés gyakorlatot meg ki lehet húzni, de lábnál követésből pisilni sem mehet el, az egy feladat, amit teljesíteni kell.


Szerintem ha teheted járj vele suliba, ott majd minden ilyesmit megtanítanak. Feltéve ha olyan suliba mész, ahol póráz nélkül tanítanak :D

2010. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szabadon csak kutyasétáltatóban lehet, ott meg minek reszkírozni.

Első: senki nem beszélt falkavezérségről, rémeket látsz már:D

2010. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Megtanítod neki,hogy pl. "lábhoz" .perse elöszőr pórázon,mikor elkezd húzni egy erős mozulattal 1× visszarántod,közben mondod,hogy "lábhoz".

És a lényeg,hogy ha már egyszer elkezded tanítani akkor soha ne engedd,hogy húzzon!!

És laza pórázzal sétáltasd,mert úgy jobban vissza tudod húzni (ez nem fáj neki,de nem kellemes érzés így hamar megfogja tanulni).

Mikor már egyálltalán nem megy el a lábad melől akkor lelehet dobni a pórázt és mondani,hogy lábhoz mikor elszalad pórázra taposni és lábhoz.

Ha 5 lépést megy úgy akkor annyit. :D

Aztán lelehet csatolni a pórázt is,az,hogy 2 hónap alatt sikerülni fog-e abban nem vagyok biztos,de gyakorlás-türelem.kitartás kérdése :)

Sok sikert.


De ügye azttudod,hogy büntetnek ha nincs pórázon a kutyád??

2010. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
39%
Két utolsó: majd akkor büntessenek ha lesznek olyan helyek ahol el lehet engedni. Tudjátok nem mindenki Pesten lakik! A mi NAGYvárosunkban egyetlen kutyafuttató van, mit ad isten a város ellenkező végén mint ahol én lakok de azt sem láttam még csak olvastam valahol szóval koránt sem biztos. Akkor nekem most nem lehet kutyám vagy egész életében kínozzam pórázon? Mindenki póráz nmélkül sétáltatja, azt kéne büntetni akié neveletlen vagy rosszul bánik vele.
2010. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!