Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van esély változásra egy...

Van esély változásra egy ilyen kutyánál?

Figyelt kérdés

Menhelyen élt egy ketrecben,kb 2,5 éves koráig.

Nem vagyok egy idomár beállítottságú.4.éve van nálam.

Úgy gondoltam a másik befogadott kutyám mellé jó lesz társaságnak.Ez működik is.

A másik egy nagyon értelmes,jó természetű, fegyelmezett kutya.

A problémás ,pedig úgy viselkedik,mint egy fogyatékos.

Nem lehet vele játszani, fegyelmezni, motiválni,mert elszalad,megkergül.

Eleinte annyira félős volt,hogy közel sem tudtam hozzá menni.

Ez sokat javult.Most már

egy egy gyakran látott ismerős is meg tudja simogatni kb 10-15 perc után.

Nagy kert van, jöhet mehet. Pórázon próbáltuk,de feladtam.

Elengedtem ,hogy hátha élvezi.

Kb két óra nyargalás után végre kifáradt,akkor tudtam megfogni,na azóta meg sem próbáltam(olyan helyen,hogy kilométerekre senki,se autó,se emberek)

Otthon nagyon szökős.

Mindenhol megtalálja a lehetőséget.

Ebben az egy dologban annyira okosnak tűnik,hogy teljesen érthetetlen mellette az eszetlen viselkedése.

Mostanra már megtanult a kerítésen átmászni,de bármit szétrág,kiás)

Mikor itthon vagyok, jó időben,kinyitom a kert kaput,kiengedem.(tudom nem a legjobb módszer)

De kb negyedóra alatt letudja a csavargást és utána itthon fekszik egész nap.

Amióta ezt így csinálom, azóta be lehet hívni 10ből 9x.

Addig hiába szóltam rá,semmi.

Az egész kertet tönkre vágta.

Mindent,de kivétel nélkül mindent megrág,széttép,olyan mint a bibliai 10 csapás .

Olyan méretű gödröket ás,hogy némelyibe én is beleférnék.

Amúgy minden állattal jól kijön kivétel nélkül.

Az idegen embereket messziről ugatja,nem megy oda.

A macska által fogott egeret ilyesmit nagyon szereti.

De bármit talál, döglött csirke,ilyesmi,hazahordja.

(Szomszédét kiásta)

Amúgy meg jó házőrző,kedves kis állat.

Soha életemben ilyen problémás viselkedésű kutyát nem láttam.Olyan,mintha idegrendszeri problémája lenne,vagy nem tudom, ötletem sincs.

Valakinek hasonló tapasztalat?

Bármilyen ötlet?

7.éves, gondolom kinőni már nem fogja..


2021. febr. 5. 06:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen a környékeden kutyaiskola? Nálunk még magán órákat is vállalnak. Volt olyan kutyus, akinek a közelébe nem lehetett menni, most pedig ő jön, hogy simogassuk, és játszik a kisebbekkel.
2021. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem lesz könnyű ledolgozni 4 év hátrányát, de nem lehetetlen, csak most akkor tényleg ne add fel, maradj következetes.

Azt tudod, hogy milyen fajták lehetnek benne? Ez talán segíthet, milyen irányba érdemes elmenni a fárasztásában.

2021. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A kutyaiskola és társai nem opció számomra.

Egyrészt semmi ilyesmi a környéken, másrészt meg sem tudnám fizetni.

Persze, tudom minek van kutyája, annak aki nem győzi.De ettől összetettebb a dolog.

Nem fogom agyonütni, megverni,megszabadulni tőle.

Próbálom megtenni, amit lehet.

Legrosszabb esetben ilyen marad.

Igazából abban reménykedtem hátha kinövi ezt a dolgot. Magyarul a csodában.

Azért köszönöm a segítséget.

2021. febr. 5. 12:27
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

A szokes meg kertasas azt mutatja,h igenyli a rendszeres futast a szabadban ,amit te nem biztositasz. Bicajjal rollerral vagy futva kene menned vele. Az en vasarol tk-es kutyam se labdazik. Csak futunk rendszeresen.


Az kutyadnak nincs ertelmi fogyatekossaga,se idegrendszeri baja. Egyszeruen egeszseges es igenyli a mozgast. Te egy oreg kutyat kellett volna elhozz. 10 eveset,amelyik mar alig tud menni. Na az nem akar talan szokni.


Az ilyen egeszseges mozogni vagyo kutyat masnak hagyd meg.

