Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni kijárós,...

Mit lehet tenni kijárós, önsétáltatü kutya ellen? Mikor vehetik el az állatvédők? Mikortól szabályellenes?

Figyelt kérdés

Az utcánkban több kutya is lakik, nagyrész kertben lévők, de van egy kutya, aki önsétáltató életet él, a gazda egyszerűen kiengedi, majd fél-egy óra múlva kinyitja az ajtót és a kutya visszamegy, addig az utcában az összes kutya csahol, több helyre is bemegy. Ez a kedves kutya rendszeresen a mi kertünkbe piszkít, rettentően elegem van abból, hogy én szedem össze utána, ráadásul azt sem tudom, hogy oltott, féregetlenített-e a kutya. (Úgy gondolom ez veszély az én kutyámra nézve, már akkor is, ha a sz.rhoz odaszagol.) A gazdát már párszor felhívtam, mondtam, hogy az utcán a kutya, de egy "majd visszajön, kinyitom a kaput" mondattal le is rázott.

Már annyira elegem van belőle, hogy odavittem a sz.rt a kapuja elé, hogy a kutyája itthagyta.

Mit tudnék ellene tenni? Mikor vehetik el tőle az állatvédők? Vagy simán bejelenthetem a helyi ebrendészeti telepnek?



2021. febr. 6. 17:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Nincs kerítés?
2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
10%

Mi van,ha megetetetd a kutyajat es nem engeded ki a kertkapudon par napig.


Ha vkit elveszt az ember,akkor jon ra,h fontos.


Ha elviszed allatorvoshoz ,ott a csip akajan megmondjak h oltozt e meg fereghsjtott e.

2021. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nálunk a kerítés nem túl magas, illetve a kocsibejáró kapuja alatt be tud jönni, így a bezárom és itt tartom nem pálya.

Épp most kergettem el újra a kutyát, mindjárt őjra beszélek a gazdával.

2021. febr. 6. 17:28
 4/21 KárpátokGéniusza ***** válasza:
41%
És ha kizavarod? Biztos leherapják a fejem de leszarom, én hozzávágnék valamit előbb-utóbb nem járna be.
2021. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Minden esetben kizavarom, kb már ordítok, kommunikáció szempontból is érti, mert fut egyből el, de mindig visszajön. Lassan már tényleg az lesz, hogy valamit hozzávágok, pedig állatbarát vagyok, és nekem is van kutyám. Csak ez nem oldja meg a problémát, hiszen ugyanúgy elcsaphatja valaki...
2021. febr. 6. 17:36
 6/21 A kérdező kommentje:
És hülyén hangzik, de aggódok a kutya miatt, hogy mi lesz vele.
2021. febr. 6. 17:36
 7/21 anonim ***** válasza:
87%

Utcán lévő kutyához simán hívhatod a helyi állatvédőket. Ha van chipje, értesítik a gazdát. Ha nincs, és a gazdája érte menne, a normális helyeken csak oltás és chip pótlása után adják vissza a gazdának, aminek az árát térítenie kell. Ha erre nem lenne hajlandó, akkor nem kapja vissza, és talán a kutya is normálisabb gazdára talál.

Egyébként feljelentést is lehet tenni, mert a kóborló kutya veszélyezteti is mások testi épségét, ha pl. kiszalad kocsi elé, balesetet okozhat, stb.

2021. febr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem csinal bajt a kutya, max odaszarik! :) ... miert kellene sintert hivni? Legkozelebb locsold le slaggal es minden alkalommal ha visszamenne.
2021. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

8-as már továbbgondolta, hogy Cujo a családja életére tör. :D


Egyébként a gyepmestert hívd ki, beviszi, aztán majd ha a 20. alkalommal kell fizetni a gazdájának hogy kihozza, akkor talán nem engedi ki.

2021. febr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#9 szerintem nem kellemes más kutyaja után a sz.rt összeszedni, igenis probléma. Gondolom te sem orulnel neki, ha egy kutya napi 2x odaszrna az udvarodba.
2021. febr. 6. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!