Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik bull type sem képes...

Egyik bull type sem képes normálisan viselkedni?

Figyelt kérdés

Miért tépi a pórázt állandóan, meg ugat ficánkol mintha valami rohama lenne az összes bull típusú kutya? Nem hiszem el, hogy csak a mi környékünkön van ez, mindenhol ezt látom kb. Nekem is van kutyám de nem csinál ilyeneket,mondjuk ő nem bull típus, de egyszerűen nem értem hogy miért ilyen az összes olyan kutya, nálunk leginkább staffordokról beszélek.


De itt egy videó amit találtam, elvileg egy kiállítás, a nyertes kutyáknak nem kéne jól szocializáltnak lenni és normálisan viselkedni pórázon? Konkrétan 1:32 nél majdnem fejbeharapja a bírót!


[link]



2021. febr. 9. 15:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is van egy Daddym és egy Juniorok - vagyis Nálam Denis és Denis-Junior , azaz DJ

🙂😀♥️

2021. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%
De, például az enyém. Bull típusú, pont staffordshire. 3 évesen fogadtuk örökbe, és a nulláról kellett elkezdeni a nevelését. Tud viselkedni, mert meg lett nevelve. És eleget mozog, foglalkozok vele. Hiába lakunk kertes házban, napi séta van túrák, más kutyákkal is találkozunk, sokat játszunk. Ezt kéne felfognia pár embernek, hogy bizony vannak a kutyáknak igényeik. Persze van egy alap személyiségük, elég élénk természetűek, makacskodnak néha, húznak, ugrálnak. Határozott, türelmes gazdi kell, aki tudja mit csinál. Ha normálisan van megnevelve, fegyelmezett, intelligens, és elképesztően szeretetteljes kutya. Nekem is volt már pár különböző fajta, de ilyen, aki ennyire szereti az embereket szerintem még nem. Szóval engedjük el az általánosítást, köszönöm.
2021. febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%
A videót nem néztem meg, de az én staffim pl. normálisan tud közlekedni pórázon, nem tépi, nem rángat, nem őrjöng stb. Nem is hagynám ezt neki, de nincs i rá késztetése.
2021. febr. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

Az általad linkelt kiállításon ADBA pitek vannak, bennük még mindig megvan az a gameness, ami hozzájárul ehhez a viselkedéshez. Ez nem a gazda hibája, hanem egyrészt genetika, másrészt ez is az elvárás tőlük, ezek a kutyák pontosan emiatt nagyon jó sportkutyák. A 3. által linkelt videón pedig AKC amstaffok vannak. Ugyan a két fajtának ugyanaz az eredete, illetve ha jól tudom, még mindig vannak olyan kutyák, akik az ADBA-nál pitként vannak törzskönyvezve, az AKC-nál amstaffként, de mégis teljesen más a viselkedése a két fajtának sok esetben. Sok amerikai pit-es mondja, hogy a két fajta gyakorlatilag olyan, mintha ugyanazon fajtának a munka/sportvonaláról és a kiállítási vonaláról beszélnél.

Az, hogy a lakótelepi szapis bullok miért így viselkednek, megint más kérdés. Lehet, hogy bennük is megvan az a drive, ami a tk-s pitekben (bár erősen kétlem), de a gazda ezt szeretkével nem tudja kezelni, de az is lehet, hogy simán csak sz.rtak a nevelésére.

2021. febr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó vagyok, ez a 2 kép elég jól példázza a két fajta közötti különbséget, és látszik is, hogy melyik a sportkutya, és melyik a munkakutya:

[link]

[link]

2021. febr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!