2021. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Kinőni biztos nem fogja, ezt felejtsd el. Ha kutyaiskolára nincs pénzed rendelj kutyás könyveket antikváriumból, és olvass a nevelésről. Némelyikben persze lehetnek régies nevelési elvek, de az is jobb, mint a semmi. Alapvetően ott rontottad el, hogy hagytad a kutyának már az első pár kudarc után azt csinálni amit akar. Nagyon hamar feladtad. Nem tudom gyereket neveltél-e már, de nem sok különbség van közöttük. Gyereknek is kutyának is határokat kell szabni, nem szabad rábízni hogy azt csináljon amit akar, mert rossz viselkedés lesz a vége.

Meg kell tanulnia nem szót. A pórázon sétáltatás az egyik alap dolog. Sétálj vele naponta több órát ha van rá időd. Gyakran állj meg, fordulj meg, válts irányt, közben tartsd a kutyát, így megtanulja, hogy rád figyeljen, ne a saját feje után menjen. Tartsd rövid pórázon eleinte, ha nem az elvárt módon viselkedik, mondd, hogy nem! Elég egyszer, de határozottan jól érthetően. A kulcs a türelem. Biztos nem fog könnyen behódolni, főleg hogy régóta el van kapatva. Hónapok munkája is lehet.

Ha idomítás közben elmegy, idomítsd úgy eleinte, hogy pórázon van. Ülést, fekvést így is meg tudja tanulni.

Valamint alapszabály, hogy ha rosszat csinál, csak akkor lehet leszidni ha éppen rajtakapod. Utólag nem fogja érteni mi a baj, nem tudja összekötni az órákkal ezelőtti eseményt a szidással.

2021. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kinőni biztos nem fogja, felnőtt kutya, egy kölyöknél még lehet arról beszélni, hogy kinövi ezt-azt a szokását, de egy felnőtt kutya már más.

Nem jó az eddigi fárasztás, nem elég. Ha tudnánk, hogy kb. milyen fajtákból áll, akkor lehetne gondolkodni, mi fáraszthatná eléggé. Lehet, hogy futni, túrázni kellene vele sokat, lehet, hogy agilityzni, lehet, hogy összetettebb agyi fárasztásra van szüksége... Az biztos, hogy most unatkozik és azért vett fel rossz szokásokat.

2021. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Miért adtad fel a pórázas sétát?
2021. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%

Itt nem a kutya a fogyatekos, mar ne haragudj kerdezo. Kiengedsz csak ugy a vakvilagba egy problemas kutyat? Te normalis vagy? Ez a megoldas neked? Atmegy a szomszedhoz? Lesz majd siras, ha egyszer agyonuti (jogosan!), mit a francert engeded ezt??

Setaltatok porazon parszor, aztan feladtad? Miert is? Egy kutyat nevelni kell, foglalkozni kell vele, magatol nem fog megtanulni semmit, csak azt, hogy neki barmit szabad, ahogy ezt a ti peldatok is mutatja. Kutyaiskola vagy trener mindenkeppen kene neked, mert az, hogy 4 ev alatt ennyire jutottal, tragedia. Nem ertesz hozza, nem is probalkozol, feladod. Ez itt a baj.

2021. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

A legjobb a kutyasuli lenne, illetve a magán tréner, de látom, hogy már írtad, hogy nem opció.


A szökést villanypásztorral tudod megakadályozni a legegyszerűbben, illetve a kiskertedet, ha van, azt is ezzel védheted.


Ne akarj rögtön nagy dolgokat tanítani neki, első körben tanítsd meg figyelni és ha hívod, jöjjön hozzád, van erről egy rakat videó a neten. Nem tudom, hogy eddig mi volt erre a módszer, de mindenképp valamilyen finom kaja pl virsli legyen a motiváció. A pórázos sétát az udvarban kezdjétek el gyakorolni, ha ott már elviseli, hogy korlátozva van és szépen megy utánnad/melletted, akkor menjetek ki a mezőre, utcára. Azon a kietlen helyen, amit írtál, rakj rá 10-15 m-es pórázt(pl ilyet: [link] , a lényeg, hogy ne flexit), úgy még tud szaladgálni, de konroll alatt tarthatod, illetve a behívást, figyelést itt is gyakorolhatod vele.


A gyakorlásnál természetesen fontos, hogy a másik kutya ne trollkodjon bele, ha mindenképp ő akarja megszerezni a kaját, a problémásat arrébbtolva, akkor addig csukjátok el valahova.

2021. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés helyesen: "Van esély változásra egy ilyen gazdinál?" És ahogy elnézem egy büdös nagy nem a válasz rá. Mert még mindig csak riszálod magad és gyártod a kifogásokat.


