Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt állítják ki...

Mennyi idő alatt állítják ki a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltunk tenyésztőtől egy 3 hónapos kutyát , melyhez akkor még nem érkezett meg a törzskönyv. A tenyésztő felhívta a figyelmünket, hogy a COVID helyzet miatt legyünk türelemmel, mert jóval lassabbak a folyamatok, illetve 2021 év elején várható a törzskönyv . Viszont ez idő alatt a kutyánk betöltötte az 5. hónapját, és még továbbra sincs semmi a törzskönyvel. Szerződést írtunk, ráadásul egy drága kutyáról beszélünk. Szerintetek?

2021. febr. 6. 23:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%

Bocs de ha tenyésztő azt kommunikálja le hogy a Meoesz a hibás attól még nem biztos hogy úgy is van! 6 -7 hetesen chipezed és leadod a papírokat a Meoesz felé(ha fajta gondozó nem dobja vissza mert hiányos valami)akkor 1 hónapra rá megküldi a Meoesz a tenyésztő felé postán!

A legtöbb fajta gondozó szervezetnél 6 hónapos koráig lehet leadni a törzskönyv igényt utána már csak regisztrációs lapot kaphat a kutya !Ezért ne késlekedj kérdezd meg a tenyésztő szervezetet még időbe vagy de egy hónap múlva lehet késő lesz!

2021. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Könnyen le tudod ellenőrizni amúgy !Elkéred a tenyésztőtől a számlát amit kapott a törzskönyv igényhez! Ugyanis előbb be kell fizetni csak azután foglalkozik a Meoesz a törzskönyvvel!
2021. febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Milyen fajta?
2021. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%

Meoesz lassú.


Nekem sem tudták oda adni rögtön. elhoztam a kutyát rá 1,5 hónapra érkeztek meg a törzskönyvek. Bár igaz ez tavaly volt. Szerintem most még lassabbak.

2021. febr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést, hogy vettem a fáradtságot és megpróbáltam utánanézni... #6-os voltam.
2021. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Aki azt írja, hogy átverés, annak van egyáltalán törzskönyves kutyája?

3 tkv-s kutyám volt eddig, mindegyiknek később kaptam meg a törzskönyvét. Az első kutyámat 2002-ben vettem, a mostanit 3 éve. Az elsőre már nem emlékszem mennyivel később kaptam meg. A másodikat 1-2 gónap után. A mostani kutyámé 6 hónapos kora után érkezett meg. Sajnos általában nem a tenyésztő hibája, nekik is kellemetlen. A MEOESZ nagyon lassú. Ráadásul sokszor a kész tkv-nvan hiba, akkor vissza kell küldeni, megint idő, mire elkészül.

Az se mindegy mikori a kutya. Mert november végén szokták írni, hogy már csak az x dátumig beérkezett papírokkal foglalkoznak. Aztán a többi csak januárban következik. Ilyenkor még több idő

2021. febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat . Egy Csehszlovák farkaskutya törzskönyvéről van szó.
2021. febr. 10. 22:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!