Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki venne törzskönyv nélküli...

Ki venne törzskönyv nélküli kutyát 180 ezer forintért?

Figyelt kérdés

[link]


Nem vagyok benne a bichon árakban, de szerintem alsó hangon hobbyra lehet már törzskönyvezett kutyát kapni 180 ezer forintért. Tehát miért lenne jó bárkinek is ha törzskönyv nélkül megvásárolná ennyi pénzért?


(Mielőtt belém kötne bárki hogy akkor mit keresek itt, ismerősöm küldte át)



2021. febr. 4. 15:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
21%

Én 40et fizettem a fajtatiszta jellegű állatomért. Megnéztem az árakat, vártam két hónapot(amikorra akartam, hogy nálam legyen), összehasonlíttottam és az ár-érték(mennyirecuki, mennyire normális az eladó) arányban legjobban megérő állatot választottam. Nem csalódtam.


Manapság(pláne vidéken, ahol nem igen jutnak információkhoz) ennyiért adják az állatokat. Valaki lealkudja 100ra, és örül neki, hogy nem 200at fizetett egy tenyésztői állatért.


5 éve 240-270 volt egy fajtatiszta kutya, átlagos fajtából. Én elhiszem, hogy a legtöbb embernél 150 körül van az határ(nálam valahol ott van), amit kifizetne egy állatért csak azért, hogy ismerje a szüleit meg a nagyszüleit.

2021. febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az egész oldal tele van ezekkel a szaporítós hirdetésekkel, nem kell linkelgetni. Külön megtévesztő, hogy a menüpont neve "Fajtatiszta kutya apróhirdetések". No comment. És csodálkoznak, hogy a laikusokat átverik. Hatósági fellépés kellene ez ellen, ahhoz pedig összefogás az ebtenyésztői szervezetek részéről.
2021. febr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
11 es! Itt vidèken is terjed az információ, nem vagyunk butâbbak, mint a vàrosi embertàrsaink. Képzeld itt is van internet, nem vàrjuk a postagalambot. De szapis kutyàèrt nem adnèk pènzt! Nem tudod mit tàmogatsz.
2021. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Valaki biztos megveszi. A bolond testvérem 80ezerért talált törzskönyves yorkshire terriert a jófogáson, meg is vette, pedig mindenki figyelmeztette, hogy gyanúsan olcsó. Meg is lett a böjtje a spórolásnak, tiszta idegbeteg volt a kutyája, nevelhetetlen, szívbeteg, meg még nem is tudom hány más betegséget találtak rajta az évek alatt. Az állatorvosnál kb három normális yorki árát hagyta ott, ha nem többet. Nyolc évesen meg is halt szegény kutya a nyavajái miatt.
2021. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm pont most vett meg majdnem egy kiskutyát. X fajta(ként árulják), valami börtöntöltelék pasas árulja. 150 lenne, de most annyira jó arc, hogy csak nekik 120-ért odaadná. Nincs törzskönyve, nincs semmi papírja, sem oltása, sem chip, SEMMI.

Ezek a zsenik meg majdnem meg is vették, mert hát csak most eksönös a kutya, fúúúdejó.


Hála istennek mégsem lett belőle semmi. Arról nem is beszélek, hogy tegyük fel, megveszik. Valami baja lesz. Akkor ők tuti nem tudtak volna mit csinálni azzal a kigyúrt, börtönviselt pasassal, max arcon röhögi őket.

2021. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Hat akinel bajok vannak otthon 😂
2021. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos simán megveszik, a szapis, "különleges" színű francia bulldogok is horror árakon mennek.

Engem is ledöbbent egyébként, akkor ezek szerint a szűrt, kiállítási eredményektől rendelkező, törzskönyves kutyám - aki amúgy ritkább fajta, mint egy havanese - 390 000 Ft-ért nem is volt olyan drága...

2021. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőktől kiadott kutyák nem a törzskönyv miatt annyi amennyi. Törzskönyvet már 5000-ft-tól kiállítanak. A sok betegség elleni szűrések, amiket többször megismételnek nem egy olcsó dolog. A prémium minőségű eledel, oltás program elvégezve stb. Van olyan tenyésztő is aki egy “kezdő csomagot” is ad a kutyus mellé. Amiben nyakörv, pelenka, póráz, táp, jutalomfalat, és ehhez hasonlók szokta benne lenni.

Tehát ismétlem nem a törzskönyv miatt annyira drágák a kutyusok.

2021. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó vagyok, a kérdésedre nem válaszoltam. Nem venném meg a helyedben, ha tudtál gyűjteni 180ezret, akkor az is sikerülni fog, hogy akár a dupláját összegyűjtsd. Majd akkor beszélnék egy tenyésztővel aki 99%-ban egészséges kutyát ad számodra. Ha belegondolsz, ezzel több ezreket spórolsz meg. Lehet annyit költenél majd a szaporítótól vásárolt kutyára a betegségei miatt, mint amennyit egy tenyésztőtől való kutyus ára. Vagy akár a duplája.
2021. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Kérlek értelmezd újra a kérdésemet :)
2021. febr. 6. 14:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!