Ha engem kérdezel a probléma ott kezdődik, hogy el sem kellett volna hoznod ezt a kutyát. Ahogy elhallgatlak, akkor is a világ végén laktál és szegény voltál, mint a templom egere, a kutya meg már akkor is nyilvánvalóan rehabos. És mielőtt veregetnéd a saját válladat, hogy de jól megmentetted:

1. beraktad egy nagyobb ketrecbe

2. veszélyezteted a kutya és utcán közlekedők testi épségét. (Bármikor elütheti az autó vagy balesetet szenvedhet valaki, amikor félre rántja a kormányt.)

3. véleményem szerint a kutya nem akkor van megmentve, ha nem döglik meg, hanem ha mentálisan is rendben van.


Egy olyan kutya, ami kerítés mögött nő fel, az ember nem foglalkozik (eleget) a nevelésével és szocializációjával, az hatalmas hátránnyal indul. Ebből a szempontból tök mindegy, hogy menhelyről jött a kutya vagy láncról.

Amit leírtál kérdező, az mind-mind jellemző az ilyen kutyákra:

- nehezen motiválható

- nagyon könnyen demotiválható

- képtelen huzamosabb ideig koncentrálni

- nem érti az emberi viselkedést, ezért úgy kezeli, ahogy a kis kutya agyával tudja (fél, menekül, rosszabb esetben morog, csíp, fenyeget)

- nem érti az kutya viselkedést, ezért úgy kezeli, ahogy a kis kutya agyával tudja (fél, menekül, rosszabb esetben morog, csíp, fenyeget)

- nem játszik. emberrel / kutyával / játékkal (megfelelő aláhúzandó). A játékról azt se tudja micsoda.

- "pórázon katarsztófa"

Amúgy a kutya fejleszthető, ha van megfelelő szaktudás és türelem hozzá. Hozzám egy 10 éves kutya került, valószínű mielőtt a gyepmester összekukázta kerti dísz lehetett, szóval nem a levegőbe beszélek.


Néhány tipp:

- a kutyáknak különbözik az ízlésük, különböző dolgokat szeretnek, tehát jutalomfalat és jutalomfalat között is hatalmas a különbség. Extrém esetben éhesen kell tanítani a kutyát, eljátszani pl. a vacsoráját.

- az első és legkönnyebben tanítható feladat a kutyának a szemkontaktus felvétele (a kutya nem tudja, hogy az ember szemébe nézni nem tahóság, tanítani kell). Tehát jutalomfalatot a szemedhez emeled, ő meg követi a tekintetével a mozdulatot. Ha ez stabilan meg többször némán, akkor teszed hozzá a hangsort (mint mindig, amikor tanítasz valamit)

- utána lehet megtanítani neki a nevét (a közhiedelemmel ellentétben ezt igenis tanítani kell) utána elkezdeni egy behívást (valószínűleg a vezényszót le kell cserélni, mert bármit is kiabáltál rá eddig, megtanulta elengedni a füle mellett).

- odafigyelni, hogy egyre ingergazdagabb környezetben tanuljátok gyakoroljatok. A megszokott otthoni környezete ingerszegény. A megszokott kutyatárs, a guruló labda már ingergazdagabbnak számíthat, ha vendég jön, az biztos az. Az utca valószínűleg túlstimulálja (ha rendbe szeditek a sétátokat, nem lesz ekkora extázis neki, akkor lehet az utcán gyakorlásra áttérni)

- a szökés, az ásás és a rongálás azért van, mert nem adsz lehetőséget neki, hogy kontrollált körülmények között mozogjon és nem használod ki az agyát. Fogyatékosnak nézed, leszarod, a vállaidat vonogatod, csodára vársz.

- vannak segédeszközök sétához. No pull hám (az talán biztonságosabb), szájszíj (azt tanulni kell, hogy hogy ne okozz vele sérülést a kutyának). Mindkettő arra való, hogy amikor megindul a kutya, húzás helyett visszaorientálódjon feléd. A leírásod alapján biztosítani kell neki a szabad mozgás lehetőségét is (nincs kutyafuttató a közeletekben? havernak bekerített telke? a lényeg, hogy ne otthon legyen és tudjon szaladni. a szaglászást séta alatt megoldja.)

- a kutyák ösztönösen törekednek a kaja megszerzésére, ezért nagyon jó az ilyen kutyáknak a tölthető játék és a logikai játék. Mivel a te kutyád könnyen demotiválható, sokkal kisebb lépésekre kell szedni ezeknek a tanítását neki, mint gondolnád. Pl. klasszikus Kong bele pár szem kaja, boruljon ki, ahogy megpöccenti. Ha ez megy, akkor lehet nehezebbre tölteni, úgy, hogy rá kelljen harapnia, de kötőanyagot még nem használnék. És így tovább, apró lépésekben.

2021. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!